Logo Cestydoprirody.cz

Skialpy, snowboard, sněžnice | Hochwechsel od Mariensee

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Csaba Szépfalusi, Zdroj: www.alpenvereinaktiv.com
Fotografie
Na vrcholu Hochwechsel (Autor: Csaba Szépfalusi, Zdroj: www.bergundkarte.at)
Obtížnost: 1 - lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 7.68km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Parkování:

Příjezd: Na A2 výjezd Aspang-Edlitz, B54 do Aspangu a odbočit do Mariensee. Obcí až ke konci údolí, možnost parkování je na pravé straně silnice.

Parkování: Mariensee, konec údolí, možnost parkování na pravé straně silnice

Popis cesty:

Krásná túra lesy a horskými pastvinami v jižní části Dolního Rakouska s fantastickými výhledy z vrcholů a atraktivními variantami sjezdů. Túra je vhodná obzvláště po napadání velkého množství nového sněhu, pak se dá plně vychutnat sjezd vysokým lesem. Po případě je na cestě možnost zastávky na vrcholu v chatě Wetterkoglerhaus a Öfteru blízko hranice lesa na Marienseer Schweig v oblasti běžecké stopy Hochwechselu. Tato původní chata je místem setkávání alpinistů, uživatelů sněžnic a běžkařů. Řečeno obecně, když nefouká příliš silný vítr, tak není tato rozmanitá, na výhledy bohatá túra příliš dlouhá.

Výstup: Z parkoviště se lyže buď nesou chvíli strmou silnicí k louce nebo při dostatečném a neposypaném podkladu je možné okamžitě na nich vyjet. Na louce („turniket“, ukazatel, červené značení) se držet vpravo až k nejvyššímu bodu a v lese na vozové cestě se dát na západ ( tabulka „Almweg“, modré značení) až k lesní silnici. Po překřížení s další lesní cestou se otevře nápadná cesta, po níž se jde nahoru téměř 1 km. Na cca 1250 m se dorazí opět k lesní silnici. Zde nápadný levá zatáčka na jihovýchod. Sledovat značení až k hřebenu –1340 m. Výstup na jihozápad k Marienseer Schweigu. Nad chatou na oblém hřebeni se stoupá výše a širokým levým obloukem se postupuje k vrcholu. 2 ½ hod.

Varianta výstupu: Trochu příkřeji a příměji. Po louce na startu vysokým lesem ( tabulka „Schindlsteig“, červené značení) podél zalesněného hřebene k Marienseer Schweig.

Sjezd: Z vrcholu při špatné viditelnosti nejjistěji trochu vlevo od stopy stoupání zpět k ohraničení lesa nad Marienseer Schweig. Pozor před prudkým vjezdem do Schneegraben vpravo od stopy stoupání! Za chatou sledovat stopu stoupání a sjíždět dolů podél hřebenu ve vysokém lese. Na 1200 m se vyhnout prudké pasáži s vystupujícími skalami. Na konec přes louku u startu zpět do výchozího budu.

Varianta sjezdu: Pod Marienseer Schweig ve vysokém lese je mnoho možností severně od hřbenu, kde se stoupalo, potom těsně pod 1200 m pokračovat lesní silnicí doprava ke stopě výstupu a na louku u stratu.

Bezpečnostní pokyny Orientace: V lese a až k Marienseer Schweig je orientace jednoduchá. Od hranice stromů je při mlze problematická.

Laviny: Výstup a sjezd v lese a nad hranicí lesa je jen mírně příkrý a proto je také nepatrné nebezpečí lavin. Pozor u variant v prudší oblasti Schneegraben, především při vjezdu jihozápadně od Marienseer Schweigu (sněhové převisy). Aktuální lavinovou zprábu naleznete ZDE (Niederoesterre­ich) nebo ZDE (Steiermark).

Čas výstupu:

2:30 h

Vrchol, orientační bod:

Hochwechsel 1743 m

Stupeň ohrožení lavinami:

1 – nízké

Nejlepší období:

zima, jaro

Orientace výstupu:

SV

Orientace sjezdu:

SV

Sněžnice:

Ne

Snowboard:

Ano

Čísla map:

ÖK 50 UTM 4218 (BMN 105)

Odkazy:

Literatura: Csaba Szépfalusi, Karel Kriz: Skitouren Wiener Hausberge. Horn: Verlag Berger, Edition berg&karte 2011. www.bergundkarte.at

www.bergundkarte.at

www.wechselland.cc

www.hochwechsel.at

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (1.86km)
chaty Alpenverein (7.46km)
chaty Alpenverein (7.63km)
Lyžařská střediska (10.11km)
Lezecký park "Klettergarten" (10.12km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK