Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Na Plešné jezero, Plechý a zpět

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Dana Nováčková
Fotografie
© Dana Nováčková
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 15.77km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Cesta z Nové Pece k Plešnému jezeru a na vrchol Plechý vás provede nádhernou šumavskou krajinou. Projdeme se kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, prohlídneme si Kamenné moře, odpočineme si u Plešného jezera, pak vystoupáme k pomníku Adalberta Stiftera a přes Plechý se vrátíme zpět ke Kamenému moři a do Nové Pece.

Cesta začíná na „horním“ parkovišti v Nové Peci a odtud se až k Plešnému jezeru budeme držet zelené turistické značky. Většina cesty až k jezeru vede po asfaltové cestě, kde je ovšem omezený provoz, takže na auto narazíte zřídka. K jezeru můžete až nahoru po asfaltové cestě (což ocení zejména cyklisté), ale tato cesta nás nyní nezajímá. My půjdeme po tzv. Jezerní stezce, kde terén už trošku přitvrzuje. Zároveň v tuto chvíli budeme vstupovat do I. zóny národního parku Šumava a tak zapomeňte na Jezerní stezku brát kočárek nebo kolo, to musí zůstat dole. Pokud vyrážíte na vícedenní výlet, tak oceníte nouzové nocoviště, které se právě u této odbočky nalézá.

Jezerní stezka nás dovede až ke Kamennému moři a následně Plešnému jezeru. Zde si nejspíše většina dopřeje povinnou přestávku na svačinu a pár fotek.

Další část cesty vede po zážitkové stezce Duch pralesa, která nás přivede k pomníku Adalberta Stiftera a zároveň nás i něco naučí. Od pomníku budeme pokračovat po žluté ke Kučerově vyhlídce a na horu Plechý. To už se dostáváme ke státní hranici s Rakouskem a více než české turistické značení uvidíme to rakouské.

Po žluté budeme pokračovat i dolu, ale pozor na „odbočky“. Jak už jsem napsala, turistických značek uvidíte více rakouských než těch český a proto si dávejte pozor zde jdete správně a nezatáčíte na rakouskou stranu.

Pokud jste šli správně, tak nás žlutá dovedla k Jezerní stezce, kde to už známe, a vypravíme se zpět do Nové Pece po stejné cestě.

Celá cesta je určená pro pěší turisty. Pokud se na celý výstup necítíte, je možné cestu zkrátit tím, že se od Plešného jezera vrátíte zpět po stejné cestě.

Parkování:

Parkoviště v Nové Peci je dostatečně velké a místo byste zde měli najít i během sezóny. Na parkování si připravte 100Kč na celý den.

Možnost koupání:

Koupání je možné pouze v Lipenské přehradě, ale osvěžit se cestou můžete i ve Schwarzenberském kanále jako náš pes:-)

Občerstvení:

Občerstvovací stanici najdete v Nové Peci nebo pak ještě přibližně po 3km této cesty.

S kočárkem:

ne

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Věra
před 8 měsíci

Brali jsme si s sebou na plešné jezero alespoň https://www.weedshop.cz/…pne-tablety/ konopné tablety. Jsme už tak nějak na to originální legální hulení zvyklí. Teda kamarád to zkouší i přes rostlinky, ale jak on říká tak jenom pro preventivní účely a zejména tou legální cestou. Je mnohem více vyklidněnější.

Věra
před rokem

Tady se mi to vždy líbilo. Obecně ten trend https://zahradnijezirka.net/ jezírek je neskutečně krásný. Já vím moc dobře že lidé v mém okolí rádi na PLešné jezero zajdou, no zároveň si také užívají patřičně to, že mají u sebe vedle rodinného domečku něco originálního, kde můžou žít zvířata.

Julie
před rokem

Cesta na Plešné jezero je jedna z mých nejoblíbenějších procházek. S naším Rickym chodíme na různé túry a tady se mi to líbilo snad nejvíc. Pěkný terén, délka tak akorát, prostě super. Vloni jsme toho moc nenachodili, protože místo výběru turistických míst byla na programu <a href=„https:/­/www.vethope.cz/cs/pos­kytovane-sluzby/“>kastrace psa</a> , bez které by to s ním špatně dopadlo. Vloni jsme tak chodili jen v našem okolí, ale letos už je Ricky zase v kondici, tak budeme zase jezdit po túrách :-) .

míša
před rokem

Když jsem se domluvila s kamarádkami že se půjdeme podívat na Plešné jezero a že strávíme týdEN NA šumavě, tak to přítelovi nějak začalo vrtat hlavou a chtěl také vypadnout z baráku. On moc rád chytá ryby. A tak jsem si říkala, že když si budu užívat já, tak bych ho neměla ochudit. Proto jsem mu koupila z https://www.sportcarp.cz/ nové rybářské potřeby.

Eliška
před rokem

Tak tohle vypadá fakt nádherně. Díky moc za skvělý tip na výlet. Není to zas tak dávno, co jsme se právě s přítelem bavili, že bychom mohli na jaře podniknout nějaký pěkný výlet a vyrazit takto na výšlap někam do přírody. Toto nevypadá vůbec jako špatná destinace. Jen to určitě bude chtít nějaké vybavení. Myslím si, že na takový výšlap je obzvlášť důležitá kvalitní turistická obuv. Přítel si právě nedávno kupoval takové boty z https://www.cycology.cz/outdoor-c29696/ Také si asi nějaké budu muset sehnat.

Eva
před rokem

Nedávno jsem viděla něco příšerného v našich českých lesích. Totiž skupinka mladých turistů pravděpodobně z Rakouska podle jejich němčina si přišla pod Plechý do přírodní rezervace, rozložila si tam skládací https://www.grilguru.cz/grily grily a normálně se nebály před námi všemi Čechy si tam začít dělat hermelíny. No chápete to? To jsou hrozní dobytci.

Hanka
před rokem

Pěkná trasa,ale musí být odpovídající počasí. Z manželem přemýšlíme,že bychom se si uspořádali výlet. Ale nejdřív si pořídíte nějaké to sportovní oblečení na https://www.zijzivot.com/. A vyrazíme do přírody. Přeji pohodový. H

aaa
před rokem

Moc pěkná trasa, s povedeným počasím by to vypadalo opravdu na pěkný výlet. Asi to nadhodím doma, protože se o prázdninách již tradičně chystáme na nějaký turistický výlet, jen jsme letos ještě nevěděli přesně kam. Dokoupíme ještě nějaký kvalitní vybavení https://armik.cz/ a hurá na výlet :-).

Františka
před rokem

Vypadá to jako skvělý výlet. Zařadím si ho na náš seznam výletů :-) . S manželem od jara do podzimu podnikáme spoustu pěšších túr. Většinou spíme pod širákem, nebo ve stanu v nějakém kempu. Máme kvalitní vybavení, které jsme sehnali z https://www.naturehikecz.cz/ , takže spánek rozhodně není problém :-) .

Miruška
před 2 lety

Když jdeme čas od času na pěší turitistku, bereme s sebou i naše čtyřnohé plemeno. Samozřejmě jenom ve dnech a měsících, kdy se na horu nesouká dalších 50 lidí za hodinu. To by pak nemělo smysl tahat s sebou dalšího člena do party. Ale když jdeme, tak s sebou musíme nutně mít https://www.caskrmeni.cz/…-exkrementy/ sáčky na psí exkrementy.

Magda H
před 3 lety

Já toho svého manžela asi jednou zastřelím. Já vím, že se snaží, ale měl by to zkusit trochu jinak. Nedávno mě vyzvedl v práci, a řekl, ať si vezmui jen to nejnutnější a jedeme. Vůbec jsem nevěděla kam. No nakonec se ukázalo, že jste mu s tím Plechým dali docela tip. Vyhlídka a příroda to byla krásná, ale jak si to má člověk užít, když fouká jako blázen a vy máte na sobě jen tyhle černé legíny https://extraleginy.cz/…y-litex.html#… a halenku.

Ivulenka
před 3 lety

Děkuji moc za tento velice hezký a užitečný článeček :) My jsme se rozhodli ale tentokrát pro něco trochu jinčího a to pro výlet na Ještěd… Dokonce jsme tam našli i velice příjemné ubytování v podobě tree house, což nám velice imponuje :) Odkaz na něj je zde – https://www.treehousejested.cz , kdyby náhodou někdo měl zájem.

Milan
před 3 lety

Jé, já už se moc těším na nějaký další horský výletík s naší rodinkou, ale nejdříve to vidím až na jaře, jelikož máme docela malé děti, které by to v zimě asi nezvládly. Teď se chystáme aspoň za památkami do Prahy, ubytování jsme si našli přes webovky http://www.ubytovny-praha.net/ a ještě zbývá zajistit jídlo :-)

Hanz
před 4 lety

Na Plešné jezero jsme se vydali teď o tom prodlouženém víkendu a když nebudu počítat píchnutou pneumatiku na vozidle (ještě, že mám doma rezervní sadu zimních pneumatik z obchodu https://www.pneuok.cz/ ), tak to bylo naprosto skvělé! Opravdu nádherné prostředí a krásné výhledy.

Stanislavrottner
před 6 lety

Myslíte že to bude dobrý nápad sem udělat cyklovýlet startujicí od http://hotel-lipno.cz/cs/ ? Nebo je to těžké?

« Předchozí 1 2 Další »
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 14.54km
Běžecké lyžování, délka 16.09km
In-line, délka 15.49km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 16.77km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (4.56km)
Lyžařská střediska (9.85km)
Lyžařská střediska (14.91km)
Lyžařská střediska (14.91km)
chaty Alpenverein (15.60km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK