Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Na kole okolo Zeller See

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Fotografie
© Dana Nováčková
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 2/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 12.33km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Jezero Zeller je velmi známé hlavně díky městečku, které u něj leží a náležitě se tak i jmenuje – Zell am See.

Tato krátká projížďka je velmi nenáročná o čemž vypovídá i celkové převýšení na trase, které je přibližně 20m. Začít lze téměř kdekoliv a díky dobrému značení nemůžete zabloudit. Navíc se jedná o okruh kolem jezera, takže se ztratit prostě nedá:).

Nevýhodou tohoto okruhu je východní strana jezera, kde je nutné jet po silnici a ač je zde rychlost omezená na 50km/h, je nutné dávat pozor na auta. Zbytek této cyklostezky ovšem vede po pěkně upravených cestách a nabízí krásný výhled na jezero a všechny jeho krásy.

Parkování:

Parkovat je možné téměř kolem celého jezera, ovšem je nutné počítat s placeným parkováním, pokud si vyberete jako začátek cesty některé z městeček.

Možnost koupání:

Jezero Zeller nabízí samozřejmě i koupání, takže plavky s sebou. Na severní straně jezera je kemp a tudíž i lepší přístup do vody, ale ani v Zell am See nepřijdete zkrátka a místo na koupání určitě najdete.

Občerstvení:

Doplnit energii můžete například v Zell am See, které nabízí velké množství barů, restaurací a jiných forem občerstvení.

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
MonikaK
před měsícem

To vypadá jako super výlet. Já mám sepsaných několik zajímavých cyklotras, které chci spojit s dovolenou. Nedokážu týden nebo 14 dní sedět na zadku a nic nedělat, tak jezdíme alespoň na kole. Vloni jsme si pořídili navigace na kolo z https://www.cycology.cz/…enstvi-c679/ , tak už se nám ani nestalo, že jsme se ztratili :-D . To byl také pokaždý zážitek. Náš orientační smysl je dost mizerný :-D .

Honza
před 9 měsíci

Tak to vypadá úplně nádherně! Díky za tip. Upřímně musím říct, že mi přírodní koupání vlastně docela chybí. Je teda pravda, že máme na zahradě přelivový bazén od https://www.albixon.cz/…y/prelivove/ ve kterém je koupání super, ale není nad koupání v přírodě. Jak to tak vidím, tak hned jak se oteplí, tak si asi někam zajedu.

Petr
před rokem

Mám kolo několik let a pořád si hledám nějaké vychytávky na něj, aby jízda byla pro mě příjemnější. Zaujaly mě cyklodíly Nexelo. Na přehledném webu https://www.cyklosvec.cz/nexelo jsem si vybral a následně objednal díly na kolo, které při svých jízdách využiji. S těmito věcmi jsem moc spojený a určitě jsem zde nenakupoval naposled a můžu tyto stránky doporučit.

ivos
před 9 lety

myslím, že v okolí zellu je 1000 lepších tras než okolo jezera :) pokud okolo jezera, tak maximálně severní a západní břeh, jinak cesta stojí za prd

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 7.81km
Pěší turistika, délka 2.35km
Skialpy, délka 6.12km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 9.61km
Via ferrata, délka 1.5km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (1.62km)
Lyžařská střediska (1.62km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.71km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.71km)
Muzeum (3.79km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK