Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Ledovec Schlatenkees - naučná stezka Innergschlöss

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Miroslav Duník
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: ne
Délka trasy: 19.51km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Popisovaná trasa začíná na začátku údolí u chaty Matreier Tauernhaus. Zde můžete nechat auto na placeném parkovišti – asi 3 EURa na den, a v chatě si vzít průvodce ledovcovou naučnou stezkou. Celým údolím podél řeky vede pěkná asfaltka se zákazem vjezdu aut. Sami si můžete zvolit, zda půjdete pěšky, na kole či si zaplatíte za turistický koňský povoz. My jsme zvolili kolo, kvůli úspoře času – k začátku N.S. je to 6km.

Cesta zvolna stoupá překrásným údolím a vy můžete sledovat úchvatné výhledy na Gross Venediger a jeho přilehlé ledovce (viz. fotogalerie). Projíždíme okolo vodopádu, ale asi nejhezčím místem je kostelík vytesaný ve skále zasvěcený památce dřevorubců, kteří zde zahynuli pod lavinou.

Dalším nepřehlédnutelným místem je vesnice Innergschlöss, kterou tvoří dřevěné domy více jak 500let staré. Zde je také poslední možnost k utracení nějakých peněz za občerstvení. Pohodovým tempem dojedete okolo pasoucích se krav na konec údolí. Tady sice většina lidí končí a vrací se zpět, ale právě tady začíná cesta k ledovci.

Kola jsme zaparkovali, Barušku (3roky) jsme posadili do krosny na záda a vyrazili. Hned na začátek nás čeká prudké stoupání klikatou cestou podél vodopádu. Stoupáme cca. 400m, funíme a kocháme se pohledy do údolí. Jak nám na Garminu přibývají výškové metry, pozorujeme, jak se postupně mění vegetace od normálního lesa až travnatým loukám. Pak dojdeme na jedno z nejvýraznějších míst cesty tzv. Boží oko (viz. fotogalerie). Místo vyjímečně krásné a klidné. Nachází se za hranou skály a všudypřítomný hluk padající vody zde najednou úplně utichne. Využijeme toho a krátce posvačíme.

Od této chvíle vede cesta pouze po kamenech a skále. Přecházíme most přes řeku vytékající z ledovce a čeká nás již jen pár desítek výškových metrů k našemu cíli – earth keši, kde se musíme vyfotit s GPS. Když splníme geocachingové povinnosti, nedá nám to a vydáme se dolů přímo na konec ledovce.

Je to něco úchvatného. Výška ledovce je možná 20–30m a my si připadáme opravdu malí. Musíme si obléci mikiny, protože se na nás valí shora poměrně silný studený proud vzduchu. Občas se utrhne kus ledu a za obrovského hluku se zřítí do řeky pod ledovcem. Asi půl hodiny si toto místo užíváme, ale pak už se musíme vydat na zpáteční cestu. Nastoupáme na nejvyšší místo trasy – rozcestí ke staré a nové Pražské chatě (Prager Hütte). Obě by měly být dle internetu v provozu.

To však již není v našich silách a od této chvíle již pouze klesáme ke kolům. Cestou ještě pozorujeme kamzíky, ze kterých se po přiblížení vyklubaly obyčejné kozy, ale to nám nekazí náladu a pohodovým 6 km sjezdem liduprázdným podvečerním údolím se vracíme k autu.

Shrnutí – nejkrásnější trasa, kterou jsme v Alpách kdy prošli. Za celý den jsme potkali asi 5 lidí, takže vhodná trasa pro ty, kteří se neradi proplétají davy turistů.

Parkování:

Matreier Tauernhaus – 3EUR platba v automatu, takže si připravte si mince

Možnost koupání:

není

Občerstvení:

Na začátku trasy Matreier Tauernhaus, pak asi v půlce údolí u vesnice Innergschlöss a pak už jen z vlastních zásob, ale za to kdekoliv.

S kočárkem:

ne

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Cyklotrasy, délka 12.33km
Pěší turistika, délka 40.62km
Pěší turistika, délka 6.33km
Skialpy, délka 9.17km
Skialpy, délka 14.45km
Via ferrata, délka 9.61km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (1.31km)
chaty Alpenverein (2.46km)
chaty Alpenverein (3.05km)
chaty Alpenverein (3.41km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK