Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Na Plešné jezero, Plechý a zpět

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Dana Nováčková
Fotografie
© Dana Nováčková
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 15.77km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Cesta z Nové Pece k Plešnému jezeru a na vrchol Plechý vás provede nádhernou šumavskou krajinou. Projdeme se kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, prohlídneme si Kamenné moře, odpočineme si u Plešného jezera, pak vystoupáme k pomníku Adalberta Stiftera a přes Plechý se vrátíme zpět ke Kamenému moři a do Nové Pece.

Cesta začíná na „horním“ parkovišti v Nové Peci a odtud se až k Plešnému jezeru budeme držet zelené turistické značky. Většina cesty až k jezeru vede po asfaltové cestě, kde je ovšem omezený provoz, takže na auto narazíte zřídka. K jezeru můžete až nahoru po asfaltové cestě (což ocení zejména cyklisté), ale tato cesta nás nyní nezajímá. My půjdeme po tzv. Jezerní stezce, kde terén už trošku přitvrzuje. Zároveň v tuto chvíli budeme vstupovat do I. zóny národního parku Šumava a tak zapomeňte na Jezerní stezku brát kočárek nebo kolo, to musí zůstat dole. Pokud vyrážíte na vícedenní výlet, tak oceníte nouzové nocoviště, které se právě u této odbočky nalézá.

Jezerní stezka nás dovede až ke Kamennému moři a následně Plešnému jezeru. Zde si nejspíše většina dopřeje povinnou přestávku na svačinu a pár fotek.

Další část cesty vede po zážitkové stezce Duch pralesa, která nás přivede k pomníku Adalberta Stiftera a zároveň nás i něco naučí. Od pomníku budeme pokračovat po žluté ke Kučerově vyhlídce a na horu Plechý. To už se dostáváme ke státní hranici s Rakouskem a více než české turistické značení uvidíme to rakouské.

Po žluté budeme pokračovat i dolu, ale pozor na „odbočky“. Jak už jsem napsala, turistických značek uvidíte více rakouských než těch český a proto si dávejte pozor zde jdete správně a nezatáčíte na rakouskou stranu.

Pokud jste šli správně, tak nás žlutá dovedla k Jezerní stezce, kde to už známe, a vypravíme se zpět do Nové Pece po stejné cestě.

Celá cesta je určená pro pěší turisty. Pokud se na celý výstup necítíte, je možné cestu zkrátit tím, že se od Plešného jezera vrátíte zpět po stejné cestě.

Parkování:

Parkoviště v Nové Peci je dostatečně velké a místo byste zde měli najít i během sezóny. Na parkování si připravte 100Kč na celý den.

Možnost koupání:

Koupání je možné pouze v Lipenské přehradě, ale osvěžit se cestou můžete i ve Schwarzenberském kanále jako náš pes:-)

Občerstvení:

Občerstvovací stanici najdete v Nové Peci nebo pak ještě přibližně po 3km této cesty.

S kočárkem:

ne

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Stanislavrottner
před rokem

Myslíte že to bude dobrý nápad sem udělat cyklovýlet startujicí od http://hotel-lipno.cz/cs/ ? Nebo je to těžké?

Jan
před 2 lety

Trasa vypadá opravdu moc dobře, jen se obávám, že pro a syna (9 let) by to bylo poněkud větší sousto, tak si vybereme v této lokalitě jiný výlet na https://www.venkazdyden.cz/tipy-na-vylety , ale i tak díky za dobrý tip, určitě se na tuto trasu někdy vydám sám, poznat nové výhledy ;-)

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 14.54km
Běžecké lyžování, délka 16.09km
In-line, délka 15.49km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 16.77km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (4.56km)
Lyžařská střediska (9.85km)
Lyžařská střediska (14.91km)
Lyžařská střediska (14.91km)
chaty Alpenverein (15.60km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK