Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Okolo jezera Gelmersee

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Jan Veselý
Fotografie
Gelmersee, © Grimselwelt (www.grimselwelt.ch)
Obtížnost: střední
Zajímavost: Interest: 3/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 4.58km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Výchozím místem je Handegg, která leží mezi Innertkkirchen a Grimselpassem. Z Handeggu vede kolejová lanovka k jezeru, resp. přehradě Gelmersee. Lanovka jezdí v červnu, září a říjnu od 9h do 16h. V červenci a srpnu pak od 8h do 17h (nahoru vždy v celou a v půl, dolů ve čtvrt a ve třičtvrtě).

Pokud pojedete lanovkou nahoru i dolů, tak Vás čeká pouze okruh okolo jezera Gelmersee s celkem malým celkovým převýšením. Pokud lanovku nevyužijete, tak sice ušetříte za jízdné, ale neušetříte 450 výškových metrů, které budete muset vystoupat přes Stockseeli, ale hlavně se ochudíte o jízdu nejprudší kolejovou lanovkou Evropy s maximálním, dechberoucím, stoupáním 106% – víze v článku

Pro zdárné překonání okruhu kolem Gelmersee nesmíte mít sklony k závratím, jelikož se jedná o cestu, která je částečně vysekána do skály vystupující z jezera, popřípadě vede po úzkém betonovém chodníčku. V nejexponova­nějších pasážích je cesta doplněna nataženým ocelovým lanem pro větší bezpečí turistů. Pro tůru je potřebné mít pevné boty. Ve východní části jezera se překonává přitékající potok po jednotlivých kamenech, což se bude líbit především dětem.

Zda s sebou vezmete děti je na Vašem rozhodnutí, ale cesta je s nimi zvládnutelná, pokud Vás poslouchají a budete na ně v exponovaných místech dávat pozor. Některé průvodce doporučují cestu pro děti od 8 let.

Jedná se každopádně o nádhernou cestu, kde si chvílemi budete připadat jako u norského fjordu.

TIPY:

  1. U nástupní stanice lanovky překonejte soutězku řeky Aare pomocí zavěšeného lanového mostu. Z výšky 70 metrů nad řekou je výhled na vodopád.
  2. Doporučuji dorazit k lanovce ráno včas, obzvláště za pěkného počasí. Při velkém návalu se vydávají jízdenky na určitý čas, který je vytištěný na jízdence. Má to výhodu v tom, že víte, kdy pojedete, ale zase se čekání může protáhnout až na 3 hodiny. Ty ale můžete pohodlně strávit např. návštěvou soutěsky Aereschlucht a nebo Grimselpassu. Deset minut od lanovky (přes zavěšený most) se nachází restaurace Handeck s velkým hřištěm.

Pozor: U skupin větších než 10 osob je vhodné si rezervovat jízdu předem na telefonu +41 33 982 26 26.

Parkování:

v Handeggu u hotelu Handeck a nebo na parkovištích za tunelem v levo

Možnost koupání:

Gelmersee

Občerstvení:

občerstvení vemte s sebou

S kočárkem:

ne

Celkový čas:

ca. 2 hodiny cesta kolem jezara bez zastávek Je třeba počítat s jízdou lanovkou nahoru a dolů (každá trvá 12 minut) a hlavně s čekáním na volnou lanovku, které se může protáhnout za pěkného počasí klidně i na 3 hodiny.

Čísla map:

Swisstopo 1230 Guttannen 1:25 000

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Zatím nikdo nepřidal komentář...
 
Vyhledávač tras
 
 

Trasy a cesty v okolí

Via ferrata, délka 4.72km
Více cest z této oblasti najdete na naší mapě
 

V okolí najdete

Lyžařská střediska (5.95km)
Lyžařská střediska (13.56km)
Lyžařská střediska (13.63km)
Lyžařská střediska (15.03km)
Lyžařská střediska (16.01km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK