Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Šumava: Hřebenovka Třístoličník - Plechý a Plešné jezero

Velikost písma: A A A Tisk Autor: glogloman
Fotografie
© Jiří Hruška | Třístoličník
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 23.8km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Přechod několika vrcholů Šumavy až na ten nejvyšší – Plechý (1.378 m.n.m.) a dolů k Plešnému jezeru. Cesta vychází z poslední vlakové stanice Nové Údolí a končí v Nové Peci, kde také naleznete vlakovou stanici. Nejlepší je cestu začít vlakem, kterým můžete dojet až na konečnou stanici Nové Údolí. Už i jízda vlakem nabízí nádherné pohledy do přírody. V Novém Údolí si můžete prohlédnout pěkné muzeum ve starém vagónu, nejkratší železnici a i koupit něco v bezcelní zóně (tedy s tím, že to pak potáhnete po celou dobu výletu s sebou). Z Nového Údolí vyrazte po turistické červené, které se držte až na vrchol Plechý. Cesta je prvních 5 km velmi pohodlná – jen 200 metrů stoupání po zpevněné lesní cestě. Další 2 kilometry jsou již více do kopce (nastoupáte 350 výškových metrů) a již po hraniční cestě, ale již budete mít krásné výhledy. Poté dorazíte na dvojvrchol Třístoličník (1.332 m.n.m.), odkud se Vám již naskytne úžasný panoramatický výhled. Odsud pokračuje červená pěkně po hřebeni přes vrcholy Vysoký Hřeben (1.341 m.n.m.), Trojmezná (1.361 m.n.m.), kolem trojmezí (hranice ČR, Německa a Rakouska) až na nejvyšší vrchol Šumavy na české straně – Plechý (1.378 m.n.m.). Celá tato krásná hřebenovka plná super výhledů má cca 6 km a vede přesně po hranicích. Z Plechého se vydejte po žluté turistické k Plešnému jezeru. Po cestě budete mít 2 pěkné vyhlídky a památník A.Stiftera. Cesta dolů je vcelku příkrá, ale zato s krásnými výhledy a kratší než druhá část žlutého okruhu Plešné jezero – Plechý (280 metrů sestupu na cca 2km). Od Plešného jezera Vám pak zbývá už jen 8,5 km sestupu. Jděte po žluté přes Kamenné moře a odsud po zelené, podél Schwarzenberského kanálu, do Lázu a Nové Pece.

Parkování:

Placené parkoviště v Nové Peci u vlakového nádraží (100,– Kč / den, rok 2012).

Možnost koupání:

Jen v Lipně v Nové Peci. V Plešném jezeře je přísný zákaz koupání!

Občerstvení:

Nové Údolí, Třístoličník, Říjiště, Láz, Nová Pec

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

7 hodin

Odkazy:

http://www.npsumava.cz

Na Šumavě je spousty krásných míst a rozhodně se vyplatí vyrazit sem na více dní. Chaty a chalupy k pronájmu najdete třeba na http://cr.chaty-a-chalupy.cz/leto/sumava/.

Autor tuto trasu navštívil naposledy:

srpen 2012

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Tereza
před měsícem

Vypadá to zajímavě, ale trochu mě děsí ta délka. Vloni jsme ušli necelých 20 km a měla jsem toho plný zuby. Nohy mě pak bolely snad ještě týden :-D . Je teda pravda, že teď máme nové boty. Sehnala jsem je za dobrou cenu díky slevovým kupónům z https://slevovykupon.net/ , tak věřím tomu, že by to bylo taky znát, tak uvidíme, jestli se na to letos odhodláme.

Štěpánka
před 6 měsíci

Šumava je nádherná. jezdíme tam každý rok pod stan, který jsme si vybrali z https://armik.cz/ , takže se dá říct, že máme Šumavu procestovanou dobře. I tak se tam ale každý rok rádi vracíme, protože nám nějak přirostla k srdci a přijde nám ta část republiky prostě nejhezčí :-) .

Magda H
před 2 lety

Já teda nevím, co všichni vidíte na českých horách a lesích. Tomu říkáte dovolená? Já miluji destinace typu Tunis nebo Emiráty, nevím proč bych měla trávit všechen čas pořád jen tady v Česku. Naposledy jsem byla právě ve Spojených arabských emirátech https://www.cklub.cz/…aty/abu-zabi a byl to nejlepší odpočinek jaký jsem zažila.

Filip39
před 3 lety

Moc díky za tip, Šumavu ještě nemáme vůbec prozkoumanou.

Mirek
před 3 lety

2 roky prazdnin

Renátka
před 3 lety

Na Šumavu a takto do přírody bych prostě nemohla jet. Jsem totiž zvyklá na pohodlné matrace z https://eco-matrace.cz/ a nedám dopustit na něco, co je alespoň o jeden stupeň horší než u nás v ložnici. Vím, že si teď možná říkáte, že jsem dámička, ale mám svoje zásady a těch se snažím držet.

Tobiáška
před 3 lety

I my bychom byli rádi, kdyby se na Šumavě podařila vybudovat bezzásahová zóna minimálně o procentuálním zastoupení 75 procent. Podle mě je to něco, co u nás v České republice chybí a lidé dokonce někdy i zapomínají na to, že se dají i v naší postkomunistické republice koupit výrobky z e-shopů jako jsou třeba https://www.greenmat.cz

Dany
před 7 lety

Tam jsem byl taky, zrovna když jsem bydlel zde: http://www.nadrybnikem.eu sice to bylo trošku dál, ale to cestování jsem užíval :))

Milena
před 7 lety

Jo jak já miluji Šumavu. Je překrásná. Moc ráda tam jezdím i na delší pobyty. Vždycky si pronajmu chatku v Hnáčkově (http://www.nadrybnikem.eu), asi tak na 3–4 dny a chodím na výlety kochám se přírodou. Určitě doporučuji každému správnému turistovi, který rád chodí po Česku, aby také navštívil tuto krásnou část naší přenádherné země :))

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 14.54km
Běžecké lyžování, délka 16.09km
In-line, délka 15.49km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 15.77km
Pěší turistika, délka 16.77km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (3.51km)
Lyžařská střediska (7.14km)
Lyžařská střediska (7.82km)
Lyžařská střediska (7.82km)
Lyžařská střediska (15.87km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK