Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Na Hoher Riffler (Tuxer Riffler) nad přehradou Schlegeis v údolí Zillertal

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Tomáš Nagy
Fotografie
Hoher Riffler (3231 m. n. m.) z východní strany (z Kleiner Kassereru), výstupová cesta vede z pravé strany po zadním hřebenu
Obtížnost: těžká
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 7.24km
Popis trasy:

Od přehrady Schlegeis Speicher nejprve vystoupáme k chatě Friesenberghaus (2498 m. n. m.), tento úsek cesty je poměrně nenáročný, cesta je jednoduchá na orientaci, celkové převýšení na této části trasy: 700 m, čas: 2:00 h).

Od chaty se vydáme spolu s cestou směřující na Petersköpfl po skalnatém terénu. Po cca 20 minutách dojdeme k rozcestí, napravo se odděluje cesta na Petersköpfl (asi 15 minut cesty, 2677 m. n. m., pokud máme čas, tak stojí za odbočku – návrší s mnoha kamennými mužíky). Po dalších asi 10 minutách dojdeme k dalšímu rozcestí, vlevo odbočuje cesta na Friesenbergscharte, my se vydáme vpravo a začínáme prudce stoupat po zpočátku ještě dobře viditelných serpentinách. Za krátkou dobu se hřeben zužuje a stezka se téměř vytrácí, často musíme mezi kameny složitě hledat nejvhodnější cestu. Značení je většinou patrné (značky či kamenní mužíčci), přesto, zvláště za zhoršeného počasí, je potřeba je sledovat se zvýšenou pozorností. Po nějaké době dorazíme na nápadnější plošinu pokrytrou kamennými mužíčky, odtuď poté po hřebenu dále až na vrchol Hoher Riffler (3231 m. n. m.). Od chaty celkem 733 m převýšení, čas cca 2:30 h.

Sestup stejnou trasou, celkem asi 3:30 h. Vzhledem k velkému převýšení doporučuji především méně zdatným turistům přespat na chatě Friesenberghaus (AV, 54 lůžek). V případě přespání na chatě je možné další den přejít na chatu Spannagelhaus (2531 m. n. m.) přes sedlo Friesenbergscharte (2912 m. n. m.), celkový čas: cca 4:30 h.

Upozornění: Cesta je především ve vrcholové části náročná na orientaci! Úsek od chaty až po vrchol Hoher Riffleru vede po hřebeni, z něhož není možnost nikde sejít – zvýšené nebezpečí za špatného počasí (především za bouřek).

Tip: Přes chatu Frisenberghaus vede osmidenní cesta Berliner Höhenweg. Tato trasa začíná ve Finkenbergu, odkud vede přes chatu Gamshütte, dále přes Friesenberghaus, Olpererhütte, Furtschaglhaus, Berliner Hütte, Greizer Hütte, Neue Kasseler Hütte a Karl-von-Edel Hütte do Mayrhofenu. Na této trase se nachází dvě devítihodinové náročné pasáže a mnoho zajímavých přechodů (např. přes Schönbichlerhorn (3134 m. n. m.).

Parkování:

U jezera Schlegeis Speicher je několik parkovišť, přístup k nim po placené cestě z Ginzlingu nebo autobusovou linkou z Mayrhofenu.

Možnost koupání:

ne

Občerstvení:

Chata Friesenberghaus

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

8:00 h

Čísla map:

Mapa Kompass 37 (Zillertaler Alpen, Tuxer Alpen), AV 35/1, průvodce Dieter Seibert: Alpské třítisícovky, trasa 44.

Mapa Alpenverein č.35/1 Zillertaler Alpen, West

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Pěší turistika, délka 8.82km
Skialpy, délka 15.69km
Skialpy, délka 9.17km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (0.66km)
chaty Alpenverein (2.04km)
Vrchol (2.24km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK