Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Rätikon Hohenweg Nord - 3. část - Schesaplana

Velikost písma: A A A Tisk Autor: David Šulc
Fotografie
Brandner Gletscher z Schesy
Obtížnost: těžká
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 8.48km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Totalp Hutte 2385m – Schesaplana 2965m (1.5h) – Brandner Gletscher – Mannheimer Hutte 2679m (1.5h) – Leibersteig – Oberzalim Hutte 1889m (1.5h). Technicky nenáročná trasa s exkluzivními panoramaty a dobře značeným přechodem ledovce bez potřeby maček a vázání. Obtížnost těžká je kvůli sestupu Leibersteigem – nic pro osoby se závratí. Podrobněji: Samotný výstup na Schesaplanu sladkých 600 výškových metrů. Sice občas suť ale nijak nehrozí sesuvem a cesta i značení kvalitní. Na Schese bývá lehce víc lidí – je dostupná i ze švýcarské strany. Dále pak po sestupu k ledovci uvidíte upozornění že stará cesta vedoucí přímo šikmo přes ledovec je total gesperrt a nové značení vede asi kilometr po hřebeni, poté se náhle zlomí doprava a přes skály se sestoupí na letovec v místě kde začíná tyčové značení bezpečného přechodu ledovce (viz galerie). Je to opravdu bezpečné, jen je potřeba se nechodit kouknout kam se všechny ty potůčky vlastně slévají. Věřte mi, je to opravdu strašná díra! :) Celou dobu je vidět Mannheimer Hutte jako dobrý orientační bod. Po povinné pauze na Mannheimer Hutte začíná sestup Leibersteigem. Neuvěřitelně dobře zajištěná cesta nicméně díra je to veliká. Z Oberzalim Hutte pak do Brandu lehký sestup který nestojí za samostaný článek (max 2 hodiny).

Schesaplana lze doporučit i jako dvoudenní výlet s nástupem na Lunersee (možno lanovkou), spaní na Totalp a druhý den lze určitě z oberzalim sejít až do údolí a hajdy domů…

Parkování:

Brand, Schruns, do Brandu i k lanovce na Lunersee jezdí linkové busy.

Možnost koupání:

můžete se vyválet na ledovci

Občerstvení:

Mannheimer Hutte – jídlo OK, k pití vám raději dají pivo než dodu neb voda na chatě není. Oberzalim – luxus – teplý sprchy zdarma, 4 lůžkáče, dobrý jídlo. Ale trochu divnej chatař a hlavně jeho dcery z nichž jednu dovlekli na Everest a ona teď už asi nemůže nosit pivo když je tak dobrá…:) http://www.dav-mannheim.de/ a kliknout na „hutten“. Podle aktuálních info již pan Studer není chatařem, tudíž je vysoce pravděpodobné že by se problém s obsluhou již nemusel vyskytnout :)

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

6 hodin i s focením panoramat a obědem

Čísla map:

Kompass 292

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Tobiáška
před 3 lety

Mé nejoblíbenější jídlo je čevabčiči, ale kromě mě ho doma nikdo není. Tak jsem přemýšlela jak ho udělat aby ho jedli i ostatní. Hledala jsem na internetu hledala a hledala. A najednou jsem narazila na tento recept https://mlsnavarecka.cz/…hu-v-troube/ né jen, že všem chutná, ale já jsem z první dávky neměla ani jeden kousek a musela jsem udělat druhou várku.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 14.37km
Pěší turistika, délka 5.75km
Via ferrata, délka 4.87km
Via ferrata, délka 4.72km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.00km)
chaty Alpenverein (1.38km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.64km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.64km)
chaty Alpenverein (1.81km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK