Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Šumava: Medvědí stezka - Jelení vrchy

Velikost písma: A A A Tisk Autor: glogloman
Fotografie
© Jiří Hruška | Medvědí stezka - Gotický portál
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 16.77km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

V roce 1967 malá skupina nadšených lidí při tehdejší státní ochraně přírody v Prachaticích vyznačila mezi Ovesnou, Jeleními Vrchy a Černým křížem naučnou „Medvědí stezku“, která od té doby přibližuje obdivovatelům šumavské přírody mimořádné přírodní hodnoty tohoto území. Stezka zprvu vede divokou přírodou unikátního skalního města, v Jeleních Vrších připomíná historii plavení dřeva v tomto kraji, pokračuje kolem pomníčku posledního medvěda na Šumavě a končí v Černém Kříži. (zdroj: www.npsumava.cz) My si projdeme její první polovinu do Jeleních vrchů a cestou zpět se projdeme pěkným Jelenským údolím.

Z Nové Pece vyrazte po cyklistické směrem na Ovesnou (eventuálně si tuto 2km dlouhou cestu můžete zkrátit vlakem – 1 zastávka z Nové Pece). V Ovesné již začíná naše Medvědí stezka, která pomalu stoupá lesem kolem krásných skalních útvarů jako jsou např. Kamenné krásky, Viklan, Soutěska lapků, Obří kostky, Hřib apod. až na vrchol Perník (1.049 m.n.m.),

Z vrcholu pokračujte po turistické ke krásnému Jelenímu jezírku, kde přijdete na zpevněnou cyklistickou, po které jděte až na Jelení vrchy. Zde se můžete občerstvit, prohlédnout si dolní bránu tunelu a muzeum Schwarzenberského kanálu.

Odsud doporučuji jít po cyklistické 1027 zpět do Nové Pece. Tato silnička se pěkně vine Jelenským údolím mezi pastvinami.

Parkování:

Placené parkoviště v Nové Peci u vlakového nádraží (100,– Kč / den, rok 2012).

Možnost koupání:

V Lipně v Nové Peci.

Občerstvení:

Nová Pec, Jelení vrchy

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

4 až 5 hodin

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Emil
před 5 měsíci

Tak to vypadá suprově, díky moc za tip na výlet. Já právě už pomalu sbírám inspiraci na léto. Rád bych totiž udělal to, že bych z https://armik.cz/ objednal nějaké vybavení na kempování a projel celou ČR. Říkal jsem si, že u nás je přece taky spousta pěkných míst, která stojí za to navštívit. :)

Niki
před rokem

Dobrý den. Mohu jedině doporučit. My jsme byli nedávno tu http://www.nadrybnikem.eu/ a na jelení vrchy jsme si došli a moc moc pěkné.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 16.09km
Běžecké lyžování, délka 14.54km
In-line, délka 15.49km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 15.77km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (5.82km)
Lyžařská střediska (9.93km)
Lyžařská střediska (15.24km)
Lyžařská střediska (15.24km)
chaty Alpenverein (15.91km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK