Logo Cestydoprirody.cz

Co je to Freeride

4.February 2013
Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Kuthan

Freeride je anglický výraz pro volnou jízdu a tak toto slovo pokrývá hned několik významů. Pokud bychom použili slovo freeride ve spojení se sněhem, tak by znamenalo nejspíše pohyb ve volném terénu.

Lyžařská střediska se předhání (ne všechna, ale většina ano) v co nejkvalitnější úpravě sjezdovek, ale to není pro každého. Někteří zkrátka upřednostňují prašan a neposkvrněné zasněžené stráně. Freeride je životní styl, kdy vyšlapete do míst, kam sněžná rolba nejezdí, a vydáte se do hlubokého sněhu.

Velkému rozšíření tohoto sportu prospělo zejména stále dokonalejší a hlavně dostupnější vybavení, takže se již nejedná o sport několika málo bláznů.

Důležité ale je myslet především na svojí bezpečnost, freeride není jen o dobrých lyžích, ale také o umění přečíst kopec nebo myslet na to, co všechno se mlže stát.

Reklama:

Kam dál?

Komentáře k článku

 
 
Gabriela
před 3 měsíci

O freeride jsem toho už hodně slyšela a obdivuju všechny, kdo na to mají odvahu. Já bych se bála laviny, neupraveného terénu, atd. Ze zimy a sněhu mám velký respekt. Když bych si měla vybrat, tak půjdu radši na běžky. Na ty můžu i tady u nás, když je teda sníh, takže je to pro mě dostupnější. Vzhledem k tomu, že letos bylo v zimě hodně sněhu, tak jsem si koupila nové běžky z https://www.sportli.cz/ , tak doufám, že bude hodně sněhu i příští rok, abych je užila :-) .

 
Vyhledávač tras
 
 

Mohlo by vás zajímat

GORE-TEX
27.June 2014
Zátěr
18.September 2013
Adaptér
18.September 2013
Kotvící šňůra
18.September 2013
 

Kde se diskutuje

 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK