Logo Cestydoprirody.cz

Co je to Vibram, vibramová podrážka

26.June 2014
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Hlavní foto článku
(c) vibram.it

Pokud jste někdy vybírali boty a zaujal vás na spodní části podrážky nápis Vibram, možná jste si říkali, co to vlastně znamená. Možná čekáte speciální technologii těch nejlepších podrážek, možná revoluční protiskluzový povrch, možná úplně něco jiného.

Každopádně i když výše psané může být pravda, Vibram není označení této technologie. Vibram je jméno italského výrobce nejpoužívanější pryžové směsi, která se používá právě k výrobě různých druhů obuvi. Základy této firmy sahají do roku 1937, kdy po tragédii v Italských alpách vznikla potřeba kvalitní podrážky.

Pryže a podrážky Vibram se vyrábí v Brazílii, Číně, Itálii a USA a používá je více než tisícovka výrobců obuvi po celém světě.

Reklama:

Komentáře k článku

 
 
Jana Šenkyříková
před 6 lety

dobrý den – a teď pokračování -pětiprsty jsem po necelém měsíci reklamovala.Re­klamace nebyla uznána,protože „takhle“ se boty nesešlapávají.Prý jsem je používala nadměrně – jsou pouze pro fitnes a chůzi ( já v nich jen chodila – a to ne nadměrně ).Prodavač mi sdělil,že sám má tyto boty 3 roky – běhá v nich v těžkém terénu a podrážka drží.Mám si zaplatit soudního znalce,v obchodě se už se mnou bavit nechtěli.Takže boty stály 2649,– kč – vydržely 3 týdny!!!

Jana Šenkyříková
před 6 lety

dobrý den – bohužel podrážky jsem prošlapala za necelý měsíc.Boty jsou dost drahé na to,aby podrážka nic nevydržela.Jinak celková spokojenost.S poz­dravem Jana

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK