Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Okolo Tří zubů (Tre Cime, Drei Zinnen)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Miroslav Duník
Fotografie
Tre Cime - Drei Zinnen
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 8.41km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Trasa je uváděná v průvodcích jako top v Dolomitech. To ve mě vždy vyvolá podezření, ale v tomto případě toto tvrzení musím potvrdit. Trasa začíná u chaty Auronzo ke které dojedete autem po placené silnici z Mizuriny. Připravte si hotově 21 EUR za osobák, neberou zde totiž karty. Od chaty se vydáme po celkem frekventované cestě pod Třemi Zuby, ale jde to docela pomalu, protože furt něco fotíme. Vrcholy, údolí, pak všichni navzájem. Popojdeme dál a zase se objeví zajímavější výhled. Po asi kilometru si odskočíme pro kešku u sochy anděla. U chaty Levaredo se občerstvíme, všude je ještě spousty sněhu a tak jenom sedíme a kocháme se. Pak už trasa začne být náročnější, co se stoupání týče a to má za následek výrazný pokles počtu lidí na trase. Tři zuby se nám ukazují z boku, takže vidíme jen jeden. Pak za krásného sluníčka dorazíme na chatu Drei Zinnen. Vychutnáme si malé pivo za 5 EUR :) a pokračujeme na nejkrásnější úsek. Tři vrcholy jsou odtud jako na dlani, téměř jsem zavařil foťák. Vezmeme ještě dvě kešky u jezera a pak dorazíme k autu. Trasa je to jednoduchá, ale my jsme nakonec skončili celkem utahaný a měli jsme jí jako pohodovou celodenní tůru. Za tři hodiny, jak je průvodci, by se muselo jít hodně svižně a nikde se nezastavovat. Nám to dalo 6 hodin, ale šli jsme s pětiletou Baruškou.

Parkování:

Chata (Rifugio) Auronzo

Možnost koupání:

No možná by se dalo v několika jezerech, které trasa míjí, pokud by nevadila teplota jenom lehce na nulou :). V srpnu by to možná šlo, v červenci sem tam byly kusy ledu.

Občerstvení:

Tři chaty na trase

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

3:00 oficiálně, my 6 hod i s přestávkami

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

4.7.2013

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:
Další fotografie

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (8.21km)
chaty Alpenverein (8.35km)
Lyžařská střediska (9.07km)
chaty Alpenverein (10.63km)
Lyžařská střediska (11.55km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK