Logo Cestydoprirody.cz

In-line | České Budějovice - Hluboká nad Vltavou

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 9.2km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Šířka cesty:

2–4m

Kvalita povrchu:

dobrý

Popis trasy:

Pokud pojedete na kole můžete začít přímo z centra města od soutoku řek Malše a Vltavy. Na bruslích doporučuji zahájit jízdu až od Dlouhého mostu. Tím se vyhnete různým dlažebním kostkám a veřejným komunikacím. Od Dlouhého mostu vede cyklostezka bermou přes parkoviště sloužící v době Země Živitelky. a pak dále po pravém břehu Vltavy až k lávce přes řeku. Za lávkou se dáte prudce doprava a pokračujete až na Hlubokou po levém břehu. Za lávkou také začíná přibližně 2km úsek s nejkvalitnějším asfaltovým povrchem na trati. Pak projedete kolem slalomového kanálu a pokračujete do Bavorovic. Zde se zřejmě města nedohodla a tak zde stezka zcela chybí a asfaltový povrch na veřejné komunikaci je špatný. Jedná se ale o pouhý 1km. Pro bruslaře doporučujeme nejezdit přes náves, ale hned po vjezdu do Bavorovic odbočit vlevo a hned další křižovatku vpravo a jet paralelní cestou, která má lepší povrch. Za Bavorovicemi je již zase kvalitní asfalt a po hrázích rybníků dojedete k sportovnímu areálu na Hluboké a ke golfovému hřišti.

Celá trasa je velmi frekventovaná, jelikož se jedná o jednu z mála cyklostezek bez automobilů v oblasti Českých Budějovic.

Parkování:

V Českých Budějovicích na Jiráskově nábřeží u Dlouhého mostu – zdarma. Nebo u benzínové stanice OMV – zdarma. V Hluboké nad Vltavou je veliké parkoviště zdarma v areálu sportovního centra.

Možnost koupání:

V Hluboké nad Vltavou je venkovní koupaliště. V Českých Budějovicích kousek od Dlouhého mostu je venkovní koupaliště a krytý bazén. Jinak v řece Vltavě na Hluboké u dětského hřiště.

Občerstvení:

U slalomového kanálu v Českém Vrbném asi 1/2 trasy. V Bavorovicích ve 2/3 trasy. Ve sportovním areálu v Hluboké nad Vltavou

Hřiště pro děti:

Ještě v Českých Budějovicích u lávky přes Vltavu. V Hluboké nad Vltavou – sportovně relaxační centrum: http://www.cestydoprirody.cz/…-nad-vltavou

Čísla map:

KČT 72

Odkazy:

Trasu je možno zkombinovat s plavbou lodí. Přístaviště na Hluboké je jen pár metrů od hřiště. Více o plavbě lodí na: http://www.lodnidopravaorlik.cz/

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Věra
před 12 měsíci

Byli jsme v okolí Českých Budějovic s jednou partou přátel sjíždět ještě Vltavu. Nenapadlo mě nic lepšího než si vzít kostým spiderman a jet https://www.ptakoviny-cb.cz/…m-spiderman/ a jet s tím na vltavu. Jako nutno uznat že jako žena jsem si vyslechla mnoho krásných připomínek, někdy však i sexuálních narážek, ale to asi k té vodě patří no.

Roman
před rokem

Super tip, díky moc! Já jsem si právě říkal, že zrovna do Jižních Čech bych se letos vydal na dovolenou. Prý je tam moc hezky. Nemáte tip na nějaký pěkný kemp v okolí Českých Budějovic? Právě jsem si říkal, že bych si vzal mé věci na kempování z https://armik.cz/ a ubytoval se v nějakém kempu.

Helena
před 3 lety

Bruslení je perfektní. Já chodím od jara do podzimu na inline brusle a hrozně mě to baví :-) . Tady jsem ještě nebruslila, tak děkuji za tip. Když se mi narodil syn, tak jsem jezdila hned po šesti nedělí s kočárkem a jak se mi rychle vyrýsovala znovu postava :-) . Na nohy a zadek je bruslení fakt super. Přes zimu chodíme s přítelem bruslit na led. Objednali jsme si brusle z https://www.bauerhockey.cz/hrac-brusle , takže bruslím celoročně :-) .

Veronika
před 7 lety

V Bavorovicich maji nove silnice, i na bruslich se da jet primo :)

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Běžecké lyžování, délka 16.02km
Cyklotrasy, délka 24.85km
In-line, délka 6.96km
In-line, délka 9.75km
Pěší turistika, délka 4.59km
Pěší turistika, délka 3.42km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Muzeum (8.44km)
chaty Alpenverein (25.42km)
Lyžařská střediska (25.61km)
Lyžařská střediska (30.49km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK