Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Novohradské hory, Žofín - Pohoří na Šumavě - Baronův most - Žofín

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
Pohoří na Šumavě - kostel Panny Marie Dobré Rady
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 25.33km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

První úsek ze Žofína k Huťskému rybníku vede po zelené značce a asfaltu a je stále do kopce. Na rozcestí u rybníka se dáte doleva po hrázi a po necelých dvou kilometrech se dostanete na křižovatku. Vy pojedete rovně a povrch se mění na šotolinku. Po necelých 100m přijde rozdvojení. Vy se vydejte doleva (doprava je to slepé) a klesáním lesem se dostanete do vzrostlé aleje, kterou budete neustále klesat až téměř na hranici s Rakouskem, která je zde tvořena tokem Lužnice. Zde dříve byly skelné hutě. Odtud se začne opět stoupat podél řeky, zde spíše potok, směrem na Pohoří na Šumavě. Asi 1,5 km před Pohořím na Šumavě přijde rozcestí, kde si můžete cestu o 2km zkrátit a vyhnout se stoupání k Pohoří na Šumavě, ale ochudíte se tak o návštěvu této krásné vesnice – resp. jejích zbytků. Do obce vjedete na horním konci aleje a po sjezdem se dostanete ke kostelu a hřbitovu.

Po prohlídce zříceného kostela Panny Marie Dobré Rady pokračujte kolem hřbitova dolů na nádhernou louku, kterou by místním záviděli i obyvatelé Šumavy.

Po rovině se dostanete kolem meandrů Pohorského potoka až k Jiřské nádrži, kde je v létě nádherné koupání. Od nádrže se sjíždí až na Baronův most. Po občerstvení se vydáte zpět a po cca 300m odbočíte před mostkem přes Pohorský potok doleva do kopce. Trasa pokračuje vzůru kolem vrcholu Myslivna (1040 mnm) a na jeho severovýchodním svahu začne klesat k Huťskému rybníku. Zde již se dostanete na trasu, kterou jste již projeli a vracíte se stejnou cestou zpět na Žofín.

Trasu zvládnou i sedmileté děti s trochou tlačení kola v nejprudších výjezdech. Mladším jistě pomohou rodiče. Trasa je vhodná i pro tyč, dětskou sedačku a nebo přívěsný vozík.

Není to úplně rovinatá trasa.

Parkování:

Na začátku Žofína je místo pro přibližně 8 aut. O kousek dále u penziónu Lesovna Žofín je dostatek prostoru pro parkování zdarma.

Možnost koupání:

Přimo před penziónem Lesovna je nově vybudovaný rybník. Nejhezčí koupání je v nádrži Jiřický rybník.

Občerstvení:

Baronův most – bývalá myslivna, vhodné na občerstvení i oběd. Porce jsou veliké. Lesovna Žofín – po dojezdu občerstvení na terase s výhledem

Hřiště pro děti:

u myslivny na Baronově mostě

Čísla map:

KČT č.74

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

05/2012

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Natálie
před 18 dny

Na Šumavě je spousta krásných míst, které stojí za vidění. jezdíme tam každý rok na prodloužený víkend a ještě pořád jsme neviděli všechno. Jezdíme s karavanem, který zaparkujeme v kempu a pak jezdíme po různých cyklostezkách. Jedině tak se dají věci prohlédnout a na kole toho za den ujedeme hodně :-) . Do karavanu jsme si objednali klimatizaci z https://www.reslshop.cz/…ro-karavany/ , protože po celodenní jízdě na kole se nechceme vrátit do vyhřátého karavanu :-D .

Karel
před rokem

My jsme s přítelkyní Šumavu procestovali o prázdninách a musím říct, že je tam fakt krásně. Teď ale hledáme něco trochu jiného. Rádi bychom se na delší dobu podívali třeba na Island, viz https://www.cklub.cz/pruvodce/island To je země, která mě láká už opravdu dlouho, tak bych byl rád, kdyby se mi konečně splnil můj sen a podíval se tam.

Roman
před 2 lety

To vypadá moc dobře. Díky za tip. Měl bych takový dotaz. Nevíte jestli se v tom rybníku dá chytat? Právě jsem si říkal, že bych se s prutem a mým kempovacím vybavením z https://www.parys.cz/camping/ vydal někde po republice a zachytal si mimo má běžná místa tady u nás. A právě toto vypadá jako super destinace.

Tobiáška
před 2 lety

O této zřícenině jsem tedy ještě neslyšela. Bude to pravděpodobně tím, že mě severní čechy nic neříkají. Já jsem oddaná Lužnici a tomuto jihočeskému kraji. Vždyť také moje rodina založila půjčovnu lodí Lužnice. Kdybyste měli někdy zájem o vybavení, ozvěte se nám na https://www.pujcovna-lodi.com/…asy-luznice/

Jakub
před 4 lety

Parádní cyklotrasa, určitě ji v příštím týdnu s mým synem, se kterým jedeme navštívit okolí tohoto krásného města navštívit i s novými koly! :-) Sehnali jsme je opravdu velice výhodně, na doporučení známého jsem si díky webu https://www.mujletak.cz/ vyhlédl akci, které se prostě nedalo odolat. Rozhodně mohu doporučit ;-)

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (3.93km)
chaty Alpenverein (14.37km)
Muzeum (15.63km)
Lezecký park "Klettergarten" (18.05km)
Lezecký park "Klettergarten" (18.05km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK