Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Sedlo Vidly - Rejvíz

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jana Vejpustková
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 2/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 16.95km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Sedlo Vidly – Rejvíz Trasa vede po žluté turistické značce ze sedla Vidly do Rejvízu. Jde se převážně po zpevněných lesních cestách, jejichž kvalita se mění. Okolo Kazatelen nás pak čeká krásný úsek po kamenité cestě. Ze začátku se terén mírně vlní, zhruba na čtvrtém kilometru začíná jediné výrazné stoupání na trase – asi 140 výškových metrů po západním úbočí kopce Jelení loučky. Jak rychle jsme výšku nabírali, tak rychle ji zase ztratíme. Další, ale tentokrát menší stoupání je zhruba mezi sedmým a devátým kilometrem, od rozcestí se zelenou značkou (ta vede z Bílého Potoka údolím Bílého potoka do Adolfovic, kam se vine kolem potoka Šumného). A pak už převážně klesáme směrem k Rejvízu. Trochu nás pozdrží ještě krátký výstup ke Kazatelnám, skalním skupinám na hřebenu Zadního Jestřábí, odkud je konečně vidět do kraje. Na severozápadní straně vidíme Jeseník, vpravo od něho pak Zlatohorskou vrchovinu. Než si zajdeme na zasloužené občerstvení do některé z místních restaurací, určitě nezapomeneme projít naučnou stezkou Rejvíz (asi 2 km) s největším rašeliništěm na severní Moravě. (http://www.ejeseniky.com/…tezky/rejviz). Trasa netvoří okruh, je proto nutné využít veřejné dopravy. Jsou tyto možnosti (rok 2014): Nechat auto na sedle Vidly a jít pěšky trasu na Rejvíz. Z Rejvízu odjíždí autobus (sobota a svátek) do Jeseníku na autobusové nádraží v 15:11 hod., v Jeseníku jste 15:30. Odtud autobusem směr Bělá pod Pradědem v 15:40 (jen neděle), vystoupíte v 16:06 na zastávce Videlský kříž. Nebo nechat auto v Jeseníku a ráno autobusem z Jeseníku autobusového nádraží v 7:45 na Videlský kříž (8:07 hod., jezdí denně). Pěšky na Rejvíz a autobusem v 15:11 hod. do Jeseníku.

Občerstvení:

Rejvíz

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

5 hodin

Čísla map:

KČT 55

Odkazy:
Autor tuto trasu navštívil naposledy:

leden 2014

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (3.02km)
Lyžařská střediska (4.10km)
Lyžařská střediska (5.03km)
Lyžařská střediska (6.87km)
Lyžařská střediska (7.89km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK