Logo Cestydoprirody.cz

Batohy s airbagem - přehled modelů

14.April 2014
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Vyšší komfort při nošení a vysoce funkční- tím se vyznačují nové batohy s airbagem.
Hlavní foto článku
Tři základní airbag-systémy od Mammutu, BCA a ABS.

Co je nového?

Firma Snowpulse, dosud systémový partner firmy MAMMUT, byla Mammutem převzata a přináší s sebou PROTECTION – airbagový systém integrovaný do nosných popruhů. ABS montuje pro ORTOVOX novou M.A.S.S. – jednotku (mezi batohy výměnnou).

Ceny náplní (kartuše)

ABS- kartuše EURO 110,00 ocel (515 g plná)
EURO 215,00 karbon (280 g plná)
EURO 24,90 naplnění

Mammut kartuše EURO 100,00 Alu (můžeme sami doplnit, 630 g plná)
EURO 100,00 ocel (500g plná)
EURO 200,00 karbon (300g plná) Naplnění zdarma

Modely batohů s airbegem

Head Freeride Backpack

foto

Head Freeride Backpack

Cena: € 149,95 (€ 650,00 s ABS Vario Base s ocelovou kartuší; € 755,00 s karbonovou kartuší)
Váha: 1.610 g – bez ABS-systému ( 3.385 g vč. ABS Base jednotky a ocelovou kartuší)
Objem: 25 l
Extra: vodotěsné zipy, přední kapsa pro bezpečnostní vybavení proti lavinám, nevyčnívající úchytka pro cepín a hůlky, nevyčnívající síť na helmu, postranní stahovací popruhy, upevnění lyží diagonální/ postranní/ středové
Cílová skupina: skialpové tůry a freeride Head používá pro svůj model batohu základnu Vario od ABS. Může se také přirozeně použít bez airbagového systému. Vysoce funkční batoh na freeride a alpinistické lyžování má fantastický vzhled, který minimalistům nabízí dostatek místa také při vysokohorském lyžování. Díky svým prvkům je vždy správně uspořádán.

www.head.com

Mammut Light Protection

foto

Mammut Light Protection

Cena: € 700,00 (bez kartuše)
Váha: 2.420 g (vč. karbonové kartuše), 2.620 g (vč. ocelové kartuše)
Objem: 30 l nebo 25 l
Extra: třístupňové přizpůsobení délce zad, víko s vnější a vnitřní kapsou, hlavní prostor batuhu se zipem vepředu, upevnění lyží diagonální (nevyčnívající), nevyčnívající úchytky pro cepín a hůlky, kompatibilní s pitným systémem, postranní stahovací popruhy
Cílová skupina: skialpinismus
Mezi airbagové batohy absolutně lehká váha a se svým objemem 30 l ideální velikost. Báječný komfort při nošení a balení věcí do něho je radostné, protože zde nic neruší.

www.mammut.ch

Ortovox Tour 32+7ABS (30+7 pro ženy)

foto

Ortovox Tour 32+7ABS (30+7 Women)

Cena: € 729,95 (bez kartuše)
Váha: 3.550 g (vč. karbonové kartuše), 3.750 g (vč. ocelové kartuše)
Objem: 32 + 7 l (pro muže), 30 + 7 l (pro ženy)
Extra: vodu nepropustné zipy, poutka na věci, přihrádka pro stoupací pásy a stoupací železa, přihrádka pro karty, upevnění lyží diagonální nebo křížené
Cílová skupina: skialpové tůry
Ortovox pracuje s partnerem systému ABS a používá nově vyvinutou M.A.A.S – jednotku. Několika pohyby a za méně jak 3 minuty lze systém vyměnit mezi různými modely batohů Ortovoxu. Tento model airbagbatohu se velmi příjemně nosí a se svými dobře promyšlenými prvky je nejvhodnější pro skialpinismus. Místo stahovacích popruhů používá Ortovox Vario-Space-systém (rozepnutím zipu se může objem zvětšit o 20%).

www.ortovox.com

Mammut Ride Protection

foto

Mammut Ride Protection

EURO 700,00 (bez kartuše)
Váha: 3.050g (vč. ocelové kartuše), 2.850 g (vč. karbonové kartuše)
Objem: 22 l
Extra: třístupňové přizpůsobení délce zad, upevnění lyží diagonální (nevyčnívá), úchytky pro cepín a hůlky (nevyčnívající), držák helmy s ochranou proti sněhu (nevyčnívající), kompatibilní s pitným systémem, postranní stahovací popruhy, přední kapsa pro bezpečnostní lavinové vybavení.
Cílová skupina: skialpinismus + freeride
Při použití ochranného airbagového systému (odmontovatelný) je tento integrován v ramenních popruzích a má chránit hlavu, týl a oblast prsou lépe před mechanickými zraněními. Bezvadný batoh s velmi dobrým komfortem nošení a jeho sbalení je zcela jednoduché. Batoh PRO PROTECTION má objem 35 l ( 3.140 g vč. ocelové kartuše) a stojí EURO 740,00

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Petr
před 9 měsíci

Placky na batoh jsem měl vždy rád. Každý je jako malý miloval. Na batoh se tak kouká o dost lépe. Nedávno jsem potřeboval koupit nějaké s vlastním motivem. Věděl jsem kam jít. Vybral jsem si stránku https://www.udelejsiplacku.cz/ Mám s nimi velmi dobrou zkušenost. Nikdy nebyl žádný problém. Rozhodně doporučuji všem, kdo shání placky.

před 8 lety

Nejsou to veliké batohy. Ale nejsou to jediné na trhu. Přehled batohů se systémem ABS je k nalezení zde: https://www.abs-airbag.com/…artners.html . Například batoh EVOC ABS Patrol Team má 40l+5l. To už je slušná velikost.

Vráťa
před 8 lety

Zkoušeli jste se třeba zabalit do jednoho z těch batohů na 3 dny? Já jsem se sbalil do posledního ze jmenovaných na dva dny a musel jsem toho hodně nechat doma. Tyto batohy jsou prakticky nepoužitelné pro skialpové víkendy. A pochybuji, že někdo bude batoh tahat v jiném batohu, aby ho mohl posléze použít… Nehledě, že objektivní nebezpečí už může nastat při přístupu do výchozího bodu pro skialp. tůry … Proč výrobci neudělají něco použitelného? (např. batoh 45+10 s kompresními řemeny na stažení, když není plný…)

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK