Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Novohradské hory: Kraví hora, Kuní hora a Vysoká

Velikost písma: A A A Tisk Autor: glogloman
Fotografie
© Jiří Hruška | Vysoká z Kraví hory
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 14.07km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Přechod třech vrcholů Novohradských hor. Auto zaparkujte v Hojné Vodě a vydejte se po červené vzhůru na Kraví horu (952 m.n.m.). Cestou projdete kolem skalního útvaru, kterému se říká Napoleonova hlava. Na vrcholu vás čeká 38 metrů vysoká rozhledna, ze které je naprosto úžasný panoramatický výhled 360° kolem dokola. Lze odsud krásně vidět celé Novohradské hory, Slepičí hory a i Šumavu. Z rozhledny pokračujte dále po červené na Kuní horu (925 m.n.m.), kde asi 400 metrů před vrcholem (jakmile se vyšplháte na skálu) se vám naskytne omezený výhled na Kraví horu a směrem na sever. Dále pokračujte po červené k rozcestníku, kde se dejte na zelenou směrem na Staré Hutě. Jakmile vylezete z lesa, tak si můžete cestu zkrátit přes louku na silnici, ze které po chvilce odbočte doleva k Mlýnskému rybníku. V rybníku můžete zahlédnou „zlaté“ rybky. Za rybníkem odbočte vpravo na malou zarostlou neznačenou pěšinu, která vede kolem zajímavé kapličky až do lesa pod Vysokou. Jakmile přijdete do tohoto vysokého lesa, tak se vydejte po místní červené doprava na vrchol Vysoké. Na vrcholu Vysoké (1.033 m.n.m.) vás sice žádný výhled nečeká, ale zato je to 2. nejvyšší vrchol Novohradek a navíc jsou tu pěkné skalní útvary. Cestou dolů (stále dál po červené – místní okruh na Vysokou) půjdete kolem dalších pěkných skal, kde z jedné je pak i další krásný výhled na Kraví a Kuní horu (musíte sejít asi 30 metrů doleva z pěšiny trochu nahoru na skálu). Dole v Hojné Vodě se pak můžete občerstvit v jedné z několika restaurací a poté ještě navštívit poutní kostel v Dobré Vodě.

Parkování:

Zdarma na malém parkovišti pod lesem za Hojnou vodou (viz výchozí místo)

Možnost koupání:

Mlýnský rybník

Občerstvení:

Hojná Voda (2–3 restaurace, rok 2012)

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

4 hodiny

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Martin
před 2 měsíci

Novohradské hory mám velice rád. Hlavně teda kvůli tomu čistému vzduchu. To člověk prostě ve městě moc nemá. Na druhou stranu je ale pravda, že od té doby, co jsme si do bytu pořídili rekuperační jednotku od https://rekuperace-aldes.cz/ tak doma rozhodně čistější vzduch máme. Máme navíc doma syna alergika, kterému to také prospívá.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (4.47km)
Muzeum (13.99km)
chaty Alpenverein (18.05km)
Lezecký park "Klettergarten" (21.60km)
Lezecký park "Klettergarten" (21.60km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK