Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Z Nové Pece do Stožce a přes Jelení Vrchy podél Schwarzenberského kanálu zpět

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
Mrtvý Luh mezi Novou Pecí a Stožcem
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 35.74km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Trasa je vhodá je i pro děti, jelikož je možné si trasu zkrátit/zpestřit i jízdou vlakem. Nástup na vlak je možný v Nové Peci, Ovesné, Černém Kříži a Stožci.

Celá trasy má tři rozdílné úseky. První vede po asfaltové stezce mezi Novou Pecí a Stožcem, kde budete hodně potkávat bruslaře. Tento úsek je nenáročný.

Druhý úsek začíná ve Stožci, kde se začne stoupat přes trať a na konci obce končí asfalt a začne příjemná šotolinka na lesní cestě. (Pozor: po přibližně 3 km je třeba odbočit doprava a stoupat dále až ke Schwarzenberskému kanálu. Jinak sjedete opět dolů na asfaltku vedoucí mezi Černým Křížem a Jeleními vrchy a budete opět muset značně stoupat.) Jakmile vystoupáte 140 výškových metrů (Stožec-kanál) ke kanálu tak už vás nečeká nic obtížného. Podél kanálu pojedete po vrstevnici až k tunelu na Schwarzenberském kanálu a už jste na Jeleních vrších, kde je možné se občerstvit.

Na Jeleních vrších začíná třetí úsek. My jsme nechtěli pokračovat podél kanálu (modré značení) a rozhodli jsme se pro nádherný sjezd z Jeleních vrchů po asfaltce do Nové Pece. Zde si užijete nastoupané metry. Je třeba dávat pozor na děti, jelikož cesta se hodně kroutí a je zde, sice malý, provoz automobilů.

Parkování:

V Nové Peci na placeném parkovišti u nádraží. Z parkoviště se jede k začátku trasy ca. 250 m po veřejné komunikaci s řídkým automobilovým provozem.

Možnost koupání:

V Nové Peci u mostu přes Vltavu hned na začátku Lipenské přehrady.

Jelikož trasa vede podél Vltavy tak je možnost koupání/brodění přímo na některých místech, kde je trasa nejblíže u řeky.

Občerstvení:

V Nové Peci je vícero restaurací se zahrádkou hned u nástupu na trasu. Doporučována je také restaurace u parkoviště (ryby).

Ve Stožci je hned u parkoviště restaurace Pstruh s předzahrádkou. Jelikož je nejblíže trasy, tak tu bývá občas dost plno a čeká se. Zahrádka je v poledne ve stínu a na jaře a podzim bývá i za hezkého počasí venku docela zima. Za dalšími restauracemi se musí do kopce za trať, kudy stejně pojedete.

V Černém Kříži bývá v penziónu u trati otevřené okénko s občerstvením a s posezením venku. Případně je k dispozici i občerstvení v budově železniční stanice.

Čísla map:

Kčt 66: Šumava-Trojmezí mapa 1:50000

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

08/2013

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Tobiáška
před 11 měsíci

My jsme si taky občas s manželem na dovolené ve Švýcarsku zašli na ryby. Ale povím vám, že tak, jak je tam připravovali.. to neumí ani náš šéfkuchař v Třeboni. Jsou na to opravdu mistři a rádi si za to nechají zaplatit. Koukali jsme se jak loví. Věřili byste, že oni ani nepoužívají hlásiče záběru? Mazec. https://www.sportcarp.cz/…tory-zaberu/

Tobiáška
před 11 měsíci

My jsme si taky občas s manželem na dovolené ve Švýcarsku zašli na ryby. Ale povím vám, že tak, jak je tam připravovali.. to neumí ani náš šéfkuchař v Třeboni. Jsou na to opravdu mistři a rádi si za to nechají zaplatit. Koukali jsme se jak loví. Věřili byste, že oni ani nepoužívají hlásiče záběru? Mazec. https://www.sportcarp.cz/…tory-zaberu/

Lukáš
před 9 lety

Moc pěkná cesta. V létě jsem jel z Nového Údolí ke Schwarzenberskému kanálu, na Jelení Vrchy a dále po modré do Zadní Zvonkové. Odtud hezký sjezd do Bližší Lhoty a přívozem do Horní Planý na vlak. Doporučuji.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 16.09km
Běžecké lyžování, délka 14.54km
In-line, délka 15.49km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 16.77km
Pěší turistika, délka 15.77km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (5.82km)
Lyžařská střediska (10.12km)
Lyžařská střediska (15.42km)
Lyžařská střediska (15.42km)
chaty Alpenverein (15.72km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK