Logo Cestydoprirody.cz

Na Grossglockner přes Stüdlhütte

8.November 2012
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Text: Radek Hess
Großglockner (3798 mnm) je nejvyšší hora Rakouska a v květnu zde ještě může být plno sněhu.
Hlavní foto článku
foto: Radek Hess

Čtvrtek 30/4: Parkoviště u hotýlku Lucknerhaus je už způli plné (převážně Češi, Poláci a Rakušáci na skialpech). Balíme se krysy a trochu zbrkle zanecháváme sněžnice v kufru Oktávky a jdeme „na boso“. Čehož po půl hodině cesty do pasu se brodíce sněhem těžce litujeme a klejeme cože jsme to za Voli. Vracet se už ale nikomu nechce. Počasí taky nepřeje, padá sníh a všude kolem hmla. Vystupujeme se skupinou asi 20 organizovaných krajánků až na Studlhutte, kde marně sháníme ubytování – PLNO. Naštěstí s tím počítáme a táhneme stany, kteréžto před chatou stavět nechceme a tak vystupujem s narvanými pupky Weissbeeru až na ledovec Ködnitzkees, kde rozbalujem stany už s protrhanou oblohou a božskym výhledem na Zvoníka. V noci tušim –13°C a ráno zasypaný všechny věci sněhem, pač jsem si vůl nezavřel večer větračku.

foto

foto: Radek Hess

Pátek 1/5 Balíme a místo štrůdlova hřebenu (Stüdlgrat 3-), kterýžto ten den beztak nikdo nedal, jdeme normálkou na Adlersruhe. U chaty shazujeme bágly, posilujem se krmivem a čajem a posléze jdeme zdolat poslední stovky výškových metrů. Cesta, ač se nezdá, mě dosti překvapila svou (ne)obtížností, díky dostatku sněhu a sem tam nějakému tomu fixu. Kritický bod je na Kleinglockneru, kde tvrdneme díky skupince poláků a rakušanů s průvodcem půl druhý hodiny. Ksicht se mi tam spek v jeden rudej puchejř s bambulí uprostřed. Finiš je rychlý a jelikož za námi jsou další vrchaři, fotíme sebe, trochu okolí a mažeme už bez navázání zpátky. Poslední úsek k chatě jedem po zadku. A protože toho bylo na prvního máje na čtyři cvoci přeci jenom dost, zůstáváme spát v přeplněném winterraumu.

foto

foto: Radek Hess

Sobota 2/5 No a ráno ? … zabalit, seběhnout k autu, převlíct se do „domácího“ a huráá k mámě na buchty.

Celý popis túry i s výškovým profilem a možností prohlídky v Google Earth naleznete ZDE

Vyrážíte do přírody a chcete se podělit s ostatními o Vaše oblíbené trasy? Zadejte jejich popis do průvodce a získejte mapu Alpenvereinu v hodnotě 265 Kč ZDARMA. Informace o akci naleznete ZDE

Fotogalerii Radka Hesse naleznete ZDE

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Ivle
před rokem

Jojo, my už se strašně těšíme na to, až se budeme moci zase znova podívat do hor a posvačit tam, dát si dobrou kávu a třeba i ten svařákos :) Nedávno jsem se naučila hrozně fajn buchtu podle tohoto receptu – https://mlsnavarecka.cz/…che-recepty/ a tak už jen čekáme na to, kdy budeme moci vyrazit na hory:) Snad brzy.

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

Vrchol (0.10km)
Vrchol (0.10km)
Vrchol (0.16km)
chaty Alpenverein (0.51km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK