Logo Cestydoprirody.cz

Cyklotrasy | „trasa krále Glockneru“ („Glocknerkönig-Strecke“)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
copyright © 2012 Großglockner Hochalpenstraßen AG
Obtížnost: těžká
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 13.23km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Start trasy je u mýtné brány ve Ferleitenu (1.145 mnm). Zde si můžete za 2 EUR zakoupit lístek s čárovým kódem a začne se Vám měřit čas. Pozor!, toto měření funguje před 9h a po 15h. Nahoru k Fuscher Törl (2.428 m) absolvujete celkem 13 kilometrů na silnici a vystoupáte 1.283 metrů. Stoupání dosahuje v určitých pasážích až 12%. U Fuscher Törl je označen cíl a je zde vyhodnocovacího zařízení, kde po vložní lístku s čárovým kódem obdržíte lístek s vaším časem. Ten pak můžete cestou zpět vyměnit u pokladny ve Ferleitenu za listinu dokládající absolvování této královské etapy. Zároveň bude Váš čas zveřejněn na internetu. Aktuální výsledkovou listinu naleznete ZDE.

Cestou zpět si můžete vyšlápnout na Edelweißspitze (2.571 m), což jsou necelé dva kilometry. Tím nastoupáte dodatečných 143 výškových metrů. A pak už je to celých 13 km pouze dolů a dolů.......

POZOR: Pokud se pro cestu na kole rozhodnete, tak si dávejte pozor na počasí, které se zde může velice rychle změnit. Vzhledem k tomu, že průměrná roční teplota v nejvyšších partiích silnice je –3 °C, tak zde sníh v létě není výjimkou.

Parkování:

U mýtné brány ve Ferleitenu

Možnost koupání:

U mýtné brány ve Ferleitenu jsou cyklistům k dispozici sprchy a prostory pro převlečení, takže nemusíte do auta sedat v cyklistickém :-)

16 km od staru je jezero Zell s „pitnou vodou“ ke koupání jako stvořené. V případě šatného počasí je v Zell am See také krytý bazén Erlebnisbad Zell am See

nebo kdo si chce užít termální lázně, a je ochoten ujet 50km, tak o dvě údolí východněji jsou termály v Bad Hofgasteinu (Thermentempel) a Bad Gasteinu (Felsenbad)

Občerstvení:

Např. Restaurant Fuschertörl (Dr.-Franz-Rehrl Haus) za 14 serpentinou po levé straně, těsně před cílem nebo Gasthof „Lukashansl“ Wild- u. Freizeitpark Ferleiten na startu, resp. po sjezdu dolů.

Čísla map:

Mapa Alpenvereinu č. 40 Glocknergruppe

Odkazy:

Vše o Hochalpenstrasse v angličtině či v němčině

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 12.33km
Pěší turistika, délka 12.26km
Pěší turistika, délka 5.55km
Via ferrata, délka 9.61km
Via ferrata, délka 12.79km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK