Logo Cestydoprirody.cz

Via Ferrata | Gosausee klettersteige, Laserer Klettersteig (feráta, via ferrata)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Hana Šimoníčková
Obtížnost: C
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 2.03km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Parkování:

Z městečka Gosau na parkoviště u lanovky u Gosausee (začátek výstupových cest na Dachstein), zimní lyžařské středisko Dachstein West, téměř neomezené množství míst k parkování zdarma. Na horním parkovišti WC a voda.

Popis přístupu:

Od restaurace a info centra na břehu Gosausee s výhledem na Dachstein (za pěkného počasí, pokud není v mlze:-)) začneme jezero obcházet zleva- široká cesta, po rovině. Nástup je pod cestou- vpravo.

Popis cesty:

1.úsek lano a kramle ve skále mezi hladinou jezera a cestou. často velmi oklouzané- díky frekvenci zájemců (B-C).2. úsek je zavěšený lanový žebřík, který je ale pevně ukotven, takže se houpe jen přiměřeně. Žebříkem se překoná cesta pro „běžné turisty“ a lidi na vycházce. Jedná se o první místo, kde člověk vzbudí pozornost kolemjdoucích. 3.úsek je opět zajištěn ocelovým lanem, spoustou kramlí- místy – jak výstup po schodech:-)(B-C) 4. úsek opět velká atrakce především pro dolestojící autobusový zájezd turistů- lanový most (myslím, že není vhodný pro děti- nedosahly by na horní lano, za které je člověk zajištěn a drží se. Po krátkém výstupu je vrcholová kniha a následuje zajištěný sestup zpět na přístupovou cestu (A-B)

Popis sestupu:

Návrat k autu je opět po široké cestě. Jištěná cesta končí na stejném místě jako začíná. Jedná se o okruh. Z cesty jde v polovině „utéct“ v místě kde se nastupuje na žebřík, který překonává turistickou silničku.

Vybavení:

kompletní ferratový set + helma, svačina ani pití v zásadě potřeba není, samozřejmě u vrcholové knihy sladká odměna a lok vody potěší

Čas přístupu k cestě:

10–15 min.

Čas výstupu:

1,5h

Čas sestupu:

10min zpět na parkoviště

Nejlepší období:

jaro, léto, podzim

Čísla map:

Kompass Map 0031: Der Dachstein – Ramsau – Filzmoos 1:25 000

Kompass Map 0020: Dachstein – Ausseerland – Bad Goisern – Hallstatt

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Tomáš
před 7 lety

Vhodná jako ferrata k rozlezení, pokud máte v dalších dnech ambice na C a více ferraty. Já jsem ji využil k otrkání a okouknutí si naší party. K tomu postačila dokonale. Cesta není moc vysoko nad zemí a obtížnost je převážně B s pár C úseky. Lanový mostek je příjemným zpestřením cesty, která jde jinak na celkem malém okruhu. Pokud máte partu, se kterou jste už na ferratech byli, tak bych i řekl, že tuto cestu můžete vynechat.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 28.8km
Pěší turistika, délka 1.67km
Pěší turistika, délka 4.86km
Skialpy, délka 9.25km
Skialpy, délka 10.12km
Via ferrata, délka 4.12km
Via ferrata, délka 11.56km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.90km)
chaty Alpenverein (1.98km)
chaty Alpenverein (2.00km)
chaty Alpenverein (3.50km)
Lyžařská střediska (4.39km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK