Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | Na kole okolo Zeller See

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan
Fotografie
© Dana Nováčková
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 2/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 12.33km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Jezero Zeller je velmi známé hlavně díky městečku, které u něj leží a náležitě se tak i jmenuje – Zell am See.

Tato krátká projížďka je velmi nenáročná o čemž vypovídá i celkové převýšení na trase, které je přibližně 20m. Začít lze téměř kdekoliv a díky dobrému značení nemůžete zabloudit. Navíc se jedná o okruh kolem jezera, takže se ztratit prostě nedá:).

Nevýhodou tohoto okruhu je východní strana jezera, kde je nutné jet po silnici a ač je zde rychlost omezená na 50km/h, je nutné dávat pozor na auta. Zbytek této cyklostezky ovšem vede po pěkně upravených cestách a nabízí krásný výhled na jezero a všechny jeho krásy.

Parkování:

Parkovat je možné téměř kolem celého jezera, ovšem je nutné počítat s placeným parkováním, pokud si vyberete jako začátek cesty některé z městeček.

Možnost koupání:

Jezero Zeller nabízí samozřejmě i koupání, takže plavky s sebou. Na severní straně jezera je kemp a tudíž i lepší přístup do vody, ale ani v Zell am See nepřijdete zkrátka a místo na koupání určitě najdete.

Občerstvení:

Doplnit energii můžete například v Zell am See, které nabízí velké množství barů, restaurací a jiných forem občerstvení.

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Helena
před 4 měsíci

Jezero vypadá pěkně, ale koupat bych se v něm asi nechtěla. Na brusle to tam musí být super, to bych klidně jela, ale koupat se budu dál jenom na zahradě v bazénu, který jsme si objednali z https://www.top-bazeny.cz/ . Vím, že je v něm čistá voda a nemůžu z vody něco chytit.

Kamil
před 12 měsíci

To je super tip na výlet. Tento rok už to asi nemá smysl, ale třeba na ten příští. Já jsem si právě nedávno koupil z https://www.filsonstore.cz/znacky/hakr střešní nosič Hakr s tím, že až zase někam pojedeme na výlet, tak že bychom si mohli vzít kola s sebou. Zatím k tomu ale nedošlo, koupil jsem ho bohužel až na konci prázdnin. Příští rok využití ale určitě najde.

MonikaK
před rokem

To vypadá jako super výlet. Já mám sepsaných několik zajímavých cyklotras, které chci spojit s dovolenou. Nedokážu týden nebo 14 dní sedět na zadku a nic nedělat, tak jezdíme alespoň na kole. Vloni jsme si pořídili navigace na kolo z https://www.cycology.cz/…enstvi-c679/ , tak už se nám ani nestalo, že jsme se ztratili :-D . To byl také pokaždý zážitek. Náš orientační smysl je dost mizerný :-D .

Honza
před rokem

Tak to vypadá úplně nádherně! Díky za tip. Upřímně musím říct, že mi přírodní koupání vlastně docela chybí. Je teda pravda, že máme na zahradě přelivový bazén od https://www.albixon.cz/…y/prelivove/ ve kterém je koupání super, ale není nad koupání v přírodě. Jak to tak vidím, tak hned jak se oteplí, tak si asi někam zajedu.

Petr
před 2 lety

Mám kolo několik let a pořád si hledám nějaké vychytávky na něj, aby jízda byla pro mě příjemnější. Zaujaly mě cyklodíly Nexelo. Na přehledném webu https://www.cyklosvec.cz/nexelo jsem si vybral a následně objednal díly na kolo, které při svých jízdách využiji. S těmito věcmi jsem moc spojený a určitě jsem zde nenakupoval naposled a můžu tyto stránky doporučit.

ivos
před 10 lety

myslím, že v okolí zellu je 1000 lepších tras než okolo jezera :) pokud okolo jezera, tak maximálně severní a západní břeh, jinak cesta stojí za prd

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 7.81km
Pěší turistika, délka 2.35km
Skialpy, délka 6.12km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 9.61km
Via ferrata, délka 1.5km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (1.62km)
Lyžařská střediska (1.62km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.71km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.71km)
Muzeum (3.79km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK