Logo Cestydoprirody.cz

Skialpy, snowboard, sněžnice | Skialpová túra na Hochstaff 1305 m

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Autor: Csaba Szépfalusi, Zdroj: www.alpenvereinaktiv.com
Fotografie
Pohled z Hochstaffu nach jih -za křížem Reisalpe, vlevo Göller, vpravo Ötscher (Autor: Csaba Szépfalusi, Zdroj: www.bergundkarte.at)
Obtížnost: 1 - lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 8.41km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Parkování:

Příjezd: A1 až k Altlengbachu, po B19 přes Laaben a Klammhöhe k B18 a skrz Hainfeld. Potom při první příležitosti zahnout doleva směrem na Kleinzell, přes Anhöhe k B27 a do Kleinzell. Tam odbočit doprava směrem na Ebenwaldhöhe a do Schneidergrabenu. Parkování je možné u kapličky. Alternativní příjezd po A21 až do Alland, přes Hafnerberg do Altenmarku a přes Gerichtsberg do Hainfeldu nebo od západu přes Traisen směrem Hainfeld, vždy po B27 a dále viz. výše.

Parkování: Možnost parkování v Schneidergraben u kapličky.

Popis cesty:

Klasická, oblíbená voralpská túra střední délky s velmi krásnými dojmy z krajiny ve vysokém lese a sledu idylických mýtin. Ideální za podmínek typických pro vysokou zimu, při čemž ale přemíra nového sněhu na horních, spíše plochých, mýtinách by při sjezdu dost brzdila! Na vrcholu, který je vystavený větru, je dobrý výhled na jih a západ. Vyplatí se varianty sjezdu a možnosti kombinace se sousední Reisalpe 1399 m.

Tip autora: Kombinace s výstupem na Reisalpe 1399 m (viz. Varianta sjezdu) představuje celodenní túru (kratší při startu na Ebenwaldhöhe a výstupu přes příkrý severní hřeben na Hochstaff).

Výstup: Na příjezdu (neupravený, dřevěné tabule) krátce lesem k mýtině s usedlostí Solleneck. U ní pokračovat vpravo, na louce se držet lehce vlevo k lesu. Stoupat po modrém značení k lesní cestě, tam vlevo (nad dvě znatelné skalní formace). Potom přes jemně klesající hřeben na jihozápad, překřížit první lesní silnici, potom pokračovat lesem a na další lesní silnici k loukám Weissenbachalmu, 910 m. 1 ¼ hod.

Nejprve u okraje lesa nahoru, potom lehce odbočit doleva přes volnou plochu k západnímu okraji lesa, 1060 m. Po lesní cestě na západ do lesa a přímo přes hřeben na mýtinu. Po ní nahoru, potom přes již louku na vrcholu. Držet se vpravo (vlevo je stodola), pokračovat nahoru ke kříži na vrcholu. Tam pozor na strže na západě. 1 ¼ hod.

Sjezd: Stejně jako při výstupu, při čemž jsou při použití lesních silnic a ve vysokém lese možné varianty. (např. do Weissenbachalmu). !Studovat mapu!

Varianta sjezdu:

Z vrcholu Hochstaff ke Kleinzeller Hinteralmu: Po hřebenu na jih (držet se lehce vlevo, vpravo strže) až na 1200 m. Potom následuje kus hustého lesa a další mýtina. Na jejím jižním spodním okraji krátce lesem prudce dolů na plochu horské pastviny. Držet se vpravo a příčně sjíždět do široké plochy sedla. Dále do Reisalpe nebo protivýstupem v oblasti stop po sjezdu nebo trochu východně pozvolna zpět na Hochstaff.

Bezpečnostní pokyny

Orientace: Jednoduchá.

Laviny: Na standardním sjezdu nehrozí žádné nebezpečí. Sjezdy směrem na jih ke Kleinezeller Hinteralm příp. na jihovýchod ke Zeissalm mohou být při nepříznivých poměrech na některých úsecích nebezpečné. Aktuální zprávu o lavinové situaci naleznete ZDE

Čas výstupu:

2:30 h

Vrchol, orientační bod:

Hochstaff 1305 m

Stupeň ohrožení lavinami:

1 – nízké

Nejlepší období:

zima, jaro

Orientace výstupu:

V

Orientace sjezdu:

V

Sněžnice:

Ne

Snowboard:

Ano

Čísla map:

ÖK 50 UTM 4206 (BMN 74)

Odkazy:

Literatura: Csaba Szépfalusi, Karel Kriz: Skitouren Wiener Hausberge. Horn: Verlag Berger, Edition berg&karte 2011. www.bergundkarte.at

Odkazy:

www.bergundkarte.at

www.kleinzell.gv.at

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 18.69km
Pěší turistika, délka 8.35km
Skialpy, délka 4.12km
Skialpy, délka 9.35km
Via ferrata, délka 4.78km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (5.79km)
Lezecký park "Klettergarten" (5.79km)
chaty Alpenverein (6.12km)
chaty Alpenverein (7.20km)
chaty Alpenverein (8.70km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK