Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Větrný mlýn v Kloboukách u Brna a rozhledna Nedánov

Velikost písma: A A A Tisk Autor: glogloman
Fotografie
© Jiří Hruška | Větrný mlýn v Kloboucích u Brna
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 9.37km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Nenáročná procházka z krásného městečka Klobouky u Brnavětrnému mlýnu na kopečku nad městem a dále pak podél vinic a skrze les k rozhledně Nedánov.

Z náměstí se vydejte po žluté vzhůru na kopec k větrnému mlýnu. Doporučuji si předem domluvit prohlídku – pan Svoboda umí krásně vyprávět… :-) Od mlýna se pak vydejte podél vinic na východ kolem Příhonského kříže a dál mezi pole než narazíte na červenou. Po té se pak dejte doleva (na jih) do lesa. Po 2 kilometrech pak vyjdete z lesa a před vámi se objeví krásná dřevěná rozhledna Nedánov, ze které se můžete rozhlédnout opravdu do širokého okolí – Pálava, Bílé Karpaty, Brno atd. Zpět pak jděte až do Klobouků u Brna jen po červené. Cestou se ještě můžete vyhlídnout z vyhlídky Ochůzky, kde se červená pak kousek vrací zpět do lesa. A ještě než sejdete do města, tak si můžete prohlédnout kapli sv. Barbory, od kterého je pěkně vidět větrný mlýn, a pak ještě když sejdete po schodech dolů tak i kostel sv. Vavřince.

Parkování:

Zdarma na náměstí v Kloboucích u Brna.

Občerstvení:

Pouze v Kloboucích u Brna – na náměstí pizzerie / bar (otevřeno až od 17:00), dále pak občerstvení u fotbal. hřiště a motel na hl. silnici.

S kočárkem:

ano

Celkový čas:

3 hodiny

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Honza
před 2 lety

Magda: Dík za tip na ten penzion. My právě letos chtěli jet na dovolenou do zahraničí, ale asi to nevyjde, tak mě napadla právě Pálava. To by mohla být taky super dovolená. Ještě jsem koukal, že tam kousek je i takový ten velký kemp, tak mě napadlo, že bych si z https://armik.cz/ mohl koupit nějaké věci na kempování a vyrazit tam. No, uvidím ještě jak to bude.

Magda H
před 3 lety

My zůstáváme s manželem příští týden v ubytování Pavlov https://www.pensionflorian.cz/ , takže bych řekla, že to máme docela kousek. Pokud bůh dá, vyjedeme si to na kolech, pokud nedá, tak se holt vypravíme autem. Ale vidět bych to moc chtěla, musí to být vážně super :-) Přesně takovéto tipy hledáme, když si takto vyjedeme sem na Moravu, je to pro nás úplně jinačí svět. V dobrém samozřejmě :-)

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

In-line, délka 7.85km
Pěší turistika, délka 17.08km
Pěší turistika, délka 15.84km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (19.95km)
Lyžařská střediska (65.56km)
Lezecký park "Klettergarten" (65.78km)
Lezecký park "Klettergarten" (65.78km)
Lezecký park "Klettergarten" (65.96km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK