Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Neratov - Anenský vrch a zpět

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Pavel Vaniš
Fotografie
Rozhledna na Anenském vrchu, 992 m n. m.
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 12.31km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Jedná se o pohodlnou procházku, kterou doporučuji projít dopoledne tak, aby jste se vrátili do Neratova na oběd. Po zaparkování se z Neratova vydejte po modré turistické značce směr pevnost Hanička. Směr nelze splést, protože modrá značka v Neratově začíná. Na rozcestí u Černodolské rezervace odbočte doprava na červeně značenou Jiráskovu cestu, která vás dovede až na Anenský vrch, kde je pěkná moderní rozhledna. To již za sebou budete mít 7,5 km. Jiráskova cesta vás povede prostorem pevnosti Hanička, takže, kdo nespěchá může navštívit zdejší muzeum, nebo si projít naučnou stezku Opevnění Rokytnicka, která se částečně kryje s naší trasou. Myslím, že tato část trasy je schůdná i s kočárkem, a proto kdo s ním vyrazí, měl by se stejnou cestou i vracet. Pro ty, kdo kočárek nemají, doporučuji návrat po cestách, které jsou v mapě vyznačeny, ale nejsou turistické. Z travnatého palouku s rozhlednou vyrazte opačným směrem, než jste přišli, a spletí lesních cest scházejte zpět k Neratovu. Mně osobně cestu vyhledala mobilní aplikace po zadání požadavku na nejkratší cestu. Cestou zpět jsme nepotkali jediného člověka a užili jsme si ticha krásné české přírody. V horním konci Neratova se napojte na žlutou turistickou cestu, aby jste se nevraceli po stejné cestě. Žlutá turistická cesta vás dovede k zaparkovanému autu. Jestliže ráno vyrazíte mezi osmou a devátou hodinou, vrátíte se přesně na oběd. Nám cesta nahoru trvala 2,5 hodiny i se čtením informačních cedulí na naučné stezce a cestu zpět jsme zvládli za poloviční dobu.

Parkování:

Vesnicí Neratov prochází silnice č. 311 spojující Deštné v Orlických horách a Bartošovice v Orlických horách. Kratší příjezd je z Bartošovic. Po příjezdu do Neratova zaparkujte pod známým kostelem se skleněnou střechou.

Občerstvení:

Nějaké občerstvení je u pevnosti Hanička, to jsme ale nevyužili. Sdružení Neratov provozuje v obci mimo jiné i svou restauraci s pivovarem.

S kočárkem:

ano

Celkový čas:

3:45 h

Čísla map:

KČT 1:50 000 – 27

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

srpen 2018

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (4.18km)
Lyžařská střediska (10.14km)
Lyžařská střediska (12.32km)
Lyžařská střediska (17.78km)
Lyžařská střediska (21.77km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK