Logo Cestydoprirody.cz

Via Ferrata | Bella Vista klettersteig

Velikost písma: A A A Tisk Autor: radek hess
Fotografie
Zajištěný hřeben k vrcholu Hohe Leier 2774m (klikni pro zvětšení)
Obtížnost: C
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 3.83km

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Parkování:

Autem: po rakouské A10 směrem na Villach, ve Spittal an der Drau sjedeme a pokračujeme po E66, směr Lienz/B100/B106/­Lendorf/Kolbnit­z. V posledně jmenované obci podle ukazatelů na parkoviště u Reißeck Bergbahnen. Vlakem: do stanice Kolbnitz a dále podle ukazatelů k výše jmenované horské dráze.

Popis přístupu:

Cesta je vedena ve vysokohorském terénu s velkým převýšením. Pěší nástup je zdlouhavý a vyčerpávající – nutno kalkulovat s možností přespání na Reißeckhütte. Doporučuji také zapsat si čas odjezdu poslední lanovky. V případě nepřízně počasí jediná možnost nouzového sestupu z hlavního hřebene!
Pěšky po značeném chodníku k chatě Reißeckhütte – převýšení 1540m, 11km, 4hod. Nebo vyjedeme lanovkou k horní stanici a odtud cca 10min k Reißeckhütte. Od chaty pokračujeme pod hrází a po značeném chodníku č. 510 až k rozcestí. Zde vlevo po cestě č.573 k začátku lana a informační tabuli (vpravo směr na Roßalmscharte).

Popis cesty:

Samotný začátek je nejtěžším místem celé cesty, koutem o obtížnosti C/D a přes dvě plotny se přehoupneme a pokračujeme krátce po druhé straně, abychom pochvíli žlabem prostoupili zpět na hřeben. Odtud po linii hřebene až k vrcholovému kříži. Šířka hřebene se místy dosti zužuje a nabírá na exponovanosti. Lano je však taženo na většině hřebene v úrovni pasu, takže bezpečnosti je uděláno zadosti. Zhruba v půlce cesty je jeden lanový mostek, za nímž následuje krátký sestup do sedla – odtud je možno nouzově sestoupit a napojit se na normálku Roßalmscharte – Hohe Leier. Ze sedla traverzujeme k finální části hřebene, zde opět výšvih koutem a dál po A-čkovém chodníku k vrcholu.

Topo mapu s popisem v DE naleznete ZDE

Popis sestupu:

Sestup vedeme od vrcholu zpět k poslední plotně a odtud cik-cak cestou č.566 k rozcestníku Roßalmscharte, zde vpravo k hrázi, Reißeckhütte a stanici lanovky.

Vybavení:

Pevná obuv, feratový set, přilba.

Čas přístupu k cestě:

1h

Čas výstupu:

2,5h

Čas sestupu:

2h

Nejlepší období:

léto

Čísla map:
Odkazy:

Možno spojit s dalšími zajištěnými cestami v oblasti Ankogel – Säuleck klettersteig a Fallbach klettersteig.
Fotogalerie – ZDE

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (1.22km)
Lezecký park "Klettergarten" (1.22km)
chaty Alpenverein (3.65km)
chaty Alpenverein (4.00km)
chaty Alpenverein (4.60km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK