Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Nová Pec - Nové údolí - Plešné jezero a zpět

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Fotografie
© cestydoprirody.cz | Tomáš Kuthan
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 50.06km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Začátek této trasy je v obci Nová Pec, ale stejně tak můžete na trasu vyrazit třeba z obce Stožec. První část trasy vede podél řeky Vltavy a dá se označit za snadnou. Silnice, po které trasa vede, je hodně využívána také in-line bruslaři a proto je potřeba dávat pozor. Cesta je ale dostatečně široká, takže je pro všechny místa dost. Tato část není značena žádnou turistickou značkou.

Poté začne cyklostezka stoupat do kopců, ale nemusíte se bát nejhoršího, to teprve přijde :-) Pokračujte po žluté dál na Nové údolí a odtud po červené na Rosenauerův pomník. To bude další změna v barvě turistické značky a zatočíme doleva na modrou. Nyní je potřeba načerpat dostatek sil, jakmile narazíte na zelenou, půjde do tuhého. Nyní přijde výstup k Plešnému jezeru. Toto jezero ale opravdu stojí za ten výšlap :-).

Pozitivní zprávou je, že teď už to půjde jen dolu. Po zelené dolu až na Rossbach a pak po žluté do Nové Pece.

I přesto, že trasa vede po málo využívaných silnicích nebo uzavřených cestách, trasu bych nedoporučil pro jízdu s malými dětmi. Stoupání je trošku náročnější.

Parkování:

V obci Stožec je poměrně velké parkoviště a stejně tak je tomu v Nové Peci. Během sezóny počítejte s cenou parkování kolem 100Kč za celý den.

Možnost koupání:

Lipno nabízí dostatečné možnosti na koupání.

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Aleš
před rokem

Tuto cyklostezku mám taky rád :-) . S manželkou jsme tam byli poprve vloni na jaře a od té doby asi 3×. Je to taková jistota, když nevíme, kam pojedeme. Na autě máme střešní nosič hakr, který jsem objednal z https://www.filsonstore.cz/znacky/hakr a kolo v něm mám přicvaknuté během chvíle, takže si bereme kola na každý výlet.

Tadeáš
před 3 lety

Těším se, až se vydám po novém roce na kolo. Možná si říkáte, co jsem to za blázna abych jel na kolo nějak do terénu, když venku mrzne? Ale nebojte se, já mám doma cyklo trenažer a dál než z obýváku se rozhodně nehnu. Pokud sháníte pro své drahé něco na kolo, využijte výprodeje skladových ležáků na https://www.cyklosvec.cz/slevy

Anička
před 3 lety

Díky za tip. To nevypadá vůbec špatně. Zrovna letos jsem si říkala, že bych si konečně mohla dát dopořádku kolo a začít na něm jezdit. Víceméně chce jen seřídit a je potřeba koupit nové blatníky na kolo. Ty mi chybí. Koukala jsem ale že se dají za celkem slušnou cenu sehnat tady: https://www.cyklosvec.cz/blatniky Letos už to asi řešit nebudu, ale příští rok na jaře se do toho pustím a začnu jezdit. :)

Iveta
před 10 lety

to je moje oblíbená trasa

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 14.54km
Běžecké lyžování, délka 16.09km
In-line, délka 15.49km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 15.77km
Pěší turistika, délka 16.77km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (4.56km)
Lyžařská střediska (9.85km)
Lyžařská střediska (14.91km)
Lyžařská střediska (14.91km)
chaty Alpenverein (15.60km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK