Logo Cestydoprirody.cz

Běžecké lyžování | Kvilda - prameny Vltavy (přes Bučinu)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
Hana Veselá
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 15.21km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Strojové upravovaná trasa:

ano

Popis trasy:

Tato trasa může mít dva začátky. První, kratší, varianta začíná na parkovišti pod vleky na konci Kvildy (když přijíždíte od Horské Kvildy). Při druhé variantě nasaďte do stopy již na začátku obce (opět ze směru od Horské Kvildy). V tomto případě budete muset objet Kvildu ze západu nad lyžařskými vleky. Tudíž si v prvním příadě ušetříte přibližně 3 km v jednom směru (celkem 6 km) a docela stoupání a sjezd.

Z parkoviště pod vleky se vydáte kolem schátralé budovy bývalé pily (zde se točily známé filmy s Tomášem Holým – Za trnkovým keřem, Pod jezevčí skálou,…) do kopce po silnici, která může být občas posypána. Asi po 500 m již můžete vstoupit do stopy a vydat se táhlým příjemným stoupáním na Bučinu. POZOR: Zde jsou dvě odbočky ze silnice do stopy. Zvolte až tu druhou. První je obvykle pouze prošlapána od lidí (tudy se dříve jezdilo a síla zvyku vítězí) a vede směrem na Prameny Vltavy a vy na ně chce přes Bučinu, a ne přímo. A i v případě, že chcete přímo na Prameny se vydejte o ca 30–50m dále a tam již můžete vlézt do strojově upravované stopy.

Po 4,5 km stoupání v upravované stopě, která vede paralelně s občas prohrnovanou cestou, se dostanete na Bučinu. Cestou minete dvě odbočky doprava, kterými si můžete celou trasu zkrátit (první odbočkou ujedete pouze 1/3 vzdálenosti, druhou si to zkrátíte o 2 km). Na Bučině dá odbočit jednak doleva z kopce směrem na Knížecí pláně, ale vy se vydáte doprava směrem na Prameny Vltavy. Po krátkém oddechu ve sjezdu vystoupáte po úpatí kopce Stráž (1308 mnm) a téměř přesně v polovině trasy se sklon otočí a vy až do cíle budete pouze klesat. Nejprve strměji až na rozcestí u Pramenů Vltavy (doleva směr Černá hora a Ptačí nádrž, doprava Prameny Vlatavy) a pak již mírně přes Prameny Vltavy až opět do Kvildy. Už při sjezdu od kopce Stráž uvidíte mrtvý les po kůrovci a nyní již jsou Prameny Vltavy také téměř na holině, resp. obklopeny torzy stromů seřízlých ve výšce ca.3–4m nad zemí.

Parkování:

Zaparkovat se dá na parkovišti pod vleky. V případě 2.varianty na parkovišti proti pekárně a nebo ještě před obcí. I v centru obce je relativně veliké parkoviště.

Zaplacení parkovného přispějete na údržbu tratí.

Občerstvení:

Pouze na začátku a na konci, a to v obci Kvilda.

Čísla map:

KČT 65 – Šumava Povydří

Odkazy:

Mapy lyžařských tras na jednotlivé sezóny naleznete ZDE

Aktuální stav lyžařských stop naleznete ZDE

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (2.99km)
Lyžařská střediska (4.33km)
Lyžařská střediska (9.01km)
Lyžařská střediska (9.01km)
Lyžařská střediska (12.93km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK