Logo Cestydoprirody.cz

Berliner Höhenweg

26.May 2013
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Znáte Berliner Höhenweg? Tato značená vysokohorská cesta, se nalézá v západní částí Zillertálských Alp a spojuje chaty Alpenvereinu. Kromě toho, že nabízí přitom výhledy na nejkrásnější vrcholy této horské skupiny, tak za vhodného počasí umožňuje na mnoho vrcholů v této části Zillertálských Alp i vystoupit.
Hlavní foto článku
(c) Tomáš Nagy

Berliner Höhenweg je vysokohorská devítietapová trasa s mnoha náročnými pasážemi. Jako celek je proto vhodná pouze pro zkušenější turisty. Přírodní pak Zillertalské Alpy nabízí paušál, v rámci kterého si lze zakoupit různý počet nocí s polopenzí na této cestě. V ceně paušálu je zahrnuta i mapa, prospekty a vouchery na cestu autobusy do místa začátku a z místa cíle.

Pokud vás zajímají jednotlivé etapy této náročné, ale naprosto dech beroucí trasy, doporučujeme prostudovat našeho průvodce. Naleznete tam totiž kompletní popis celé cesty od Tomáše Nagyho a to včetně fotografií, které vás jistě nalákají.

Začít můžete hned u 1. etapy a to přímo zde: http://www.cestydoprirody.cz/…na-gamshutte.

A když už tam budete, tak můžete vyrazit třeba i na Gigalitz, ale to už je opravdu jen pro zdatné turisty!

Pokud by vás zajímali další informace o Zillertálských alpách a nebojíte se němčiny, můžete zavítat na web Přírodního parku Zillertal http://www.naturpark-zillertal.at/…ehenweg.html.

Těšíme se na vaše zážitky a fotografie!

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Lucie Viková
před 6 lety

Dobrý den,

Inspirovali jsme se vaším článkem a chystáme se vyrazit v létě! Jen nám není z dostupných informací (brožurka na stránkách parku je pouze v němčině) pořádně jasné, zda je potřeba si s sebou vzít vlastní spací pytel?? Díky za odpověď a hlavně za inspiraci! Lucie

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (0.61km)
chaty Alpenverein (1.93km)
Vrchol (2.42km)
chaty Alpenverein (3.41km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK