Logo Cestydoprirody.cz

In-line | Nová Pec-Stožec

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
© Tomas Kuthan
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 15.49km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Šířka cesty:

2–4m

Kvalita povrchu:

dobrý

Popis trasy:

Jedná se o jednu z nejhezčích tras pro inline v České Republice. Trasa vede Národním parkem Šumava podél horního toku řeky Vltavy a také podél železniční trasy Nová Pec-Stožec.

Délka trasy je ca. 15,5 km s převýšením ca. 60m a vede převážně ve stínu a je proto vhodná i pro horké letní počasí.

Kvalita asfaltu je převážně dobrá, ale jelikož cestu využívají i lesáci při těžbě dřeva, tak postupně asfalt ztrácí na hladkosti a objevují se podélné trhliny.

Zajímavostí je 8 železničních přejezdů na trase, jejichž překonání je po rekonstrukci železniční trati bezproblematické. U přejezdu, který je v nejprudším kopci je dokonce dřevěné zábradlí pro pomalý sjezd.

Vhodá je i pro začátečníky a rodiny s dětmi, jelikož je možné kombinovat jízdu na bruslích a kolech s jízdou vlakem a tím si trasu zkrátit. Nástup na vlak je možný v Nové Peci, Ovesné, Černém Kříži a Stožci.

Parkování:

V Nové Peci na placeném parkovišti u nádraží. Z parkoviště se jede k začátku trasy ca. 250 m po veřejné komunikaci s řídkým automobilovým provozem.

Ve Stožci na placeném parkovišti pod nádražím hned u nástupu na trasu.

Možnost koupání:

V Nové Peci u mostu přes Vltavu hned na začátku Lipenské přehrady.

Jelikož trasa vede podél Vltavy tak je možnost koupání/brodění přímo na některých místech, kde je trasa nejblíže u řeky.

Občerstvení:

V Nové Peci je vícero restaurací se zahrádkou hned u nástupu na trasu. Doporučována je také restaurace u parkoviště (ryby).

Ve Stožci je hned u parkoviště restaurace Pstruh s předzahrádkou. Jelikož je nejblíže trasy, tak tu bývá občas dost plno a čeká se. Zahrádka je v poledne ve stínu a na jaře a podzim bývá i za hezkého počasí venku docela zima. Za dalšími restauracemi se musí do kopce za trať.

V Černém Kříži bývá v penziónu u trati otevřené okénko s občerstvením a s posezením venku. Případně je k dispozici i občerstvení v budově železniční stanice.

Hřiště pro děti:

V Černém Kříži u penziónu je pískoviště, houpačka a klouzačka.

V Nové Peci u některých restourací v zahrádce.

Čísla map:

Kčt 66: Šumava-Trojmezí mapa 1:50000

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

08/2013

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Nová restoška
před 2 lety

Také jsme slyšeli o té restauraci v Nové peci a už bychom se tam chtěli moc podívat. My tedy shodou okolností taky děláme novou restauraci u nás a jestli to někoho také čeká, tak určitě doporučuji mrknout na gastro výbavu z této stránky zde – https://www.atfornax.cz/

Ivulí
před 3 lety

Děkuji moc za velice zajímavou recenzi na tento region… My bychom se přeci jen chtěli podívat někam trochu jinam, tam kde to není tolik profláknuté… To za nás docela dost dobře splňuje podmínku toto ubytování Pavlov jménem Pension Florian (odkaz zde – https://www.pensionflorian.cz/ )… Takže kdyby náhodou chtěl někdo nějaké ubytování, kde nebude tolik turistů, doporučuji :-) Mějte se moc hezky!

Pepe
před 3 lety

Musím říci, že pro nás jako inline bruslaře byla trasa zklamáním. Prostředí skvělé, trasa perfektní, provoz OK, ale asfalt už je dost hrubý, takže kolečka a také nohy trpí. Nebavilo nás to, radši kolem Lipna, kde je kvalita super. Navštíveno v červenci 2020.

L.
před 10 lety

Nová Pec – Stožec je opravdu ráj pro bruslaře. Už jsme tam byli několikrát a vždy spokojeni… Nějaké naše fotky – http://www.vandrbuch.cz/…zce/2008/04/

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 16.09km
Běžecké lyžování, délka 14.54km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 16.77km
Pěší turistika, délka 15.77km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (5.81km)
Lyžařská střediska (10.09km)
Lyžařská střediska (15.39km)
Lyžařská střediska (15.39km)
chaty Alpenverein (15.75km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK