Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Třeboňsko: Kolem rybníků 1

Velikost písma: A A A Tisk Autor: glogloman
Fotografie
© Jiří Hruška | Ostrůvek v rybníku Hejtman u Chlumu u Třeboně
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 31.48km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Pohodový cyklo-výlet kolem třeboňských rybníků. Zajedeme i na 2´dva ostrovy, k rašeliništi, na malý kopeček s vyhlídkou a hlavně se projedeme po hrázích několika krásných rybníků.

Auto zaparkujte za Majdalenou u Hostince U Pilaře poblíž jezu Pilař a vyrazte po silnici směrem na Chlum u Třeboně (resp. po zelné turistické). Po cca 400 metrech zatočte vlevo na cyklistickou stezku číslo 1010. Ta vás povede po hrázích rybníků Kukla, Nový Kanclíř a Starý Kanclíř. Na konci Starého Kanclíře zatočte vlevo na neznačenou cestu (resp. značená vozíčkářská trasa), která vás povede kolem rybníku Staré Jezero. Poté můžete jet různě po hrázích dalších rybníků – např. Výtopa, Žofinka** apod. až k dalšímu velkému rybníku Starý hospodář, kolem kterého vede nejprve turistická červená, dále žlutá, ale vy pak dále pokračujte na sever (odbočte vlevo) podél rybníků Podsedek a Humlenský.

Jakmile dojedete na hlavní silnici, tak se dejte vpravo po cyklistické 1035 k rybníkům Malý a Velký travičný. Až vyjedete do mírného kopečku nad ves Lutová, tak odbočte vpravo po cyklistické 1010 do vsi Žíteč. Zde se dejte na návsi i rybníku doprava kolem kaple po malé silničce směrem na jih. Po chvilce mírně vystoupáte až na Čapí vrch (493 m.n.m.), odkud je pěkný výhled do kraje. Pokračujte dál dolů až dojedete na křižovatku, kde se dáte po žluté doleva. Projedete kolem velké bažantnice V Texasu, kde často volně běhá spousta bažantů kolem silnice – takže opatrně!

Projedete skrze vesničku Staňkov, za kterým se můžete dát doleva do kempu U Kosů, který se nachází na ostrůvku ve Staňkovském rybníku. Ostrůvek je pevně spojený zpevněnou cestou z obou stran, tudíž přes něj můžete pohodlně přejet. Po přejezdu se dejte doprava kolem rybníku Špačkov skrze pěkný borovicový les až narazíte na silnici vedoucí do Chlumu u Třeboně. Po ní jeďte chvilku doprava a poté odbočte doleva k rašeliništi Pele. K tomu je to sice trochu zajížďka z našeho okruhu a navíc z kopce, ale opravdu stojí za to.

Jakmile se vrátíte na hlavní silnici, tak po ní pokračujte do Chlumu u Třeboně. Kousek před městem uvidíte na rybníku Hejtman malý ostrůvek, na který si směle taky můžete odskočit – ti odvážnější mohou na něj i dojet po úzké dřevěné lávce… :-) Poté si projeďte zámecký park v Chlumu u Třeboně a za rybníčkem Zajezdek vyjeďte na hlavní silnici 122, po které pokračujte až zpět k autu.

Parkování:

Na výchozích souřadnicích u Hostince U Pilaře.

Možnost koupání:

Sice pojedete téměř stále podél vody, ale ke koupání jsou vhodné především rybníky Hejtman a Staňkovský.

Občerstvení:

Hned na začátku (resp. na konci) se nachází Hostinec U Pilaře, dále pak až ve Staňkově a Chlumu u Třeboně je několik restaurací a občerstvení.

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Muzeum (18.87km)
chaty Alpenverein (19.58km)
Lezecký park "Klettergarten" (32.70km)
Lezecký park "Klettergarten" (32.70km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK