Logo Cestydoprirody.cz

Visutý most na Dachsteinu je nejvyšším v Rakousku

26.July 2013
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Nový visutý most byl na alpském ledovci Dachstein otevřen již 2. července, ale to nejzajímavější teprve otevřeno bude. Treppe ins Nichts, neboli schody nikam, to teprve bude něco!
Hlavní foto článku
(c) derdachstein.at

Poblíž rakouského Schladmingu najdete ledovec Dachstein, který je velmi oblíbeným turistickým cílem v zimních i letních měsících. A pravě zde se 2. července otevřel visutý most, který je nejvyšším mostem Rakouska.

Nejzajímavějším místem je ale vyhlídková plošina, která nese název Treppe ins Nichts. To v překladu znamená „schody do ničeho“ nebo chcete-li „schody do prázdnoty“. O tom, že je název naprosto trefný, se můžete přesvědčit na fotografiích.

foto

Na vyhlídkovou plošinu sestoupíte po 14 schodech a ocitnete se ve volném prostoru pod úrovní visutého mostu. Zapomeňte ale ne velké množství železa kolem vás, které by vám dodávalo pocit jistoty a bezpečí. Tady vám napomohou ani ty produkty z TV reklam, kde se říkají podobné fráze. Po obvodu i pod vámi bude jen sklo.

Most včetně schodů je tak další atrakcí na tomto alpském ledovci. Navštívit zde můžete také například Dachstein skywalk nebo ledový palác se kterým je visutý most přímo spojený.

foto

Vstup na most včetně vyhlídkové platformy stojí 3€, pokud máte v plánu navštívit také ledový palác, pak máte vstup na most již v ceně.

Pokud se na návštěvu chystáte, pak doporučuji vydržet až do otevření „Treppe ins Nichts“, které by mělo přijít v nejbližších dnech. Bez toho není visutý most tolik zajímavý.

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (1.44km)
chaty Alpenverein (1.77km)
chaty Alpenverein (2.35km)
chaty Alpenverein (3.02km)
chaty Alpenverein (3.18km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK