Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Ötschergräben

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Vladimír Lukáč
Fotografie
Soutěska Ötschergräben v Ybbstalerských Alpách
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 18.69km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Jednoduchá túra soutěskou Ötschergräben v Ybbstalerských Alpách s přechodem kolem vodopádů Mirafall a Schleierfall. Ötschergraben vyhloubený řekou Ötscherbach je nazýván také jako „Grand Canyon Rakouska“.

Z Erlaufklause u nádraží vyrážíme po štěrkové cestě podél vodní nádrže Hagengut. Po půlhodině cesty odbočujeme na lesní chodník do údolí směrem na Ötschergräben.

Údolím procházíme kolem dřevěného mlýna Mühle am Mühlbach. Následně po pár minutách dojdeme na chatu Ötscherhias, na níž se nedá ubytovat, ale od května do října nabízí občerstvení. Chata se nachází přibližně ve středu celé soutěsky. My se vybíráme doleva a směřujeme k vodopádu Mirafall. Cesta vede po úzkém skalním chodníku na úbočí s množstvím dřevěných lávek. Mirafall s výškou několik desítek metrů nás příjemně překvapí mohutností podpořenou deštivého počasím v posledním týdnu. Množství odražených kapek urychluje náš přechod a směřujeme dále roklí až přicházíme kaskádovitému vodopádu Schleierfallu. Zde si dáváme pauzu a vzhledem k stupňující se déšť si jako cestu zpět vybíráme chodník přes les k chatě Schutzhaus Vorderötscher. Od chaty jdeme vyznačením směrem až výstup ke široké štěrkové cestě. Odtud to už je přímo k výchozímu bodu. Tento dlouhý jednotvárný úsek cesty nám zpříjemnili pozorování stáda pasoucích se kamzíků na jedné z přilehlých luk.

Alternativou této cesty může být cesta od Otcherchias doprava, navštívit vodopád Lasingfall a dojít až do vesnice Reith, ze které jde historická železnice. V takovém případě je třeba si dopředu nastudovat jízdní řád.

Parkování:

Menší parkoviště v Erlaufklause.

Občerstvení:

Ötscher Hias a Schutzhaus Vorderötscher

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

6 hodin

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 14.06km
Pěší turistika, délka 15.58km
Skialpy, délka 7.73km
Via ferrata, délka 11.83km
Via ferrata, délka 4.78km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (6.05km)
chaty Alpenverein (7.02km)
Lezecký park "Klettergarten" (10.48km)
Lezecký park "Klettergarten" (10.48km)
Lezecký park "Klettergarten" (10.52km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK