Logo Cestydoprirody.cz

kvalitní spacák

Lucie Dvořáčková
před 4 lety

Dobrý den. Chtěl bych se jen zeptat, jestli máte nějakou vyzkoušenou značku kvalitních spacáků, které odolají i větší zimě, řekněme tak –20 stupňů. Nabídek je na internetu hodně, ale nevím, která značka má kvalitní a která méně kvalitní zboží. Děkuju

Jan Veselý
před 4 lety

Spacák do větší zimy znamená rozhodně PEŘÍ. Asi člověk neudělá chybu se značkou Sir Joseph. Tam by měla být kvalita zaručena. Já osobně mám více než 10 let péřový spacák Warmpeace Viking 900 (plnění 80/20 – 600 cuin). V současnosti ho dělají dokonce s lepším plněním 90/10 – 600 cuin. Na sněhu jsem s ním už spal, ale zda bylo ve stanu –20°C, o tom bych pochyboval. Tipnul bych to tak na venkovní teplotu –10C až –15°C a pak je ve stanu tak o 5°C více. Zima mi rozhodně nebyla. Dobré přespání dle mého spíše závisí na kvalitní karimatce. Vespod člověk peří prolehne a je zima, pokud není kvalitní karimatka. Topak pod sebe cpe oblečení batoh a podobně.

Luka
před 3 lety

Zkus se podívat na http://www.outdoorpruvodce.cz/zimni-spacaky/ mě to už bylo užitečné :) Ale vždycky samozřejmě záleží kolik do něho chceš investovat. Sám bych doporučil nějaký spacák s dutými vlákny

Janca Hlavinková
před 3 lety

Do zimy na 100% peří. Já mám doma třeba třísezonní spacák z Fjallravenu. Byl dražší než klasiky od Huskyho, ale komfortní zonu udává v –8°C, což je dostatečné i pro mě jako zimomřivou osobu do všech ročních období. Jakože i na naše každoroční přespávání v době předsilvestrovské mi v něm není zima. Dále ale samozřejmě musím souhlasit s výše uvedeným příspěvkem, že nezáleží jen na spacáku, základem je dobrá karimatka a v další řadě stan.

Turista Martin
před 3 lety

Karimatka je veľmi dôležitá, ale v dnešnej dobe sa už aj umelé vlákno pomerne vyrovná páperiu, napríklad sedamkanálikové http://www.adamsport.eu/…-p-8199.html high comfort je tam –12 takže určite ti zima nebude a aj cena je neporovnateľne nižšia ako pri páprerí ;)

Pavlina Kolackova
před měsícem

Ahoj, mohli byste mi prosím sdělit svůj názor na tenhle spacák: https://www.ferrino.cz/…on-lady-new/ ? Nevím jaký si přát k Vánocům. Tady mě velmi zaujala záruka 3 roky. Máte někdo odtud spacák? Popřípadně jaký jiný mi můžete doporučit?

Petaan Kopeček
před měsícem

Mám ferrino nightec 300 a úplně v klídku. Myslím že tady chybu neuděláš. Spal jsem v něm i v –7°C a nezmrzl jsem. Jinak nezapomeň na kvalitní karimatku. Pokud člověk není dobře izolovaný od země, nejspíš mu bude zima úplně ve všem. Na tohle bohužel hodně lidí zapomíná.

Viktorie Maláčová
před měsícem

Souhlas, kvalitní podložka je základ. Největší zima jde od země.

Pavlina Kolackova
před měsícem

Ten co jsem si vybrala je až do –15°C, věřím že v tom bych nezmrzla, hlavně nemám v plánu spát v nějaké šílené zimě. Káždopádně děkuji za rady, zatím je to favorit.

 

Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se nejdříve přihlásit.
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK