Logo Cestydoprirody.cz

Rakousko - Alpy | Lungau

© TVB Tamsweg

V zimě tvoří oblast Lungau několik lyžařských středisek, ve kterých platí jeden skipas – Lungo. Celkem zde najdete 200 km upravených a prosluněných sjezdovek. Naopak v létě je oblast vyhledávána cyklisty, protože nabízí krásné náročné i nenáročné cyklostezky.

Zima

Katschberg – Aineck nabízí 70 km upravovaných tratí různých obtížností včetně snowparku a dětského areál pro nejmenší lyžaře. Podle některých zdrojů nejdelší šestimístná lanovka na světě SamsonJet, vás vyveze na Fanningberg, kde si na své přijdou milovníci zábavy na sněhu a to jak ti malý, tak i velcí.

Mezi nejznámější lyžařská centra patří například Grosseck – Speiereck vybavený moderní osmimístnou lanovkou a poměrně náročným 9 km dlouhým sjezdem do údolí Mauterndorf s převýšením 600 m. Zde se také nachází nejvíce sjezdovek v oblasti a to rovnou 40 km upravených tratí většinou střední (červené) obtížnosti.

Pro běžkaře se denně upravuje 250 lm běžeckých tratích pro obě techniky. Přes Nízké Taury a Nockbergen vede 15 lyžařských túr, 220 km běžeckých tras vede kolem Murské a Taurašské údolní běžecké trasy a střediska nabízejí školy běžeckého lyžování.

Léto

Oblast Lungau je nejslunečnějším místem v Rakousku, což dokládá i to, že středisko Mariapfarr, je podle dlouhodobého meteorologického průzkumu místem s nejdelším slunečním svitem.

Tato oblast je plná horských jezer a vodopádů, což z ní právem dělá místo označované jako klimatické lázně.

Místo je i rájem pro cyklisty. Oblastí Lungau prochází známá cyklostezka Murradweg, která se svojí délkou 365 km je ideálením místem pro cyklo toulky.

Více informací na:

Lungau na mapě:

 

Aktuální záběry z webkamer:

Omlouváme se, ale webkamery nejsou momentálně k dispozici
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 33.71km
Cyklotrasy, délka 28.8km
Pěší turistika, délka 3.86km
Skialpy, délka 9.25km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 1.78km
Via ferrata, délka 10.42km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (2.42km)
Lyžařská střediska (3.07km)
Lyžařská střediska (3.86km)
chaty Alpenverein (8.01km)
chaty Alpenverein (8.33km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK