Logo Cestydoprirody.cz

Co je Alpenverein - Rakouský Alpský Svaz - Österreichischer Alpenverein

foto

Alpenverein Edelweiss CZ

Österreichischer Alpenverein (ÖAV) založený v roce 1862 je dnes se svými 500 000 členy největším horolezeckým sdružením Rakouska. ÖAV je veřejně prospěšné nestranické sdružení orientované na turistiku, horolezectví, horské výstupy, cestování, lyžování, skialpinismus, běh na lyžích, ochranu přírody a prostředí, práci s mládeží, péči o seniory, vydávání publikací, vědeckou činnost a mnohé další. Významnou oblast práce OeAV představuje udržování jeho více než 500 horských chat a péče o síť alpských stezek.

Sekce ÖAV EDELWEISS

Sekce EDELWEISS byla založena v roce 1946 a slavila tedy v roce 2006 své šedesátileté jubileum. Svoje sídlo má na této adrese: A-1010 Wien, Walfischgasse 12, tel. 0043/1/513 85 00 , fax 512 28 74. Sekce EDELWEIS je společensky užitečný, samostatný, nadstranický alpský spolek.

Jejím úkolem, který je definován stanovami, je přiblížit členům této sekce alpinistiku v nejširším slova smyslu se všemi jejími druhy činností, s její krásou, a rovněž osobní důležitost člověka.

Stručně řečeno se dá říci, že chce v přírodě a světě hor vytvořit pro člověka prostor pro zážitek, přičemž právě jeho udržení získává v posledních letech na stále větším významu.

Naše motto zní: Více radosti z hor s jistotou! Sekce Edelweiss nabízí členům velice bohatý vzdělávací program a nabídku túr v létě i zimě. Díky větší jistotě lze dosáhnout lepších zážitků.

Široké pole činností poskytované členům sekce zahrnuje prakticky všechny alpské oblasti od klasického horolezectví a horských tůr až k moderním sportovním trendům. Nabídková paleta začíná u jednoduch výletů přes náročné horské túry, zajištěné horolezecké cesty, vysokohorské túry, lezení na skalách i ledu ve všech stupních obtížnosti a končí u sportovního lezení ( v přírodě i v halách) a u trekingových a expedičních výprav. Ze sportovních trendů je žádáno a poskytováno sportovní lezení, tůry na sněžnicích, snowbording, mountainbiking. To vše samozřejmě s přísným ohledem na ochranu přírody a člověka a na zájmy všech milovníků přírody!

Výhody členství

 • Garantovaná sleva 10 EUR při přenocování na chatách v Rakousku a dalších alpských zemích.
 • Stejná užívací práva mají na chatách Německého alpského svazu (DAV), Švýcarského alpského klubu (SAC), Lichtenštejnského alpského svazu (LAV), Italského alpského klubu (CAI), Francouzského alpského klubu (CAF), Alpského svazu Jižních Tyrol (AVS), Španělského horolezeckého svazu (FEM), Slovinského horolezeckého sdružení (PZS) a Řeckého alpského klubu (CAH).
 • Rakouská Huettenmarke garantuje plné užívací právo a odpovídající slevy na chatách „Turistického spolku přátel přírody“ (TVN), Rakouského turistického klubu (OeTK), Rakouského alpského klubu (OeAK) a některých místních horolezeckých sdružení.
 • Snížené ceny ve více než 90 údolních ubytovnách a smluvních domech Alpského svazu ( soukromé hostince nacházející se v údolích).

Na chatách Alpského svazu:

 • Přednostní přijetí ( přidělení míst na spaní před nečleny).
 • Exklusivní možnost objednání míst na spaní předem.
 • Exklusivní nárok na zlevněné jídlo a pití pro horolezce a vodu na přípravu čaje.
 • Možnost použití samoobslužných prostor, tzv. Winterraumů.

Seznam chat rakouského (ÖAV) a německého (DAV) Alpenvereinu najdete zde.

Pojistná ochrana:

 • Horolezecké zákonné pojištění odpovědnosti ( paušálně až 3 miliony EUR pro každou poškozenou osobu), pojištění zavazadel na chatách a transportních lanových drahách .
 • Evropské pojištění právní ochrany až 35 000 EUR. (více viz Všeobecné podmínky)
 • Alpenverein Weltweit Service:
  1. náklady na záchranu: do 25 000 EUR
  2. transport a repatriace: neomezeně
  3. pobyt ve stacionární nemocnici: do 10 000 EUR
  4. více viz Všeobecné podmínky

Pojištění na jednu cestu je platné vždy 8 týdnů od vycestování ze země trvalého pobytu. Poté je třeba se vrátit do země trvalého pobytu, popř. uzavřít jiné individuální pojištění na dobu nad 8 týdnů.

Další výhody členství:

 • Možná účast na akcích všech sekcí ÖAV.
 • Časopis BERGAUF : 5× ročně. Časopis celého svazu s důležitými tématy, tipy na túry, informacemi o produktech, zprávami, přehledy o jednotlivých sekcích, atd. Časopis v elektronické podobě naleznete ZDE.
 • Slevy na určitých lanovkách a vlecích a linkách spolkové autobusové dopravy.
 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK