Logo Cestydoprirody.cz

Skialpy, snowboard, sněžnice | Waidring - Steinplatte (skialp)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Lukas Kovanda
Fotografie
Fotografie je pořízena z vrcholu od druhého kříže. U kříže na fotografii mimochodem končí via ferrata.
Obtížnost: 2 - středně těžká
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: nevím
Délka trasy: 6.12km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Parkování:

Parkování je možné na parkovišti u hlavní lanovky, kterou při příjezdu od Salzburgu máte po levé ruce. Druhá možnost, pokud jedete s lidmi, kteří jedou lyžovat na sjezdovku. Neodbočíte do prava (sjezd na parkoviště), ale pojedete pořád dál po silnici, narazíte na odbočku na horní parkoviště střediska. Vy se necháte vysadit v poslední zatáčce před platebníma turniketama (platí se z auta je tam okénko ve kterém sedí člověk), kde po pravé straně je nástup v lese. Doporučuji tuto cestu pro zkušené řidiče, je to samá zatáčka a silnice má místy stoupání 14% i víc. Hlavně pokud napadne sníh tak není dobré se tam pouštět. Nahoru se to nechá, ale dolu je to docela problém. Pokud necháte auto dole budete muset k nástupu po silnici.

Popis cesty:

Nástup na cestu je v lese za vesnicí u silnice, která vede ne horní parkoviště střediska. Cesta vede po letní výstupové trase. Zpočátku se jde tichým lesem, ale zanedlouho narazíte na lanovku, pod kterou dojdete až na sjezdovku, teď jste zhruba v polovině cesty. Doporučuji si vzít ssebou mapu střediska, protože na vrchol se poté už jde jen po sjezdovce. Není to žádná motanice, ale proč zbytečně bloudit. Cestou po sjezdovce narazíte po pravé straně na hospodu a po levé na horní stanici lanovky (V hospodě doporučuji zastavit na zpáteční cestě víborně tu vaří.). Vy pokračujete stále dál sjezdovka bude mírně klesat a proti vám budou jezdit lyžaři velkou rychlostí chce to dávat pozor někdy nekoukají. Poté už na vás čeká pouze poslední stoupání, které opravdu stojí za to, je to po červené sjezdovce. Pokud chcete nabrat síl ještě na začátku posledního úseku, koukejte po pravé straně uvidíte stopy ve sněhu, které budou pravoúhle ubíhat doprava, je tam i nějaký ukazatel myslím že není moc dobře vidět. Vydejte se po stopách a na konci je vysutá plošina ze které je parádní výhled (nechá se tam dostat i od hospody). Pak už vás čeká pouze závěrečný kopec a jste na vrcholu.

Náročnost výstupu:

Výstup není náročný za dobrých podmínek. Za mlhy je náročnější na orientaci, zejména pak v úseku sjezdovek.

Čas výstupu:

4:00

Náročnost sjezdu:

Sjezd je po sjezdovce, pokud máte auto na dolním parkovišti musíte sjet lanovkou která je dolu zadarmo. Sjezd až dolu do údolí není možný. K hornímu parkovišti se nachá sjet na lyžích.

Stupeň ohrožení lavinami:

1 – nízké

Nejlepší období:

zima, jaro

Orientace výstupu:

J

Orientace sjezdu:

JZ

Sněžnice:

Ne

Snowboard:

Ne

Zvláštnosti cesty:

Cestu doporučuji pokud jedete na lyžování a jeden den si chcete dát nějakou tůru a ostatní chtějí lyřovat. I po středisku se nechá celkem krásně chodit.

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Marek
před 3 lety

Já, moje přítelkyně i naše auto jsme už na výlety do hor připraveni, takže není na co čekat, teď už jen abych měl tu vytouženou dovolenou v práci… :-) Kupovali jsme na našeho Renaulta nové pneumatiky z obchodu https://www.pneuok.cz/ , takže by snad neměl být problém s žádným kopcem ani námrazou.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 12.33km
Pěší turistika, délka 6.38km
Pěší turistika, délka 3.01km
Via ferrata, délka 1.1km
Via ferrata, délka 1.5km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (1.52km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.52km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.83km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.83km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.99km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK