Logo Cestydoprirody.cz

Via Ferrata | Sulzfluh

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jiří Mikulášek
Fotografie
Výhled z vrcholu Sulzfluh
Obtížnost: D
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 4.72km
Parkování:

Výchozím bodem je Carschina Hütte na Švýcarské straně Rätikonu. Přístup pěšky buď ze Švýcarského St. Antönien nebo Rakouského údolí Montafon (Tschagguns) přes Lindauer Hütte a sedlo Drusentor.

Popis přístupu:

Od chaty Carschina jdeme na východ směr Gemschtöbel, značená cesta je shodná s Rätikon hohenweg. Po asi 20 min chůze je označena odbočka ke klettersteigu vlevo sutí pod jižní stěnu.

Popis cesty:

Krásná trasa povětšinou obtížnosti maximálně C s několika D-místy se vine převážně plotnami v jižní stěně vrcholu Sulzfluh. Cesta je poměrně vzdušná ale s mnoha místy k odpočinku a krásnými výhledy na jižní svahy Rätikonu.

Cesta začíná plotnou (B) na kterou navazuje stupeň se žebříky (cca C), který nás vede ke krátkému traverzu k dalšímu stoupání (B/C). Následuje kratičký kousek rozsypaným terénem a potom opět strmě (B/C) na hřebínek (B), který nás dovede na polici s dřevěnou lavičkou (kochací místo). Odtud po polici (A) vlevo opět pod stěnu, kterou stoupáme povětšinou po kramlích (C/D) až k lanovému mostu (B), za nímž najdeme knihu a také kasičku na příspěvky na údržbu. Cesta pokračuje opět převážně po kramlích strmými i mírně převislými pasážemi (C/D) k mostu ze žebříku (A). Za ním již jen krátká C-pasáž a potom závěr (A/B) přímo k vrcholovému kří­ži.

Popis sestupu:

Z vrcholu po značené cestě mezi sněhovými poli krátce na sever a potom východním žlabem směr Gemschtöbl. Na konci žlabu opět na jih prudkým klesáním zpět k úbočí pod nástupem a odtud vrstevnicí až k chatě Carschina

Čas přístupu k cestě:

25 min

Čas výstupu:

2–3 h

Čas sestupu:

1–2 h

Nejlepší období:

jaro, léto, podzim

Čísla map:

Freytag & Berndt WK 374

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 14.37km
Pěší turistika, délka 5.75km
Via ferrata, délka 4.87km
Via ferrata, délka 2.52km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Horské chaty (0.00km)
Vrchol (0.69km)
chaty Alpenverein (1.93km)
chaty Alpenverein (2.46km)
chaty Alpenverein (4.99km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK