Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Angels Landing

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jiří Mikulášek
Fotografie
Tady prý přistávají andělé - já se jim nedivím
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 5/5
Pro děti: nevím
Délka trasy: 1.74km
Nadm. výška:
Nadm. výška:
Popis trasy:

Nejkrásnější a možná nejnavštěvovanější trail v Zion kaňonu (Utah, USA) vede na vyhlídku Angels Landing. Větší část cesty (k tzv. Scout view) je dobře upravená kameny a betonem, závěrečný výstup je úzký exponovaný skalní chodníček. Celý výstup se dá absolvovat i s dětmi, pokud jsme schopni uhlídat aby se bezhlavě nevrhaly z vysokých skalních srázů (naše malá měla v té době 2 roky). Celá trasa měří cca 3,5 mil (5,6 km) a překonává cca 500 výškových metrů nahoru a pak zase dolů, po cestě není žádný zdroj vody, takže je důležité si vzít solidní zásobu sebou.

Auto zanecháme na parkovišti u vstupu do parku (vstupné $25/auto nebo $12/člověk na 7 dní) a využijeme shuttle bus, který nás zaveze do kaňonu. V autobuse si vyslechneme poměrně zajímavý výklad o vzniku kaňonu i parku a dalších zajímavostech. Vystoupíme asi v půlce trasy (20min od parkoviště) na zastávce „The Grotto“. Cesta začíná za mostem přes řeku vpravo přibližně na sever proti proudu řeky.

Stezka je shodná s počátkem mnohem delší „West Rim trail“ a vede nás po kvalitním chodníku, nejprve kus údolím proti proudu řeky a poté začíná stoupat západní stěnou kaňonu ke skalám. Se stoupáním se cesta kroutí serpentinami a jsou zde vysoké srázy, před kterými varují i oficiální doporučení národního parku – zřejmě nic pro lidi se závratí, ale chodník je stále velmi kvalitní, takže riziko pádu je téměř nulové. S rychle přibývající výškou se však také otvírají nádherné rozhledy do jižní části kaňonu. Za chvíli se cesta stočí do úzké soutěsky a chvíli sleduje její dno aby se zanedlouho opět začala vinout ostrými krátkými serpentinami výš a nastoupala až ke Scout view k okraji kaňonu. Výhledy jsou zde již na celý kaňon vskutku úchvatné, jsme však zhruba ve 2/3 cesty. Je zde dobré místo na odpočinek, svačinku a dokonce i suché toalety, děti tu naleznou nekonečné pískoviště ;-).

Na vrchol Andělského přístaviště odtud vede již jen úzký skalní chodník z obou stran nad několika set metrovými téměř kolmými stěnami po hřebínku, který odděluje náš cíl od zbytku masivu západní hrany kaňonu. Chodník je občas zajištěný ocelovým lanem či zábradlím, nejedná se však o feratu. Nastoupáme po něm ještě asi 100 výškových metrů během půl hodinky a již se můžeme kochat nádhernou vyhlídkou do celého kaňonu. Čeká nás však ještě stejně náročná cesta zpět.

Parkování:

Městečko Springdale nebo u vstupu do národního parku

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

3–5 hodin

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
inženýr
před rokem

s 2 letým fakanem?? No to musí být kunda

 
Vyhledávač tras
 
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK