Logo Cestydoprirody.cz

Via Ferrata | Echernwand klettersteig - Hallstatt

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Hana Šimoníčková
Fotografie
Největší atrakce výstupu
Obtížnost: D
Zajímavost: Interest: 4/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 4.12km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Parkování:

Městečko Hallstatt na břehu Hallstattského jezera – silnice L547, parkoviště u dolní stanice pozemní lanovky- placené, možnost také zajet po té co zahnete z hlavní silnice vpravo, tak znovu neodbočovat vpravo na parkoviště,ale projet dál mezi baráčky, kde je hřiště a škola a pár parkovacích míst zdarma.

Popis přístupu:

Od dolní stanice lanovky na Salzbergbahn – jsou zde i tabule s popsanou jištěnou cestou, přístup nejprve vpravo od stanice lanovky po asfaltové silničce směrem nahoru, ale velmi brzy (cca po 100m) začíná doleva značená pěšina. Podejde se lanovka a jde se traverz lesem,v závěru stoupání pod nástup. cca 15min.

Popis cesty:

Cesta začíná 8m žebříkem následuje ocelové lano, místy ocelové stupy-kramle, Krátká místa jsou v převisu,ale stačí 2–3kroky a opět si člověk může odpočinout. Cesta se postupně dostává z lesního porostu, přes občasné malý smrček až na kolmou skálu. Je zde několik traverzů obtížnosti A-B, které vedou pod nástup na další zajímavý úsek. Bezpochyby největší atrakcí této poměrně nové ferraty je žebřík, po kterém se leze do prostoru a pak je nutné udělat překrok zpět ke skále. Není to tak obtížné, jak se na první pohled zdá, ale samozřejmě člověk nesmí trpět strachem z výšek. Je to velmi „vzdušné“. V závěru cesty je fyzicky náročnější úsek, především na ruce – obtížnost D, tento úsek je možné obejít zprava. Po té, co vystoupáte až k vrcholové knize vede cesta po lesní pěšině k restauraci a hornímu konci lanovky na Salzberg 1386m.n.m.

Celá cesta je velmi dobře zajištěná, je v dobrém stavu, protože je poměrně nová a často navštěvovaná. Díky své oblibě bude mít možná časem úseky, kde bude skála klouzat. Převážná část cesty je obtížnosti C a lehčí, úsek D je jen jeden, více krátkých úseků C/D.

Popis sestupu:

Od restauračního zařízení a horního konce lanovky vede asfaltová cestička cikcak kopcem dolů. Celá cesta je lesem a objevíme se zpět na parkovišti. Pravděpodobně by se dalo i sjet pozemní lanovkou dolu, ale klesání není zas tak dlouhé a cestou je i altán s výhledem na město s jezerem.

Vybavení:

kompletní ferratovy set, helma, pití především pokud svítí slunce- leze se po J svahu

Čas přístupu k cestě:

15 min

Čas výstupu:

2h

Čas sestupu:

40 min

Nejlepší období:

jaro, léto, podzim

Čísla map:

Alpenvereinskarte 14 Dachsteinge­birge, 1:25.000

BEV ÖK 96 Bad Ischl, 1:50.000

Kompass WK 20 Dachstein-Südl. Salzkammergut, 1:50.000

Freytag & Berndt WK 281 Dachstein, 1:50.000

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Jarda
před 3 lety

Aktuálně je ferrata uzavřena, došli jsme přes zákaz až k začátku a jsou demontovaná lana, nevím jestli po celé délce, ale na začátku ano. Bude to asi kuli pádu kamení. Jen vedle nás toho v lese popadalo, takže nedoporocuju tam vůbec chodit.

Tomáš Š.
před 4 lety

Pro mě to byla zajímavá zkušenost. Bylo přes 32° a věděl jsem, že jestli chci tuto Ferratu si projít, tak musím jít z důvodu nedostatku času. Počkal jsem až zeslábne slunce a vydal jsem se s 1L vody. Ovšem v půlce jsem zjistil, že flaška kterou mi dala žena má pouze 600ml a byl problém. Takovou žízeň jsem v životě neměl. Na rozcestí jsem se vydal úrovní D, která si tuto úroveň opravdu zaslouží. Po prvé jsem musel použít odsedku, jelikož skála jde trošku do převisu, tak je to větší záběr na ruce.

Krom toho, že jsem byl blbec s nedostatkem vody a sám, tak jsem si to náramně užil. Určitě doporučuji! Na YouTube dám video pod názvem „Via Ferrata Hallstatt _úroveň D“. Tak se můžete podívat do čeho jdete.

Tomáš
před 7 lety

Pěkná, krátká ferrátka přímo v centru Hallstattu. Souhlasím s časovými údaji cesty. Celkem (i s pivečkem v restauraci na vrcholu lanovky) jsme strávili na Echernwand 3,5 hodiny.

Cesta začíná úseky B/C na skále, ale stále v porostu téměř až k žebříku. Ten je opravdu nejzajímavějším úsekem celé ferraty. Pro ne-milovníky výšek to bude celkem oříšek, ale rozhodně stojí za to si tam na chvíli odsedout a pozápasit se strachem. :) Žebříkem začíná velice hezký úsek C+/D. Po chvíli máte možnost obejít další D úsek po B/C oklice, ale nenechal bych se odradit a rozhodně bych vyšel do déčka. Hned úvodní část na stěně stojí za to! Poté už se pomalu vracíte cestou do lesa B/C a končíte na úrovni lanovky, kam dojdete cca 10min pěšky lesem.

Doporučuji tuto ferratu dát, pokud chcete ještě ten samý den stihnout nějakou další. My šli Echernwand dopoledne a odpoledne se přesunuli na nedalekou Drachenwand, která je ještě hezčí a neměli byste ji vynechat, pokud objíždíte ferraty v okolí jezer u Sazburgu.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 28.8km
Cyklotrasy, délka 33.71km
Pěší turistika, délka 1.67km
Pěší turistika, délka 4.86km
Skialpy, délka 9.25km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 11.56km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (2.92km)
chaty Alpenverein (3.95km)
chaty Alpenverein (5.25km)
chaty Alpenverein (5.85km)
chaty Alpenverein (5.90km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK