Logo Cestydoprirody.cz

Kreuzek Höhenweg

18.September 2017
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Petr Vejnoska
Pětidenní trek samotou po zeleném hřebeni dvaapůltisícových vrcholků Alp jižního Rakouska s komfortem přespání na horských chatičkách s nádhernými výhledy.
Hlavní foto článku
galerie >

V jižní části Rakouska, nedaleko hranic s Itálií (západní část Korutan) se ukrývá nádherný a přesto málo navštěvovaný horský celek Kreuzek Gruppe. Pohoří tvoří nejjižnější celek vysokých Taur, a rozkládá se mezi městy Lienz a Spittal an der Drau. Ze severu je lemováno řekou Moell a na jihu jej vymezuje řeka Dráva.

V letních měsících mohou tyto zelené a kvetoucí hory nabídnout zajímavý pětidenní přechod, s možností přespání na útulných horských chatičkách, bez potřeby zvláštního vybavení. Hřebenový přechod, nazývaný Kreuzek Höhenweg a vedený pod označením 318, se táhne od východu na západ a prakticky celá část přechodu se pohybuje ve výšce 2.200 až 2.500 m n.m.


Základní charakteristika treku:

Celkem 60 km rozložených do pěti delších etap (v délce 11 až 14 km tj. ~6 až 8 hodin), celkový zisk i ztráta výšky během celého dne 1000 m. Nejnáročnější je asi 3.etapa kvůli překonávání strží ve vyšších výškách a tedy s rizikem závratí anebo uklouznutí za deště na kamenných plotnách. Nejvyšším místem přechodu je vrchol Hochkreuz 2.709 m n.m. Sníh jsme v červenci na trase nepřecházeli. Všechny noclehy jsou na horských chatách (možnost večeře i snídaně), a je vhodný spacák nebo vložka. Chaty jsou otevřeny pouze v letní sezoně (letní sezóna začíná od poloviny června a končí v polovině září).
Mapový podklad WK 225 (Mölltal Kreuzeckgruppe Drautal)+ offline mapy Seznam. Orientačně min. kapesné 50 €/noc.

Trasu jsme přecházeli první týden v červenci 2017.

Oficiální začátek trasy č. 318, začíná u vlakové stanice Möllbrücke-Sachsenburg (550 m n.m.) v městečku Möllbrücke, které se nachází na soutoku řek Möll a Drau. Obě tyto řeky vykreslují do mapy specifický tvar pro danou oblast, obklopující celé pohoří Kreuzek. K chatě Salzkofelhütte (1.987 m n.m.) pak vede stezka po silnici údolím Nigglaital.

Možná jednodušší a neméně zajímavá alternativa pro tento první den výstupu může být výjezd zubačkou Kreuzekbahn severně z městečka Kolbnitz, která vás z výšky 620 m n.m. vyveze nahoru do 1196 m n.m. k plesu Speicher Rosswiese. Odtud pak značenou trasou 342 pokračuje dál (kolem chat Mernik Alm a Klinghütte) až k chatě Salzkofelhütte. Návrat zpět pak po 5 dnech pravidelnou autobusovou linkou z městečka Winklern.


1.den Möllbrücke – Salzkofelhütte
12.5 km; min. 6:00 h; +1.430 m

Naše putování započalo sice z nádražního parkoviště Möllbrücke-Sachsenburg, kde necháváme své vozy a po krátkém občerstvení v hospůdce v ulici za kostelem se vydáváme vzhůru stezkou 344 hned za kostelní věží. Na stezku nás upozorňuje žlutý rozcestník s nápisem Salzkofelhütte, stojící hned vedle tohoto kostela. Nebýt ho, asi by si odbočky málo kdo všiml. Již první pohled na poměrně zarostlou stezku napovídá, že mnoho turistů tudy nechodí. Již po prvním krátkém vystoupání narážíme na první překážku: provizorní pastevecký plot pár metrů před stavením, který nás přesměruje na pěšinku v lese. Ta se po pár metrech ztrácí a my mezi stromy hledáme správný směr. Ten pak nacházíme zrovna na druhé straně statku. Celou dnešní pouť tak zvládáme za neustálého hledání pozice pomocí gps na offline mapách v telefonu. Platí zde jediné pravidlo: jdeš-li po cestě déle něž deset kroků, jdeš špatně. Jediná správná, mizerně značená a poměrně zanedbaná, je trasa kolmo vzhůru zapuštěnou hlubokou brázdou. Je nám trochu záhadou její původ. Je tak hluboká, že stromy přepadlé přes její hrany v klidu procházíme se vzpřímenou hlavou. Výstup se zdá nekonečný a hlavně nijak na své intenzitě nepolevuje. To se změní až na vrcholku Herrachalm 1572 m n.m, kde se objeví palouk s několika ruinami starých srubů. Zde brázda končí a stoupání se láme v příjemnější sklon. Po dalších nastoupaných metrech se napravo několikrát vynoří výhled na celé údolí s městečkem Kolbnitz, odkud se prudce kolmo do svahu vzpíná kolejová dráha lanovky Reisseckbahn. V tu chvíli to ale bohužel nevíme a tak diskutujeme o účelu stavby.

Již se pomalu dotýkáme dvoutisícové hranice, kde les zcela ustupuje. Téměř bez přestávky zdoláváme další metry a my za každou zatáčkou očekáváme kýžený pohled na dnešní cílovou chatu. Nohy jakoby podvědomě zrychlovaly, ale cíl stále nepřichází a cesta se neskutečně vleče. Chata dává o sobě znát svou lesklou střechou snad pouhých 200 m před svým zápražím.

foto

Salzkofelhütte

Sláva, shazujeme závaží ze zad a vítáme se s panem domácím, který nás zodpovědně před chatou spolu se psem vyhlíží. Kromě zdejší osádky na chatě potkáváme čtyřčlennou skupinku mladých holek, jednu šestičlennou tyrolskou rodinku s tatínkem v klasické bílé košili a kožených kraťasech a dva další single turisti. Ten večer před setměním ještě k chatě doráží poslední skupinka 3 rakouských mladíků, čímž se počet očekávaných hostů naplní.

Chata Salzkofelhütte (ÖAV) je klasická starší dřevěná chatička asi se třemi ložnicemi v patře a podkroví (celkem 25 lůžek), a společnou jídelnou a kuchyní v přízemí.


2.den Salzkofelhütte – Feldnerhütte
14 km; min. 7:00 h,

Druhý den putování je na pohodu, nenáročná je v podstatě celá 12.5 km dlouhá trasa. Na cestu vyrážíme 8:30 po klasické snídani, a začínáme zvolna. Hned za chatou je nutné se nenechat zlákat velkou červenou šipkou na kameni, směřující doprava vzhůru, a držet stále přímý směr. My se zlákat nechali, a tak jsme si nadešli asi hodinu stoupání a bloudění navíc… Výstup do sedla Goldgrubenscharte pod vrcholem Kleines Kreuzeck je nenáročný a jeho travnatý, žlutými kvítky posetý vrchol láká k vrcholovým fotografiím a prvnímu krátkému odpočinku. Ze sedla scházíme táhlým pozvolným klesáním dolů k četným pramínkům říčky Grabbach. Nejvyšším bodem dnešní trasy je vrchol Annaruhe 2500 m n.m., který je přibližně v půlce cesty. Zbytek je již prakticky jen s mírným klesáním. Po krátkém sestupu z vrcholu, kdy se před Vámi otevře rozsáhlé zelené údolí z říčkou uprostřed, vidíme cíl naší dnešní trasy. Chata Feldnerhütte je na protější straně udolí, ale to je nejprve nutné táhlým pravým obloukem obejít. Ještě ale dříve, pod vrcholem Annaruhe, cestou láká výběh na nedaleký vrchol Stawipfel, který je ale bohužel z této strany obtížně přístupný a dobrovolníci, kteří se k němu i tak vydali, to v půlce pro náročnost otočili nazpět.

foto

pohled od salaše směrem
na italské hranice

Na druhé straně údolí, které jsme mezitím obešli aniž bychom ztratili výšku, a dříve než se cesta začne zvedat ke konečnému výstupu k chatě, míjíme ohrazenou salaš, kolem které se pase stádo krav. Je odtud nádherný výhled do celehého údolí pod námi, a úplně vzadu na horizontu, se tyčí horští velikáni.
Krávy pózují jak modelky a tak vzniká několik dalších panoramatických momentek, kterým dominuje horský skot domácí. Dáváme se do řeči s místním bačou, který je vděčný za každé prohozené slovo, a poté, co mu pochválíme nádherný výhled, vytahuje dalekohled a podává nám jej. Vysvětluje, že hory v pozadí jsou dvoutisícové vrcholy až na Rakousko-Italské hranici (Karnské Alpy).

foto

Feldnerhütte

Chatička Feldner-Hütte je ve výšce 2.182 m n.m. a oproti ostatním chatám je mnohem mladší. Příjemný pán domácí ihned po příchodu donáší chlazené pivo a posílá nás do plesa za chatou, s doporučením, že voda je velmi příjemná a rozhodně láká k osvěžení. Nabídku, jako postupně všichni okolo rozhodně přijímáme. Po prvním šoku, kdy jekotem hlásí každý nadšenec, že zrovna leze do vody, se voda změní v celkem obstojné prostředí pro pár plaveckých temp. Ale jsme skromní a nic se nemá přehánět… Během odpoledne postupně doráží všichni turisté z předchozí chaty.
Chata ÖAV je trochu větší (39 míst) a je mnohem více navštěvovanější než předchozí, což je zřejmé i při listování v knize hostů. V zápisech hledáme, kolik krajanů tuto trasu během sezony projde. Nu, není jich mnoho, ale pár skupinek se přece jen najdou…


3.den Feldnerhütte – Hugo-Gerbers-Hütte

11 km; min. 6:00 h

Třetí den pro nás začíná standardně, klasická snídaně v 7:30, start v 8:30. Tyrolská rodinka, čítající 4 holčičky ve věku odhadem 2, 7, 8 a 13 let, které vzorně došli až sem, dává u snídaně na doporučení chataře, mění plán trasy a dnešní trasu nepodstupují. My vycházíme jako první, levým obloukem kolem plesa a stoupáme vzhůru. V raním čase je to nenáročné. V sedle Glenktörl se nabízí možnost vyjít si další vrchol v okolí, Kreuzeck 2.701 m n.m., ale na rozdíl od jiných jej pro tentokrát vynecháme a tak ušetříme dobré dvě hodinky. Cesta postupuje dále přechodem těsně pod hřebenem nejprve dlouze pravou, poté levou stranou. Asi na dvou místech se objevují ve skále lana na přidržení, jsou nově instalována, ale dnes za sucha jejich přítomnost prakticky ani nevyužijeme. Chvíli poté co se prohodí cestička z pravé na levou stranu hřebenu, objevuje se první místo, kde musíme nadvakrát natáhnout obezřetně krok nad vysokou propadlinou. Až po Hochkreuz 2.709 m n.m. je to myslím jediné takové místo.

Cesta dál pokračuje stezkou po vrstevnici, až k rozkvetlému palouku pod vrcholem. Čas na malou pauzu před výstupem. Ten je poměrné přímý a uteče jak voda a rázem stojíte vedle kříže vyztuženém do stran lany. Marně hledáme vrchol Grossglokneru, dnes se ale všechny pořádné vrcholy boří špičkou zespod do mraků, které se, jaksi zrovna jak na potvoru, drží v jejich okolí. Je poměrně větrno a my jsme zpocení, a tak zdejší lavičku, lákající k posezení, raději vynecháme (stejně ji obsadil německý kolega) a postupujeme přes nedaleký vrchol 2.683 m n.m. dál.

foto

na vrcholu Hochkreuz

Blíží se poledne a je čas na pořádnou svačinu. Trasa vede po krátkém skalnatém hřebínku s poměrně strmými srázy po stranách a je zakončena poměrně strmým sestupem po hladkých kamenných plotnách. Až na pár těch šutrů okolo pod nohami, vidíme po stranách jen malinkaté cestičky stezek vedoucí o několik set metrů níž směrem do údolí. Nicméně za sucha je cesta bezproblémová. Za deště však může být tento úsek díky klouzavým povrchům kamenů a šotolině klouzavý. Dále se trasa narovná a vede těsně pod hřebenem po jeho levé straně vysoko položeným balkónovým traversem. Cestička se různě klikatí a v jejich vnitřních záhybech musíte několikrát s opatrným krokem zdolat napříč suťovou prudkou strž. Boční skála není hladká a je tedy vždy se čeho přidržet. Chce to jen dávat pozor na krok a na těžiště těla. Rozhodně bych si to nepřál jít za prudkého deště nebo, nedej bože, za bouřky… Cestička se kroutí, vede chvíli po hřebeni, chvíli těsně pod ním. Asi hodinku před cílem se stáčí doprava a my scházíme přes rozcestí Kreuzl Sch. (2.471 m n.m.) krátkým klesáním směrem k chatě. Ta opět dává o sobě vědět až pouhých pár desítek metrů dopředu.

foto

Hugo-Gerbers Hütte

Hugo-Gerbers-Hütte je postavená v r. 1909, patří spolku ÖAV, má 25 ubytovacích míst. Stojí na hraně náhorní plošiny (2405 m n.m.) s nádherným výhledem do údolí, jehož daleký konec lemují skalnatí velikáni. Do cíle dorážíme celkem brzy, a tak si na sluníčku vyhříváme kožich a pozorujeme sviště, který běhá na nedaleké skalce. Chata postrádá uvnitř napojení na vodu, má suchý záchod, a vlastní skromný zdroj energie ze solárních panelů. Z toho důvodu chata nemůže oficiálně vařit. Vodu obsluha nosí v třílitrových kanystrech z nedalekého pramene za chatou, který je k dispozici všem. Chatu zásobuje helikoptéra vždy jen jedenkrát před sezónou, dováží jí veškeré trvanlivé suroviny, nápoje a dříví na topení. Těžko si představit, že by s těmito skromnými zásobami hospodařili při vaření sami turisté, a tak si vychutnáváme všech výhod obsluhy a pochutnáváme si jak na kvalitní večeři, tak i na nejkomfortnější ze všech chat, snídani. Musím zmínit i nabídku velmi kvalitního vína nalévané do obrovských číší, které příjemně zpestřilo večerní posezení u svíček ve společné jídelně. Chata má obrovské kouzlo, pro nás nejkrásnější chata, se třemi pokoji v patře.


4. den Hugo Gerbers Hütte – Anna-Schutzhaus

14 km; min. 6:30 h

Dle doporučení z předchozích chat bychom měli z chaty vyrazit na nejdelší etapu brzy ráno, nejlépe v sedm, ale protože neodmítáme komfort v podobě ranní snídaně, kterou si domluvíme právě na sedmou hodinu ranní, startujeme až v osm ráno. A ničemu to nevadí. Už během snídaně přibíhá k chatě stádo ovcí a my jen přes okno pokukujeme, jak nám kontrolují baťohy, jestli jsme si opravdu vše řádně zabalili. Za ohromného bečení se s námi loučí i při našem odchodu. Dnešní den budou našimi společníky hned několik takových stád, mezi kterými se objeví i kozy, koně či osel. Celá trasa vede opět travnatou a květy posetou krajinou, ale i vyskládanou stezkou mezi obrovskými kameny. Je nejdelší ze všech, ale v druhé části má alternativu, která se v případě hrozby bouřek může hodit.

Hned od chaty pomalým stoupáním vyjdeme na nejbližší vrchol a po jeho hřebeni pokračujeme dál. Žádné další převýšení, jen pár malých kopečků tu nahoru, tu dolů a prakticky se celou cestu pohybujeme mezi 2.300 a 2.500 m n.m. První polovina dnešní trasy se zakončuje sestupem po kamenitém poli okolo obrovské travnaté terasy pod námi, kde kolem dalšího obrovského kříže na jejím horizontu bača svolává své ubečené ovčí stádo. Po dlouhé době je zde i známka moderní civilizace v podobě stožárů vysokého napětí, které kříží sedlo Wildseetörl, do kterého sestupujeme.

Zde je místo, kde se cesta dvojí na dvě možné alternativy: nahoru k vrcholu Damerkopf a pak dále po hřebeni (trasa 318) a nebo doprava mírně do údolí značenou cestou 318A. Obě varianty se pak schází asi 500 metrů nad chatou Anna-Schutzhaus.

foto

údolí řeky Drau

Nám nohy ještě táhnou a počasí nic nenaznačuje, a tak pokračujeme dál po hřebeni. Mineme malinké pleso, podle kterého sedlo nese i název, ale díky drátům nad hlavou nás jeho kouzlo neoslovuje. Stoupáme nejprve po hřbetu kopce Damerkopf až na jeden z posledních vrcholů tohoto treku, Zietenkopf 2.483 m n.m. Cestou se několikrát odkrývá nádherný pohled na celé údolí řeky Drau vlevo pod námi. Je vykreslené různými uspořádanými geomterickými tvary různě barevných polí a silnic a táhne se z dálky skrze město Lienz až někam zpátky k našemu místu kde jsme před čtyřmi dny započali naše putování. Tímto údolím dole se budeme zítra vracet vláčkem, ale na to je zatím času dost.

Údolí řeky Drávy je z druhé strany lemováno vysokým a vcelku kompaktním masívem linzských Dolomit s dvaapůltisícovými skalnatými vrcholy. Sledujeme paraglajdisty nad údolím, kteří plachtí stále ještě i tak pod námi. Nad hlavou nám proletí jakési okřídlené rogalo a další padáky, kterým se už podařilo vystoupat pěkně vysoko.

Od kříže na vrcholu Zietenkopf se cestička klikatí již s pozvolným klesáním ještě přes jeden vrchol Happlköffel do sedla Lindsberger Törl kde máme na výběr: vpravo traverzem dolů k chatě Anna-Schutzhaus, a nebo si ještě užít poslední travnatý vrchol Loneskopf (2.245 m n.m.). Jdeme rychle, a tak máme spoustu času, a jednohlasně vyrážíme směr další kříž nahoře na kopci. Těsně pod jeho vrcholem nám jdou vstříc kůň s oslíkem a tak trochu nevtíravě čekají, zda jim něco zapomenutého nenabídnem na zub a taky že se dočkají.

foto

chata Anna_Schutzhaus

Nakonec 14.5 km dlouhou etapu dáváme za necelých 5 hodin. Anna-Schutzhaus (1.992 m n.m.) je již dotčena přístupností, na terase sedí čtveřice místních štamgastů, jinak je zatím prázdná. Během pozdního odpoledne zde však zavítá několik cyklistů a dokonce slyšíme od vedlejšího stolu od jedné skupinky s dětmi češtinu.

Opět máme pokoj sami pro sebe, teplá sprcha v suterénu nás mile probere k dalšímu naprosto pohodovému večeru. Zatáhne se a my u večeře přes okno sledujeme pořádný slejvák s bouřkou, který od jihu zavalil celé údolí i okolní hory kolem. I tato chata je příjemná, trochu působí jako slatanina nového a starého, je prostornější, má sprchu a nabízí opět 25 míst k přespání.


5. den Anna-Schutzhaus – nádraží Dölsach

9 km; min. 2:30 h

Na snídani už musíme dle instrukcí sejít už i s batohem. Po zaplacení u obsluhy ještě na poslední chvíli zjišťujeme cestu a možnosti sestupu dolů do údolí. Ta nás k našemu údivu posílá na sever, do městečka Winklern na autobus, který by nás horním údolím bez problémů zavezl až do Mölbrücke zpět k autu. Je to prý tři hodiny cesty a autobus jede přibližně co hodinu. My ale měli namířeno na vlakovou stanici do Dölsachu. Váháme. Máme trochu obavy ze sestupu, je to přeci jen 1.300 výškových metrů dolů. Nakonec vyhrává v poměru 2:1 původní směr a pohodlí vlaku. Šotolinová cesta, která na mapě vypadá jako pořádně do stran roztáhlá klikatice, se v prvních úsecích daří zkrátit různými zkratkami. Místy prolézáme elektrickými závorami a jinými zábranami na dobytek, ale žádné zvíře nepotkáváme. Zřejmě je teď v létě všechen v horách. Dvakrát míjíme nějaké stavení a kousek nad místním kostelem se cesta mění v asfalt. To už máme poslední kilometr přímo dolů k nádraží. V Dölsachu u hlavní cesty ještě nakukujeme na městské venkovní koupaliště. Mají otevřeno a přes průhledy je vidět, že je poloprázdé. Škoda, nemáme plavky, modrý bazén opravdu vypadá lákavě. Navíc spěcháme na vlak. Ten po celý den jede dole ze stanice pravidelně vždy o půl a my máme jen posledních 15 minut…


Závěrem

Kreuzek Hoehenweg je trek, který nabízí nezapomenutelných pět dní samoty, vede povětšinou po travnatých alpských stezkách s nejrůznějšími typy vysokohorského kvítí, pasoucími se ovcemi a s nádhernými výhledy po celé délce treku. Jednotlivé úseky patří možná mezi delší, vedou však z velké části po hřebeni a tak během treku nepřekonáváte žádná vysoká stoupání ani sestupy a pokud vám přeje počasí, jdete na pohodu. Kromě neklouzavých a hlavně rozchozených bot není potřeba žádná další výbava. Všechny úseky zakončíte pohodlím horské chaty, včetně možnosti večeře i snídaně. V našem termínu sice nebyly chaty plně obsazené, ale už kvůli chatařům je lepší dopředná rezervace.

Pro vyšší délku denních přechodů po hřebeni nebo v jeho blízkosti je vhodné ráno vyjít včas a vyhnout se tak riziku odpoledních bouřek. Pozor na prostřední úsek, na který byste měli vyrazit jen za dobrého počasí. Vždy si u chataře zjistěte předpověď počasí na další den a přizpůsobte tomu plán dalšího dne. To že pro nepřízeň počasí ztratíte jeden den vůbec ničemu nevadí, poslední úsek lze klidně oželet a raději sejít poslední den od chaty Hugo-Gerbers-Hütte do údolí.


Poznámka:
Uvedené časy jsou na základě záznamů naší chůze, bylo to za ideálního počasí a rozhodně patříme k těm rychlejším. Popis trasy berte jen jako orientační.


linky nebo hesla pro odkazy do vyhledávače:

autobusová linka [pdf]: www.taelerbus.at Winklern Möllbrücke
vlaková linka [pdf]: www.kaerntner-linien.at Linz Dölsach Möllbrücke
zubačka z Kolbnitz: www.reisseck.at Panoramabahn Kreuzeck
bazén v Dölsach: dölsach schwimmbad

1. Salzkofelhütte: https://www.alpenverein.at/…kofelhuette/
2. Feldnerhütte: https://www.alpenverein.at/feldnerhuette/
3. Hugo-Gerbers-Hütte: https://www.alpenverein.at/…rbershuette/
4. Anna-Schutzhaus: http://www.annaschutzhaus.com/

Relive:

 1. den: https://www.relive.cc/…g12714989335
 2. den: https://www.relive.cc/…g12715009994
 3. den: https://www.relive.cc/…g12715029739
 4. den: https://www.relive.cc/view/1101471841
 5. den: https://www.relive.cc/…g12715069620

plán trasy na mapy seznam: https://mapy.cz/turisticka?…

Tip na podobnou alternativu: Schladming: autobus Gipfelbahn Hochwurzen – Wilde Wasser – Preintallerhütte – Greifenberg – Gollinghütte – Hochgolling – Landawirseehütte – Keinprechthütte – Ignaz-Mattis-Hütte – lanovka Hochwurzen

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Tobiáška
před 11 měsíci

Takový trek bych asi bez https://www.penepex.cz/…psle/tchibo/ tchibo kapsle nezvládla. Víte, já si na nich ujíždím jak v práci, tak doma. No a kdybych měla jít někam mimo civilizaci a trávit tam den chozením po horách s pocitem toho, že si ještě několik dní nedopřeji vynikající kávu, asi bych se zkácela.

REAL USA PASSPORTS FOR SALE ht
před rokem

REAL USA PASSPORTS FOR SALE https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 / timesaverholdings@gmail.com BUY USA/UK/CANADA PASSPORTS- APPLY FOR FAST SERVICES IN REGISTERED PASSPORTS, SCAN-ABLE DRIVERS LICENSE, DATABASE REGISTERED ID CARDS, SOCIAL SECURITY NUMBER CARD(SSN), GMAT, IELTS, SSN, DIPLOMAS, UTILITY BILLS, VISAS, USA GREEN CARD, RESIDENTS PERMIT, BUY REGISTERED DOCUMENTS ONLINE etc. All These With Fast Shipping At https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +1 (408) 868 64759/ timesaverholdings@gmail.com Buy Driver’s License Online/Buy Real And Fake Documents online/Buy USA driver’s licen­se/DRIVING LICENSE/Apply For Real And Fake Passport/Buy Fake Driver’s License for sale/FAKE DOCUMENTS ONLINE/Buy SSN for sale/

Welcome to TIMESAVER HOLDINGS CONTACT US https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 Email: timesaverholdings@gmail.com https://timesaverholdings.com/contact-us/

We produce genuine registered documents which are legally used and we also produce Fake or Novelty documents which are just use for camouflage and can not be use legally, these types of document (Fake Documents) are not important so we produce on high demand and order, We also work with agents from top embassies within the world who have all our clients information processed from within and have everything authenticated in the supposed database system.So everything we do regarding the production of a Genuine Passport, Drivers License,SSN, ID Cards, Birth Certificate, Visa, PR, Diplomas and many other documents are genuine and all the real documents that can be legally used.

ABOUT REGISTERED DOCUMENTS

 1. Real documents are registered in the national database and contain all the applicant’s vital information.
 2. Genuine documents comply with all the legal requirements imposed by authorities. They can be used for border crossings and other cases involving scanning procedures.
 3. With real ID cards or driver’s licenses, you can apply for renewal when needed.
 4. Genuine documents will cost more because they need to be registered according to the official requirements.
 5. With all registration issues in mind, production of real documents takes longer.

ABOUT FAKE DOCUMENTS

 1. Fake documents are not registered in any system. They are issued to a person for camouflage purposes only.
 2. Although they do look like government-issued ones, false documents shall not be scanned by data-reading machines as your personal information is not going to show up.
 3. You cannot apply for renewal if your ID card or driver’s license hasn’t been registered previously.
 4. As no paperwork is required for producing fake documents, they are priced much lower.
 5. In most cases, your false document will be ready in a matter of days

website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com website: https://www.timesaverholdings.com

CONTACT US https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 Email: timesaverholdings@gmail.com https://timesaverholdings.com/contact-us/

Buy Fake Documents Online | Easy Documents Online, buy-fake-documents…Buy fake documents online, with us, we guarantee with best quality and client satisfaction, we sell from passports online.Buy Fake Documents Online – Counterfeit Documents |Buy fake documents online, Real passport for sale, Buy real ID …Buy Uk passport, Fake Uk driving license, False Canadian passport, Buy US fake ID card online, Buy novelty USA documents, Fake Frech passport online, Buy Real & Fake Documents – Buy Fake Documents Online …We Are Producers And Quality Sellers Of Real And Fake Documents. We Process And Produce Documents That You Can Use To Travel And Work In Any Part World ‎Buy Legit Passports Online Buy Real And Fake Documents Online,Buy Real and Fake … Buy Real And Fake Documents Online,Contact Us For Counterfeit Money Buy Real and Fake Documents Online Buy Real and Fake Documents Online, IELTS, RESIDENT PERMIT ,ID CARD, DRIVERS LICENSE, VISA, BIRTH CERTIFICATES, Diplomas SSN, SIN,Buy Real & Fake Passports online, Legit Documents Online |Buy Real& Fake Legit Documents online at Legit Global Docs. We deal in Passport, Driving License, ID Cards and Other Immigrants Documents at affordable princes Buy Genuine Documents | Real and Fake Identity Documents …Buy Real Documents Online | Buy Fake Documents Quality Services Of Buy Real And Fake Documents Online.We Process And Produce Real & Fake Documents Online That You Can Use To Travel And … Best buy fake documents online,buy fake documents online“Passport online, Fake Passports Online.buy fake documents onlinebuy documents online,buy fake passport online,fake documents online free,buy passport online,buy real fake documents review,valid documents online,buy new identity documents,buy real and fake passport online,buy real documents online,buy real and fake passport online,fake documents online,buy real fake documents ,fake documents for sale,buy fake passport online,buy passport online,buy fake currency online Buy Passports online,Buy Real And Fake Documents Online,Buy fake documents online, where can i buy fake passport, buy real fake passports, buy real and fake passport online, fake passport online maker, genuine passports for sale, purchase passport online, buy uk driving licence online, buy real driving license uk, buy eu driving licence without test, quickest way to get driving licence, fake bulgarian driving licence, buy real driver’s license, buy fake english driving licence, fake uk driving licence, buy genuine driving licence, buy driving licence dvla, fake drivers license online, fake driving licence, fake driver’s license, quickest and easiest way to get bike licence, fastest way to get a full uk driving licence, buy fake id online, scannable fake id, fake id maker online, birth certificate online, apply for birth certificate online, i’ve lost my birth certificate, birth certificate prices, full birth certificate uk, how do i get a copy of my birth certificate uk, instant bachelor’s degree, buy degree from any university, buy a degree uk, verifiable degree, fake degree from real university, fake college diploma maker, buy a degree from a real university, fake diploma high school, fake diplomas that look real, fake certificates online, fake certificate maker, best fake money, where can i buy counterfeit money, buy fake notes online, buy undetectable counterfeit money, buy counterfeit money, high quality counterfeit money for sale, buy fake money that looks real.Buy Real And Fake Documents Online]Buy Real And Fake Driver’s License Online]Buy Real And Fake Passports Online]Buy Driver’s License Online]Buy 100% Fake Bank Notes]Buy AUSTRALIAN DRIVER’S LICENSE AND I.D CARD]Buy British passport online ]Buy real ID card online]Buy Fake Driver’s Licen­se]Buy German Passport online] Buy SSN]Buy US Passport online]Buy ID Card Online]Buy Fake Documents Online] Buy registered documents online]Buy real documents online]Buy registered passports online]Buy Fake Counterfeit Money Online

buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real and fake documents https://timesaverholdings.com/…e-documents/ buy real passport online https://timesaverholdings.com/…port-online/ apply for real visa online https://timesaverholdings.com/…visa-online/ buy real driver's license online https://timesaverholdings.com/…ense-online/ Contact emails .........time­saverholdings@gma­il.com WHATSAPP .........+1(408)686–4759 buy residents permit https://timesaverholdings.com/…ent-permits/ buy verified ielts online https://timesaverholdings.com/…elts-online/ buy counterfeit money online https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ buy real ssn online https://timesaverholdings.com/…-ssn-online/ APPLY FOR REAL AND FAKE DOCUMENTS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL AND FAKE DOCUMENTS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REGISTERED DOCUMENTS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL DRIVERS LICENSE ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL ID CARDS ONLINE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR US DRIVER’S LICENSE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR REAL AND FAKE DRIVER’S LICENSE https://timesaverholdings.com/ APPLY FOR SSN ONLINE https://timesaverholdings.com/ BUY REAL PASSPORTS, DRIVER'S LICENSE AT https://timesaverholdings.com/ ID CARDS (whatsapp: +14086864759) SOCIAL SECURITY NUMBER CARD (SSN card) RESIDENTS PERMIT, VISA, WORK PERMIT, CITIZENSHIP DOCUMENTS, IELTS, GMAT, NEBOSH, TOEFL, NIN, SIN, marriage certificate Buy undetectable counterfeit money online At timesaverholdings documents, we produce original passports, driver's licenses, SSN cards, identity cards, visas, stamps and other documents for the following countries:USA, UK, Australia, Belgium, Brazil, Finland, France, Great Britain, Ireland, Italy, Netherlands, Norway, Austria, Sweden, Switzerland, Spain, Great Britain, USA and some others. We offer you one of the best services in the world. Most customers have experienced our true and outstanding service.

CONTACT US

Contact emails .........time­saverholdings@gma­il.com

WHATSAPP ............+14086864759

Our website.......... https://timesaverholdings.com

https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com

BUY COUNTERFEIT MONEY ONLINE THAT LOOKS REAL | BEST FAKE MONEY FOR SALE https://timesaverholdings.com/…rfeit-money/ whatsapp: +14086864759 / timesaverholdings@gmail.com Counterfeit Money For Sale | Buy Fake Money Online To begin with, there is a prevalent view that without money, you can’t be glad and happy with your life without limit. In all honesty, money runs the world, giving us opportunities or making us subject to other individuals or conditions. Let’s be honest, each thing we use in our regular day to day existence has its cost, and now and then we simply need money to manage the cost we inquire. The most ideal approach to keep away from financial hardships is to buy fake money from a dependable provider.

Here in our counterfeit store, we know the cost of financial autonomy, and it is much lower than you may suspect. Also, With our undetectable top-notch fake money for sale, you can carry on with your best life and increment your spending limit with almost no limits. Buy counterfeit money cheap.

In addition, if you believe that fake money for sale is not ordinarily utilized, you’re surely mixed up. There are a large number of counterfeit money for sale flowing all through the world consistently. Much of the time, individuals can’t decide if they have real or fake money for sale in their pockets. You can even get one out of a bank, without it being detected. Buy fake money now and enjoy delivery straight to your doorsteps.

Welcome to TIMESAVER HOLDINGS CONTACT US https://timesaverholdings.com/ WhatsApp: +14086864759 Email: timesaverholdings@gmail.com https://timesaverholdings.com/contact-us/

What Makes Us Stand Out In This Business Firstly, We are the most driving producers and providers of top Grade A counterfeit money for sale or buy fake money with 20 Years of Experience and Trust. Therefore, you can utilize our Fake Money That looks real in anyplace without a trace or being detected even by the best counterfeit money machines detectors or pens worldwide. Here at our Counterfeit store, we have taken the printing of best fake money as a craft and our fundamental priority. All things considered, every one of our counterfeit money for sale can be utilized freely in Hospitals, Walmart, ATM, Shops, Casinos, Purchase of Cars, Rents, Loans, Pharmacies, Shopping, Investment, and Filling Stations. To buy fake money online or get counterfeit money for sale simply get in touch with us and put in your order now. Buy Fake Money That Looks Real So, with us now around you can get Counterfeit Money for sale online, get Fake Money For Sale or fake money that looks real from us. Your dependable and trusted supplier of undetectable fake money or buy fake money that looks real.

Once more, We are the best and Unique producers of the best Fake Money That Looks Real, Counterfeit Money For Sale, Fake Money For Sale. With over a billion of our bills coursing far and wide. Certainly, When it comes to fake money for sale or where to buy fake money, We offer just unique Best and Top quality counterfeit money for sale. We additionally print and sell Grade A banknotes of more than 52 different currencies worldwide. Here is your opportunity to be a mogul. We produce our fake money consummately which makes it undetectable and Indistinguishable to the eye and to the touch. Buy counterfeit money online cheap.

Counterfeit Money For Sale Online Likewise, we send in different sizes all discrete and safe. Also, all of our counterfeit money for sale carries every one of holograms and watermarks and pass the light detector test with ease. Lastly, We will deliver the fake money straight to your home without the impedance of customs. We have a Huge amount

prepared in stock. EUROS, DOLLARS, POUNDS, AND OTHER CURRENCY. Counterfeit Money For Sale Why Should You Buy Counterfeit Money From Us? Firstly, if you have been looking for where to buy counterfeit money online? Then you’ve definitely come to the right place. Also, We can guarantee you the best quality undetectable counterfeit money that looks real, your security and safety when you buy fake money from our counterfeit store. Below are our security features we use in our craft.

Hologram Stripes with perforation, Reflective glossy stripe, Microprinting, UV Ink, Watermarks, Raised Printing, Eurion constellation, Security Thread, Matted surface, See-through number, barcode, and serial numbers, Pen test Passed, Dimension and thickness same as that of original bills, Different serial numbers. All our fake money also pass the 8-point counterfeit detection tests on all machines (ULTRAVIOLET, MAGNETIC INK, METALLIC THREAD, INFRARED, IMAGE, SIZE, THICKNESS, and SERIAL NUMBERS).

Furthermore, The look and feel of fake money for sale are key for trust and recognition in circulation. Before printing a large order of best fake money, we produce prototypes. These can be used to check whether the design and security features integrate perfectly to the customer’s ex­pectations. Also, with us, you are guaranteed a refund in case there is a problem with your package or the notes you receive are not what you expected. Counterfeit Money for sale. Also, have you been in the chase on the best techniques for clearing your commitments, taking care of your bills, buying your dream vehicle or dream house without scarcely lifting a finger?. Certainly, Today is positively your moment of retribution, buy fake money online from our shop (any total ) and get rich overnight. Anyway, our fake money for sale has a life span of 8 months and should not be saved in banks. Buy counterfeit money now from the best producers and distributors of fake money.

Buy fake and real documents online Buy Driver's license online Buy fake and real passports online Buy driver's license online Buy new birth certificate purchase documents online Buy certificates online APPLY FOR USA PASSPORT ONLINE BUY USA PASSPORT ONLINE BUY EU PASSPORT ONLINE APPLY FOR EU PASSPORT ONLINE BUY UK PASSPORT ONLINE APPLY FOR UK PASSPORT ONLINE Buy diplomas online Get new id cards online Original ielts certificates online Buy passport online Buy identity card online Buy driving license online Buy the residence permit online Buy/Get Citizenship Online Buy documents online Buy IELTS without exams Buy TOEFL Buy GMAT

Our website.......... https://timesaverholdings.com

https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com https://timesaverholdings.com

Contact emails .........time­saverholdings@gma­il.com

WHATSAPP ............+14086864759

David
před rokem

Úplně jsem si říkal, když jsem absolvoval tuto stezku po zeleném hřebeni dvaapůltisícových vrcholků Alp jižního Rakouska, jak bych nesmírně ocenil vysokozdvižný vozík od https://tor-industries.cz/…vizne-voziky , který jsem do té doby používal každý den v práci a nemusel tedy tahat nic na svých ramenech :-)

Milan
před rokem

Velice pěkný tip na výlet, určitě ho využiji při své další cestě do zahraničí tímto směrem :-) Vloni jsem byl ve Švýcarsku na horách, užíval si krásných osamocených výhledů a kvalitního CBD, které jsem si tam od https://www.cibdol.cz/ z ČR dovezl a byla to skvělá dovča! :-)

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (2.14km)
chaty Alpenverein (2.67km)
chaty Alpenverein (8.28km)
chaty Alpenverein (8.78km)
chaty Alpenverein (9.07km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK