Logo Cestydoprirody.cz

Vídeňský alpský oblouk – ráj výhledů

2.June 2014
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Österreich Werbung a Tomáš Kuthan
Vídeňský alpský oblouk je dálková turistická trasa, která vede v 19 etapách ohromujícím horským světem vídeňského alpského oblouku. Poznejte Schneeberg, Wechsel a Semmering.
Hlavní foto článku
© Wiener Alpen in Niederösterreich, Pohled na Vídeňské Alpy

Vzdálený od všedního dne a přece snadno na dosah je dolnorakouský svět hor. A vídeňský alpský oblouk nabízí spoustu zážitků v nádherné krajině nejenom zdatným alpinistům, ale také rodinám a těm návštěvníkům, kteří spojí rádi turistiku s kulinářským zážitkem. Kvetoucí pastviny, rozeklané vrcholky hor: ve vídeňském alpském oblouku rozprostírajícím se jižně od rakouského hlavního města a dosažitelném za něco málo přes hodinu cesty autem se zrcadlí největší pohoří Evropy na malém prostoru kolem horských masívů Rax a Schneeberg, Wechsel a Semmering.

Dálková turistická trasa

Působivý vídeňský alpský oblouk můžete blíže poznat na dálkové turistické trase. Na dobrých 300 kilometrech prochází trasa od obce Katzelsdorf typickou alpskou krajinou od mírných kopců po příkré skály. Nabízí tak spoustu možností a zážitků jak vytrénovaným horským turistům, tak také začátečníkům a rodinám. Podél pohoří Rosaliengebirge získáte hned na prvních kilometrech dojem o tom, jak bude vypadat následující zážitek z putování. Stejně jako u velkého alpského oblouku je odtud vidět cesta jako z panoramatického obrazu. Od tohoto úseku se vynořuje postupně vysokohorská krajina kolem hor Rax a Schneeberg. Cesta potom pokračuje dále mírným terénem od horského masívu Schneeberg do Gutensteinských Alp (Gutensteiner Alpen) a přes Piestingtal do Bad Fischau-Brunn. Trasa nabízí fantastické výhledy a pohledy na Semmering – památku světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud se necítíte na celou trasu, samozřejmě se můžete věnovat „jen“ jednotlivým etapám z celkových 19.

foto

© AnBi at de.wikipedia

Dívejte se pozorně

Ať si pro své putování vídeňským alpským obloukem vyberete jakoukoliv cestu, vždy získáte nové perspektivy. Za to patří dík prohlížečům „Alpenviewer“, jež čekají na turisty na vybraných místech – například na Semmerignu u „„20-Schilling-Blick“ (Výhled za 20 šilinků), od kterého si vychutnáte nádherný výhled na železnici Semmeringbahn zapsanou na seznamu UNESCO. „Kalter Rinne“, 184 metrů dlouhý a 46 metrů vysoký viadukt, byl vidět na zadní straně poslední 20šilinkové bankovky. Na každé z těchto vyhlídek přibližuje panoramatická tabule okolní svět hor. Kde se místa těchto vyhlídek nacházejí, se dozvíte na informačních tabulích na výchozích místech tras, vždy na začátku a na konci etap vídeňského alpského oblouku.

Nahoru na Schneeberg

V doslovném slova smyslu „bohaté výhledy“ nabízí túra na horský masív nebo na horském masívu Schneeberg (nejvyšší hora Dolního Rakouska, 2 076m) okouzlující výhled na celé okolní panorama krajiny. Díky železnici Schneebergbahn se dá zdolat komfortním a současně zážitkovým způsobem. Již na horském nádraží očekávají návštěvníky úchvatné pohledy daleko do panonské nížiny, zde zároveň začíná hodinová okružní pěší trasa „Paradies der Blicke“ (Ráj výhledů) s výhledy na vrcholky hor Puchberg, Wild, Schneeberg, Rax, Semmering a Wechsel.

foto

© Karl Gruber

Turistická stezka Bahnwanderweg Semmering

Trasa vede na výběžcích východních Alp – vždy s výhledem na horskou železnici Semmeringeisenbahn – po stezce Bahnwanderweg Semmering Semmering. Cesta vede od nádraží Semmering, kde se v informačním centru dozvíte vše důležité o památce světového kulturního dědictví – horské železnici Semmeringeisenbahn – a o okolní krajině, podél železnice kolem vyhlídkových míst s velkolepým panoramatickým výhledem na nejzajímavější část celého stavebního díla s jeho viadukty a tunely až k nádraží Breitenstein (9 km), Klamm (15 km), Payerbach (21 km) nebo Gloggnitz (23 km). Každý si tak může individuálně sestavit svou trasu a z kteréhokoliv nádraží se vlakem vrátit do výchozího bodu. Zajímavým zážitkem je množství nesrovnatelných vyhlídek jak na trasu železnice, tak také na nádhernou krajinu oblasti Semmering. Navíc je zde dětské nádraží, kde děti samotné mohou přiložit ruku k dílu.

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Daniel
před 7 měsíci

Já jsem na ty různé výhledy a konkrétně tedy i všemožné vyhlídky (ať už kovové nebo postavené ze dřeva) úplně ujetý a mohl bych objíždět celou Evropu jen kvůli krásným panoramatům :-) Teď se mi to možná podaří, protože jsem dostal měsíční dovolenou v práci, nakoupil si nějaké turistické oblečení přes online tržiště s oblečením https://www.onlinesekac.cz/ a můžeme se ženou někam vyrazit! ;-)

Marek
před rokem

Já jsem si minulý víkend objednával z jednoho českého internetového obchodu novou výbavu na hory – batoh, zimní boty a šálu, měl jsem to díky slevovému kuponu z https://slevovykupon.net/ za „pakatel“, takže už se moc těším, až vyrazím někam ven :-)

před rokem

Mockrát díky za článek. To vypadá naprosto skvěle. Právě do Rakouska bych se letos docela rád vydal. Ta příroda tam totiž musí být překrásná. Viděl bych to tak, že bych tam asi přespával v nějakých kempech. Vybavení na kempování mám docela dobré z https://armik.cz/ takže v tom naštěstí není problém.

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (1.88km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.38km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.38km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.58km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.58km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK