Logo Cestydoprirody.cz

Alpenverein je opět členem UIAA

29.April 2014
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Německý Alpenverein (DAV) a Rakouský Alpenverein (OeAV) se po pětileté pauze vrátili v říjnu 2013 opět mezi členy UIAA. DAV jako samostatná organizace a OeAV jako člen VAVÖ (Verband Alpiner Vereine Österreichs).
Tím pádem mohou skončit diskuze, které se vedou v České republice i na Slovensku, na téma: "kde se mohou pohybovat členové Alpenvereinu, když nejsou členy UIAA". Členové Alpenvereinu JSOU členy UIAA.
Hlavní foto článku

Členové UIAA schválili v říjnu 2013 na valné hromadě v Pontresině ve Švýcarsku opětovné přijetí DAV a VAVÖ/OeAV za členy. „Jsme nadšeni, že se naši rakouští a němečtí horolezečtí přátele opět připojili do lezecké rodiny UIAA", řekl nizozemský prezident svazu Frits Vrijlandt. „Máme mnoho společných zájmů, mimo jiné vášeň pro hory a přání chránit hory pro naše budoucí generace.“

UIAA spojuje jako mezinárodní svaz horolezců celkem 70 svazů z celého světa. DAV a VAVÖ/OeAV vystoupili z UIAA v roce 2009 poté, co jejich návrhy a cíle nenašly po mnoho let žádnou odezvu. Tenkrát kritizovali také malou efektivitu práce jednotlivých pracovních skupin a také to, že UIAA nedefinovalo jasně své strategické úkoly. Po změnách v prezídiu UIAA je nyní rozpoznatelná jasná strategie UIAA, jako svazu horolezců s mezinárodními úkoly ve službách jednotlivých členských svazů. To podporuje DAV i VAVÖ/OeAV, stejně jako začlenění sportovních a závodních lezců v IFSC a skialpinistů v ISMF.

Staňte se i vy členy Alpenvereinu a získejte spoustu výhod. Mimo jiné celoroční pojištění, slevy na horských chatách, slevy na mapy. Členství v Alpenvereinu můžete získat ON-LINE ZDE. Informace o Alpenvereinu a výhodách členství naleznete ZDE.

Seznam členů UIAA naleznete ZDE

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
před 7 lety

Odpověď TANAP-u na váš dotaz jsme zveřejnili v článku http://www.cestydoprirody.cz/…-parku-tanap

Grinch
před 7 lety

Zdravim. Znamena to teda, ze clenovia Alpenvereinu sa mozu pohybovat v Tatrach aj mimo vyznacenych chodnikov? Samozrejme v sulade navstevnym poriadkom, kde sa pise o opravnenej osobe a o preukaze o odbornej sposobilosti.

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK