Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Na Stuhleck po 5. cestě ze Spitalu am Semmering

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Harald Herzog, Alpenverein Edelweiss
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 15.58km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Putování přes hřeben Hochecku na Stuhleck je v létě i v zimě klidnou záležitostí. Touto cestou se ale chodí vzácněji než Kaltenbachgrabenem, cestou z Pfaffensattelu nebo z Pretulu. Asi je to způsobenou délkou, je přece jenom o něco delší a z časti také vyšší než při zvolení jiné cesty, ale jistě není méně krásná, skoro naopak, považuji ji za nejkrásnější výstup na Stuhleck.

Pátá cesta, podle označení místních, je turistická trasa, která na hřebeni Stuhleck zčásti obkružuje a na konci na straně od Pffaffensttelu vede k vrcholu. V obci není orientace zcela snadná, ale je tam mnoho tabulí a značení. Jakmile jsme na cestě, nedá se už ztratit. Pohodové ale také zčásti strmé putování vede kolem lesní kaple, kde je první oddychové místo. Potom se jde řídkým jehličnatým lesem. Tu a tam lze v létě vidět zelené sjezdovky, na kterých je v tuto dobu klid. U Hochecku (vyvýšenina bez označení) se pak jde na konci lesa dále po mýtné silnici. Odtud už můžeme vidět Alois-Günter-Haus. Pak se překříží silnice a postupuje se po cestě po plošině, přičemž cíl cesty je již před očima. Když se dostaneme na vrchol, budeme odměněni velkým výhledem do dálky na Schneeberg, Rax, Schneealpe a na Grazer Bergland.

Sestup můžeme zvolit přes Karel-Lechner-Haus a přijdeme potom přes Kaltenbachgraben zase zpět k výchozímu bodu.

Harald Herzog: „V pěkných dnech je u Stuhlecku báječný výhled do dálky na Schneeberg, Rax, Schneealpe a okolní vrcholy. Stuhleck je jeden z nejvyšších vrcholů v Mürztalu“.

Popis cesty

Na začátku se jde po silnici ke Kaltenbachgrabenu od cesty u kostela. Po asi 100 m se odbočí doleva (tabule) na Lärchenwaldweg k lichým číslům a tam potom první vlevo, kde je kaplička (vidíme na fotografii). Tady přes volnou louku se sloupy pro vlek až k červené lavici. Vpravo od ní jdeme po cestě až k okraji lesa. Zde přejdeme silnici na lesní cestu. Příštím markantním bodem je lesní kaplička s širokými lavicemi. Pak překročíme silnici a krátce postupujeme vzhůru a u vykáceného místa v širokém hřbetu postupovat po cestě lehkou zatáčkou. Zde jsme nenadále u Hochecku 1488m, který obejdeme ve směru výstupu vlevo. Potom překročíme silnici od Karl-Lechner-Haus a pak dále na mýtnou cestu, tzv.Stuhleck Mautstrasse, kterou rovněž překročíme. Potom cestou na plošině podél plotu k Alois-Günter-Haus a k, za ním ležícímu, vrcholovému kříži.

Začátek túry Kostel ve Spitalu am Semmering

Cíl cesty Stuhleck 1782 m.

Vybavení Vybavení pro putování v horách

Bezpečnostní pokyny Při opuštění lesa může být trochu větrno. Zde se doporučuje dobrá větrovka.

Informační materiál

Parkování:

Příjezd

Nádraží Spital am Semmering. Odtud podle dobrého značení napříč obcí.

Ze silnice S6 sjet směrem na Spital am Semmering a jet směrem obec Spital. U druhého vjezdu, první vede k parkovišti u vleku, vjet do obce. Po cca 300 m se nachází kostel s několika parkovacími možnostmi.

Přímo u kostela je 10 parkovacích míst a další jsou v obci. Turistické cesty jsou značeny od nádraží a vedou kolem kostela.

Občerstvení:

Karl-Lechner-Haus (obhospodařován v létě) http://www.cestydoprirody.cz/…lechner-haus

Alois-Günter-Haus na vrcholu http://www.cestydoprirody.cz/…gunther-haus

S kočárkem:

ne

Čísla map:

BEV 4212 Mürzzuschlag 1:50.000 Freytag a Berndt 021 Fischbacher Alpen 1: 50.000

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

2013

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Ta umrzlá
před rokem

Tak tam bych se asi nevydala. Já sice hodně cestuji, ale přijde mi, že něco má svoje limity. Hlavně si nedovedu představit, že by se tam někde na vrcholu dala vlastně polsouchat hudba https://www.topmuzika.sk/. Víte, já potřebuji při výšlapu na konci cesty poslouchat dechovky. A to s tím větrem asi není možné, ne?

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 8.35km
Pěší turistika, délka 5.77km
Skialpy, délka 9.89km
Skialpy, délka 7.11km
Via ferrata, délka 11.83km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (0.30km)
chaty Alpenverein (3.19km)
chaty Alpenverein (3.19km)
chaty Alpenverein (3.41km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.49km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK