Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Okolo Wolfgangsee - na kole a lodí

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
Cyklostezka na jižní straně jezera
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 28.8km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Popis zažíná v Abersee, kde se vydáte od místního truhlářství směrem severovýchod po stezce, která vede zpočátku lesem (kombinace asfalt a jemná šotolinka) a po přibližně 1km se připojí ke komunikaci, která vede okolo jezera. Nemusíte se ale bát automobilů. Tak jak je v Rakousku obvyklé, jedete na kole po své stezce a je to tudíž vhodné i pro děti. Po dalším 1,5km se stezka přiblíží úplně k jezeru a přes jezero se nabízí krásné výhledy na vrcholy severně od jezera (Schafberg 1780mnm). Po asfaltové stezce dojedete po 4km do St.Gilgenu. Zde je jedno ze dvou míst okolo jezera, kde pojedete společně s auty, ale auta jedou centrem max.30km/hod a velice zřídka a tak to vůbec nevadí. Ze St.Gilgenu pokračujete krátce do kopce po cyklostezce do Fürbergu. Ve Fürbergu se naloďte na loď jedoucí do St.Wolfgangu (ceny v roce 2012: 6,80EUR/osoba, 3,20EUR/kolo). Loď jede každou 1/2 hodinu. Vyhnete se tím utrpení výjezdu, resp. výšlapu na Falkenstein, který je 250 výškových metrů nad hladinou jezera. Pokud usoudíte, že chcete ušetřit za loď, tak můžete výjezd (šotolinka) zkusit, ale upozorňuji, že nahoru budete s největší pravděpodobností tlačit a pokud pojedete s dětmi, tak ponesete je i jejich kola (viz.fotogalerie), jelikož to nezvládnou vytlačit. V případě vynechání lodě se mění obtížnost trati z lehká na střední.

Před naloděním neopomeňte zajet ještě kousek za Fürberg (ca.1km) k místu nazývanému Ochsenkreutz (volský kříž). Jedná se o ostrůvek s kapličkou, který bývá nejčastěji na obrázcích od Wolfgangsee. Stojí to rozhodně za to a dá se k němu i doplavat (viz.fotogalerie) – je na něm schována keška.

V St.Wolfgangu, ať už přijedete po břehu nebo na kole, musíte projet celé městečko a pak se vydáte po stezce do Stroblu. Před Stroblem objedete kopec s názvem Bürgel a centrem Stroblu se dostanete na stezku (asfalt a šotolinka) vedoucí v jihovýchodní části jezera po náspu bývalé železnice. Zde se můžete zastavit i na vyhlídce na místní rašeliniště.

TIP: Pokud se po výšlapu na Falkenstein, popř. z jiných důvodů nebudete cítit na objezd celého jezera, tak si můžete cestu zkrátit přívozem v nejužší části jezera – ze St.Wolfgangu do Abersee/Reith. Jede to za 3EUR/osoba + 0,5EUR/kolo a jezdí to neustále (u přístavu se mačká zvonek) vždy do 18h.

Parkování:

V každém městečku kolem jezera, popřípadě na parkovištích při cestě po jižní straně jezera. Doporučuji zaparkovat někde mimo St.Wolfgang. Toto městečko je přeplněno turisty a za parkování se zde platí. Ideální je zaparkovat a začít někde u Abersee na jižní straně a nebo v městečku Strobl.

Možnost koupání:

V jezeře na všech možných místech – parádní čistá voda

Občerstvení:

V každém městečku jsou restaurace nebo obchody.

Hřiště pro děti:

V St.Gilgenu je pěkné hřiště v centru města 30 m od nábřeží. Na jižní straně jezera jsou hřiště v kempech a na plážích. Na severovýchodním výběžku jezera (severně od vrcholu Bürgl) je hřiště s největší houpačkou co jsem kdy na hřištích viděl – pojedete kolem, tak se tam určitě zastavte.

Čísla map:

Kompass – 018 (1:25 000)

Odkazy:

Stránky regionu Wolfgangsee: http://www.wolfgangsee.at/

Stránky Lodní a vlakové dopravy: http://www.schafbergbahn.at/

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Terka
před 3 měsíci

Chtěla bych tam jet letos na svatební cestu, tak jsem ráda ze další informace, které jsem ještě nevěděla :-) . Termín svatební cesty ještě nemáme, teprve totiž dolaďujeme detaily svatby, jako třeba nákup šperků z https://www.trzistestesti.cz/…eho-stribro/ , svatební fotograf atd. Svatební cesta už bude jen „třešnička na dortu“ :-) .

Pavel Marný
před 3 lety

Škoda, že u nás je to s těmi cyklostezkami pořád takové nic moc. V Rakousku to ale mají vychytané. Jezdím tam s kolem pravidelně a nemůžu si to vynachválit. Dokonce jsem si kvůli svým cestám s kolem do zahraničí pořídil i takový ten nosič na kolo na tažné zařízení, viz https://www.filsonstore.cz/…ne-zarizeni/ Pokud takto člověk jezdí často, tak je to věc, kterou určitě využije.

Petr
před 3 lety

Mám kolo několik let a pořád si hledám nějaké vychytávky na něj, aby jízda byla pro mě příjemnější. Zaujaly mě cyklodíly Nexelo. Na přehledném webu https://www.cyklosvec.cz/nexelo jsem si vybral a následně objednal díly na kolo, které při svých jízdách využiji. S těmito věcmi jsem moc spojený a určitě jsem zde nenakupoval naposled a můžu tyto stránky doporučit.

Iveta
před 4 lety

Teda tam to vypadá krásně :-) . Už mám první místo, kam chci na jaře jet :-D . Už aby zase bylo jaro. S manželem jezdíme na kolech rádi, tak je pro nás zima vždy dlouhá. Letos jsme začali jezdit na kole už brzo na jaře, protože jsem nám koupila nepromokavé oblečení z https://www.cyklosvec.cz/…tskup640.php , takže nás neodradila ani malá přeháňka.

Jakub
před 4 lety

Parádní cyklotrasa, určitě ji v příštím týdnu s mým synem, se kterým jedeme navštívit okolí tohoto krásného města navštívit i s novými koly! :-) Sehnali jsme je opravdu velice výhodně, na doporučení známého jsem si díky webu https://www.mujletak.cz/ vyhlédl akci, které se prostě nedalo odolat. Rozhodně mohu doporučit ;-)

Jakub
před 4 lety

Parádní cyklotrasa, určitě ji v příštím týdnu s mým synem, se kterým jedeme navštívit okolí tohoto krásného města navštívit i s novými koly! :-) Sehnali jsme je opravdu velice výhodně, na doporučení známého jsem si díky webu https://www.mujletak.cz/ vyhlédl akci, které se prostě nedalo odolat. Rozhodně mohu doporučit ;-)

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (2.09km)
Lezecký park "Klettergarten" (2.09km)
Hřiště pro děti (2.90km)
Hřiště pro děti (3.42km)
chaty Alpenverein (3.47km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK