Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Výstup z Postalmu u Wolfgangsee na vrchol Wieslerhorn (1603 mnm)

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
pohled na Wieslerhorn (1603 mnm)
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 3.46km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Stoupáme od chaty Thoralm po šotolinkové cestě směrem k Schafbergblic­khütte. Máme s sebou kočár a tady je to bez problémů sjízdné. Po 500m a vystoupání ca.40 výškových metrů se před námi otevírá pohled na louky s krávami a také na kapličku a Wieslerhorn. U chaty Schafbergblickhütte (restaurace) necháváme stát kočár a dítě neseme dále v nosítku. Od chaty již pokračujeme po vyšlapané pěšině po louce. Zhruba po 1 km začíná teprve opravdové stoupání (230 výškových metrů) a posledních 50 metrů je trochu kamenitých. Z vrcholu je krásný výhled na Wolfgangsee, tedy pokud budete mít počasí. Cesta zpět je po té samé trase.

Parkování:

Záleží odkud budete na Wieslerhorn vyrážet. My jsme parkovali u chaty Thoralm, kam se ale přijíždí serpentinami po šotolinové cestě. Také jsme tam parkovali téměř sami :-) Pokud při výjezdu na Postalm (myšleno od Wolfgangsee) odbočku na Thoralm minete a odbočíte doprava až tu další, dostanete se po asfaltové silničce až na veliké parkoviště pod Postalm Kapelle.

Pozor: výjezd na Postalm autem je zpoplatněn mýtem (stav 2012: 5 EUR/dospělý, 2 EUR dítě nad 6 let, do 6 let zdarma), ale i tak se výlet vyplatí.

Možnost koupání:

Není

Občerstvení:

Jak při cestě z Thoralmu nebo z parkoviště pod Postal Kapelle půjdete okolo Erlbachhütte a Schafbergblic­khütte. Pokud půjdete z parkoviště pod Postalm Kapelle, tak půjdete ještě navíc kolem Wiesleralmu. Všude dostanete nápoje a teplou i studenou kuchyni. V Schafbergblic­khütte si můžete dát prý nejlepší „Pofesen“ v Rakousku. Jsou to tousty v těstíčku s povidly a cukrem a je to dobré.

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

S dětmi je to výlet tak na 3,5 hodiny. Dospělý zvládne 8 km a 280m převýšení jistě rychleji.

Čísla map:

Kompass – 018 (1:25 000)

Odkazy:

Ceny mýtného naleznete ZDE

Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Honza
před 5 lety

To zní parádně, určitě se tam s přítelkyní v létě vydáme :-) My jsme spíš orientovaní na výlety po České republice, ale zároveň máme rádi výzvy… Naposledy jsme se překonali, když jsme si našli na https://www.venkazdyden.cz/tipy-na-vylety 35 km dlouhou túru v okolí našeho bydliště, to byl skutečně výkon :-D

Sylva
před 5 lety

Na základě tohoto článku jsme dnes navštívili Postalm a vystoupali na Wieslerhorn. Náhera. Všechno funguje.Krávy se pasou a cinkají, všude to kvete, z Wieslerhornu rozhled 360 stupňů, pod námi tyrkysově modré Wolfgangsee. I „pofesen“ byly. Cena vjezdu stále €5. Krásná procházka. Díky za typ.

 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lezecký park "Klettergarten" (3.76km)
Lezecký park "Klettergarten" (3.76km)
chaty Alpenverein (4.64km)
Hřiště pro děti (4.83km)
Lezecký park "Klettergarten" (5.05km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK