Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Podzimní "Modré hory" na Moravě

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
Vinice mezi Vrbicí a Čejkovicemi
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 17.08km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Jednoduchá, a kromě své délky, nenáročná trasa mezi vinicemi k větrnému mlýnu na Větráku a zpět přes Čejkovice, které jsou známé svými Templářskými sklepy. Krajina je to rozhodně fotogenická a pokud jsou už zralé hrozny, tak se asi nikdo nebude zlobit, když střídmě ochutnáte.

Z nejvyššího místa Vrbice vyrazíte mezi sklípky po modré značce směrem na severovýchod, která se pak hned stáčí na jihovýchod. Po dvou kilometrech, hned za levotočivou zatáčkou v zářezu v pískovci nezapomeňte odbočit na cyklistickou trasu (značeno fialově), která jde nejprve zpět na západ, pak na jih a obchází Čejkovice ze západu. Po této cestě se dostanete jižně od Čejkovic na silnici vedoucí na Velké Bílovice. Po jednom kilometru odbočíte v pravotočivé zatáčce doleva a stoupáním po panelce se dostanete k větrnému mlýnu na Větráku. Odtud pokračujte na sever až se napojíte na červenou značku a po ní sestoupíte do Čejkovic, kde je určitě čas na občerstvení. Po nabrání sil vám schází už pouhých pět kilometrů po modré značce do Vrbice.

Parkování:

Ve Vrbici kdekoliv

Občerstvení:

restaurace v Čejkovících, záleží zda pojedete v sezóně a nebo po sezóně

S kočárkem:

ano

Celkový čas:

4–5 hodin (bez občerstvení)

Čísla map:

KČT č.91

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

11/2015

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Jana
před 4 měsíci

Zkoušel jste tam jet někdo na kole :-) ? Líbí se mi to, ale vybíráme si trasy a dovolené podle toho, abychom tam mohli jezdit s manželem na kole. Nekoupili jsme si nové oblečení a vybavení na kolo z https://armik.cz/ proto, aby nám leželo jen tak ve skříni :-) .

Láďa
před rokem

Upřímně, já mám přesně takovéto výlety do přírody hrozně rád. Hlavně teď přes léto. Ideálně právě někam do hor, to je nejlepší. Jen teda co jsem zjistil, tak to určitě chce mít kvalitní boty. Já jsem si teď právě musel koupit nové z https://www.naturehikecz.cz/ protože z těch starých jsem měl neskutečné puchýře.

Karel
před 2 lety

Opravdu úžasný výlet, také bych chtěl takový zažít. Zatím jsem se vydal s přáteli jen na pár výšlapů, ale přijde mi, že nemám dostatečnou kondičku. Pak jsem narazil na tento článek: https://www.sportli.cz/…operuv-test/, kde je možné zjistit, jak jste na tom po fyzické stránce. Nakonec jsem přišel nato, že budu muset pořádně zapracovat. Počítám, že to potrvá ještě tak půl roku a budu moct vyrazit i na náročnější túru.

Libor
před 3 lety

Tato oblast je moc nádherná. Kousek odtud bydlí jeden můj známý, také má svůj vlastní vinohrad. Teď nedávno jsem se s ním ale bavil a prý toho z letošní úrody moc nezbylo. Prý mu dost velkou část úrody zlikvidovali drobní ptáci. Je to škoda, víno měl vždy velice dobré. Říkal, že na příští rok zkusí nakoupit takové ty plašiče ptáků, viz například https://www.caskrmeni.cz/…aci/plasice/ Prý by to snad mohlo pomoct.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

In-line, délka 7.85km
Pěší turistika, délka 15.84km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (21.57km)
Lezecký park "Klettergarten" (61.69km)
Lezecký park "Klettergarten" (61.69km)
Lezecký park "Klettergarten" (61.86km)
Lezecký park "Klettergarten" (61.86km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK