Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Z Gollinghütte na Preintalerhütte přes Greifenberg 2618 m

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
Pohled do kotle Klafferkesse z vrcholu Greifenbergu 2618 m
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 8.28km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Přechod z Gollinghütte na Preintalerhütte zahrnuje vše co můžete očekávat od vysokohorské túry = výstup serpentinami zarostlou stěnou, jezera, vrchol s křížem, přechod náhorní plošiny, suťovisko,..

Obě chaty leží v téměř stejné nadmořské výšce a tak je převýšení 1000 výškových metrů nahoru i dolů dáno výstupen na vrchol Greifenberg 2618 m.

Od Gollinghütte 1641 m začnete stoupat nejprve traverzem a pak serpentinami v krásně zarostlé západní stěně Greifenbergu až do sedla Greifenbergsattel 2450 mnm, k nejvýše položenému jezeru ve Schladminských Taurách. Zde se vám již nabídne pohled na vrchol Greifenberg s křížem, na který je to ze sedla již jen malý kousek. Výstup na vrchol není nijak obtížný, ani vzdušný a zvládnou ho i děti.

Z vrcholu se sestupuje nejprve kousek po hřebínku (jedno místo s fixním lanem, ale nijak obtížné) a pak muldou do kotle Klafferkessel k mnoha jezerům. Největší z nich je Oberer Klafferkesee. Tento úsek cesty je výjimečný množstvím jezírek. Jen mírným klesáním sestoupíte do sedla Klafferscharte a odtud už ostře sestupujete podél suťoviska a serpentinami k potoku vytékajícímu z jezer Oberer Klafferkesee a Kapuzínersee. Podél potoka pak opět pouze mírně klesáte k chatě Preintalerhütte 1657 m.

Od chaty si odpoledne můžete udělat výlet k jezerům Unterer a Oberer Sonntagskarsee (cca. 400 výškových metrů) a nebo jen tak polehávat u potoka nad chatou a třeba fotit místní flóru.

Přenocovat lze na Preintalerhütte, kde je celkem 156 míst a nebo v lagru Almu hned naproti chaty. Každopádně si na víkend zamluvte místa, jelikož i takto veliká chata se může zaplnit. U Gollinghütte není signál a tak požádejte chataře, aby vám místa na Preintalerhütte rezervoval.

Parkování:
Možnost koupání:

potok u Preinthalerhütte

Občerstvení:

Preinthalerhütte v cíli cesty
Alm hned vedle Preinthalerhütte nabízí domácí podmáslí, chleba s máslem,… (vše čerstvě uděláno z mléka pěti kravek)

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

4 hodiny

Čísla map:

Kompass WK 293
Alpenverein 45/2

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

07/2015

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
před 4 lety

Dobrý den, výstup na chatu Gollinghütte a odtund na Hochgolling 2862m a zpět na Gollinghütte jsem v jednom dni absolvoval, ale bylo to náročné. Proto se mi jeví sestup z Hochgollingu na Landawirseehütte dokonce méně náročný, jelikož se sestupuje o 400m méně. Je to realizovatelné = Gasthof Zum Riesachfall → Gollinghütte → Hochgolling 2862m → Landawirseehütte. Moje žena to s dalšími 7 horalkami absolvovala.

Andrea
před 4 lety

Dobrý den, je možné zvládnout výstup na chatu Gollinghütte a následný přestup přes vrchol do další chaty v jeden den? Jsem mladý člověk, 30 let zvyklý na pěší túry. Dekuji

před 5 lety

Dobrý den, nahoru na Greifenberg by to asi se psem šlo (serpentiny, stezka v pohodě), ale dolů si to úplně představit nedokážu. Začátek sestupu je ostře dolů po kamenném hřebínku. Nedokážu úplně posoudit, zda by to pes zvládnul. Spíše se přikláním k odpovědi „ne“.

Markéta
před 5 lety

Dobrý den, je tato trasa možná i pro psy? Kvůli řetězům. Děkuji

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 33.71km
Pěší turistika, délka 3.86km
Pěší turistika, délka 5.59km
Skialpy, délka 9.25km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 10.42km
Via ferrata, délka 11.56km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (2.30km)
chaty Alpenverein (3.67km)
chaty Alpenverein (5.67km)
chaty Alpenverein (6.30km)
chaty Alpenverein (7.65km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK