Logo Cestydoprirody.cz

výstup na Wildenkogel (3012 m.n.m)

11.August 2015
Velikost písma: A A A Tisk Autor: batlicka
Po roce jsme se zase vydali na pětidenní letní dovolenou do Vysokých Taur k našim rakouským sousedům. Našimi cíli byly dvě hory v oblasti Venedigergruppe, výška obou těchto hor přesahovala 3000 metrů. V tomto článku bych se s vámi podělil o zkušenosti, zážitky a čas trasy. Jelikož nemám rád dlouhosáhlé popisování cesty, budu hodně stručný, ale doufám, že věcný. Výstup na tyto 2 oddělené hory popíšu ve dvou oddělených článcích.
Hlavní foto článku
Překrásný výhled z vrcholku Wildenkogelu na Grosvenediger
galerie >

Tento vrcholek jsme zvolili jako zahřívací začátek naší dovolené. Výchozí bod je parkoviště u turistického hotelu se jménem Tauern Haus. Cena parkovného je 5 euro na den. Cena za průjezd tunelem, který vede do údolí je 10 euro/osobní auto. Doporučuji vyrazit brzy ráno, cesta se na mapě dlouhá nezdá, ale času zabere. Celou dobu jsme se drželi na turistické stezce 932 vedoucí od parkoviště až na vrcholek. Rozcestník u hotelu uvádí délku výstupu 4:30 hod. nahoru. Nám cesta nahoru trvala 6 hodin, na zpět 5 hodin. Včetně přestávek nám trvala 13 hodin. Převýšení cca 1500 m. Vyrazili jsme v 5 hodin ráno. Naše tempo je klidné a pohodové, nikam jsme moc nespěchali.

Cesta vede několika stupňovým údolím kolem třech ples až nahoru na hřeben, odtud obchází horu ze zadu a pokračuje po suťovisku až na vrcholek. Stezka je hodně přímá s minimálními serpentýnami (přesně tak to máme rádi, ale bohužel takových cest moc není), stoupá přímě údolím až na hřeben, díky tomu je její vzdálenost v mapě tak krátká.

Za pěkného počasí, jako jsme měli mi, cestou údolím přibývá výhledů. Mimo jiné je vidět i Grosglockner, nebo protáhlý Muntaniz. Po výstupu na skalnatý hřeben se vám otevře ohromující výhled na „bílého trpaslíka“ Grosvenediger. Na hřebeni se nacházíte ve výšce okolo 2800 m.n.m. Z hřebene je prakcicky stejný výhled jako ze samotného vrcholku Wildenkogelu, ale přece ten pocit ze zdolaného vrcholku vám nic nenahradí. Cesta z hřebene na vrcholek nám zabrala ještě 1:30 hod.

Kde přespat? My jsme spali dva dny po sobě na tomto odpočívadle (47.091934, 12.522407) u silnice vedoucí k tunelu. Výhoda byla za deště, dá se schovat pod střechu a spát na lavičkách. Pokud by lidé spali na lavičkách a na zemi, je tam místa tak pro 10 lidí. Zpětně to moc dobrý nápad nebyl, protože doprava je tu hodně hustá i během noci. Takže kvalita spánku nebylo nic moc. Příště bych radši volil za pěkného počasí variantu přespání na placeném parkovišti u hotelu Tauern Haus.

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

Kreuzek Höhenweg
18.September 2017
Ještěd 1012 m
19.May 2017
Sněžka 1603 m
18.May 2017
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (1.38km)
chaty Alpenverein (2.25km)
chaty Alpenverein (2.65km)
Vrchol (2.90km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK