Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Na Hochschober (3240 mnm) z Hochschoberhütte

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Harald Herzog, Alpenverein Austria
Fotografie
Hochschober od Mirschachscharte, Autor: Harald Herzog
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: nevím
Délka trasy: 2.96km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Z hlediska krajiny velmi krásná túra přes Staniskascharte na Hochschober. V horní oblasti od Staniskascharte k vrcholu je nezbytné mít jistotu při chůzi. Odměnou na túře bude nádherný výhled do dálky na jižní stranu Grossglockneru a Lienzské Dolomity.

Z Hochschoberhütte po vyšlapané značené cestě nejprve po rovině potom silným stoupáním k Schoberlacku 2.515 m. Pod sklaním svahem Hochschoberu stoupat ke Staniskascharte na 2.936 m. Tam na širokém hřebeni od západu na východ se stoupá směrem k vrcholu Hochschoberu. Na severní straně jsou vidět zbytky Schoberského ledovce, které se nás netýkají. Poslední metry před vrcholem jsou opět správně ploché, ale trochu vysazené.Zde je nezbytné mít jistý krok a netrpět na závratě. Na vrcholu Hochschoberu je pak impozantní výhled do dálky na Grossglockner, Lienzské Dolomity a ohromné hory Schobergruppe. Při pohledu do Leibnitztalu se před očima ukazují pohyby ledovců a pozice někdejších ledovců, patrné na formacích kamenů.

Sestup je v normálním případě stejný jako výstup. Pro ty, co mají jistý krok, se může alternativně doporučit překročení vrcholu. Při tom se jde nejprve prudce nahoru přes skálu, která se stává hrubší a hrubší. Dále přes krátké skalnaté místo jištěné lanem podél vodopádu ke křížení se spojovací cestou z Lienzenu k Hochschoberhütte.

Harald Herzog: „Po túře si dát jedno pivo na Hochschoberhütte!“

Popis cesty Od Hochschoberhütte cestou k Schoberlacke až k Staniskascharte. Odtud po dobře značené, ale trochu náročné cestě na Hochschober. Pozor, v horní části je třeba mít jistý krok. Túru je také možno ukončit na Staniskascharte, i tak je při pěkném počasi pohled do dálka zaručený.

Sestup po stejné cestě jako výstup. Alternativně se dá vrchol překročit a sestoupit po vyšlapané cestě orientované jihozápadním směrem ( nezbytnost jistého kroku). Po ní se dojde k cestě, která vede ke Gartlsee. Odtud je další výhled do Leibnitztalu a na Hochschoberhütte. Cesta zpět vede přes krátké jištění (přibližně 10 kramlí a lano přes skalní desku).

Start túry: Hochschoberhütte

Cíl túry: Hochschober 3242 m.

Vybavení: Vzít s sebou alpinistické vybavení.

Bezpečnostní předpisy: Při výstupu ze Staniskascharte a při překročení vrcholu je nezbytné mít jistý krok. Co se týče krajiny, při pěkném, stabilním počasí je to fantastický zážitek. Je nezbytné si vzít s sebou alpinistické vybavení vzhledem k charakteru hor.

Označení cesty: 912, 914

Parkování:

Příjezd: Autobusem za 10 minut z Lienzenu do Ainetu. Odtud dlouhým výstupem k Hochschoberhütte cca 1500 výškových me­trů.

Z Lienzu in Osttirol po B108 směrem na Matrei in Osttirol až do Ainetu. Tam u žluté turistické tabule dojet k Liebnitzbachbrücke.

U Leibnitzbachbrücke 1650 m je k dispozici cca 20 parkovacích mís­t.

Občerstvení:

Chata Hochschoberhütte

S kočárkem:

ne

Čísla map:

Mapa Alpenvereinu Schobergruppe list 41

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

2013

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Vrchol (0.46km)
Vrchol (0.95km)
chaty Alpenverein (0.99km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK