Logo Cestydoprirody.cz

Pěší turistika | Procházka kolem vodní nádrže Silbersee III

Velikost písma: A A A Tisk Autor: Dana Nováčková
Fotografie
By sev0r (Own work) [GFDL, CC-BY-SA-3.0 or CC-BY-SA-2.5-2.0-1.0, via Wikimedia Commons
Obtížnost: lehká
Zajímavost: Interest: 2/5
Pro děti: ano
Délka trasy: 4.6km
Nadm. výška:
Nadm. výška:

Cestu ještě nikdo nenavštívil

Popis trasy:

Procházka kolem Silbersse III nabízí v každém ročním období nezapomenutelný zážitek.

Seilbersee je ve skutečnosti umělé jezero, které vzniklo při místní těžbě písku. Kolem celého jezera vede dobře upravená štěrková cesta a tak je tento okruh vhodný i například pro rodiny s malými dětmi.

Jezero je umístěno v chráněné krajinné oblasti, kde se vyskytuje mnoho vzácných biotopů, proto je pohyb povolen pouze pro již zmíněné štěrkové cestě. Cesta je vhodná na jogging, nordic-walking či na klasickou odpolední procházku.

Koupání v jezeře je bohužel zakázáno, ale v blízkosti se nachází nádrž Silbersee II, která je na koupání přímo určena.

Parkování:

N 51' 48.293 E007'14.357

před restaurací se smí parkovat pouze v případě jejího navštívení

Možnost koupání:

ano, v blízkost je jezero Silbersee II.

S kočárkem:

ano

Odkazy:
Další informace o trase:

Nastoupáno výškových metrů:
Zklesáno výškových metrů:

Reklama:
Plánovač tras by Google:
Odkud:
Kam:

Máte další informace k této trase? Nenechávejte si jej pro sebe, napište nám a my informace doplníme. Kontaktovat nás můžete zde.

 

Komentáře k této trase

 
 
Kristýna
před 18 dny

vypadá to tam moc pěně. Přemýšlím, kam vezmu děti teď o Velikonočních prázdninách a todle vypadá fajn. I ta délka je pro nás tak akorát. Jinak žádné plány nemáme. Vloni jsme si nechali udělat pochozí zastřešení bazénů od https://www.slidewood.cz/…eseni-bazenu a děti pořád kňourají, abych jim bazén už odkryla. Vždyť přece svítí sluníčko :-D . Už se nemůžou dočkat, až se budou moct zase koupat :-) .

Tereza
před 4 měsíci

To vypadá hodně pěkně :-) . já miluju jezera. Vybírám pro dovolené kempy, které jsou blízko nějakého jezera, rybníka nebo přehrady. Sice se v nich nechci koupat, ale líbí se mi procházky kolem vody a děti si u vody taky vyhrají. My pak máme s manželem chvíli klidu. Koupili jsme si věci na stanování z https://armik.cz/ , tak se snažíme užívat to volno na maximum :-) .

věra
před 5 měsíci

Byli jsme teď také na jedné pěší túře, když jsme najednou potkali nějaký německý pár který částečně mluvil česky protože bydleli na kraji sudet. A říkali nám /(bavili jsme se hodně široce a domě a o pohraničí) že se tam teď k nim konečně dostala firma která v ČECHÁCh zde https://www.zavlazovaci-systemy.net/eshop/ instaluje zavlažovací systémy.

Eva
před 8 měsíci

Vždy když chodím po Evropě pěšky tak se moc ráda dívám třeba do Itálie nebo Španělska jak tam všude mají instalované ty zatravňovací dlažby. U nás se ten koncept nabízí od https://www.agrotex.cz/…ovaci-dlazba a to se mi líbí. Aspoň se do toho někdo pořádně pustil.

Hanka
před 12 měsíci

Vypadá to tam moc pěkně. Já se ráda procházím kolem velkých jezer. Nikdy jsem se v žádném nekoupala, na to nemám odvahu, i když je to povolené. Jakmile nevidím na dno, tak mám strach. Koupu se akorát u nás na zahradě v bazénu. Je mělký a navíc jsme si pořídili pískovou filtraci z https://www.eshop-bazeny.cz/…ce-k-bazenu/ , takže máme v bazénu průzračně čistou vou a to mi vyhovuje :-) .

Gabriela
před rokem

Skvělý tip. Jen co nebude takové strašné vedro tak budeme s přítelem zase výletovat, tak se budou typy na výlety hodit :-) . Ráda chodím na pořádné túry. Když už jsem si vloni objednala nové trekové boty z https://www.protrek.cz/ , tak abych je pořádně využila a neležely mi jen tak v botníku :-) .

Petra
před rokem

Moc pěkná trasa, tam někdy přítele vezmu, těším se až budeme zase spolu jezdit někam na výlety. On teď nemá skoro vůbec čas. Na baráku se totiž zařizuje zahradní jezírko a stále se nám rozbíjí filtrace pro jezírka. Na https://www.zahradnijezirka.net/…jezirka_k44/ jsme si museli koupit novou. Snad uplatníme na tu starou záruku.

Lenka
před 2 lety

Pěkná procházka, nedávno jsme tam byli taky a koupání bylo supr. Dokonce přemýšlím, že bych zavedla nový trend otužování. V dnešní době je to nějak hodně módní ne? Pořád se ohání tím, jak se tím posiluje imunita https://www.top-bazeny.cz/…-ve-virivce/ tak proč ne? Jenom si říkám jestli to není spíš o zápal plic.

Hanka
před 3 lety

To je nádherná vodní nádrž :-) . My také jezdíme na dovolenou po Čechách a koupeme se v jezerech nebo lomech. Je v nich relativně čistá voda. Do rybníka bych nikdy nevlezla :-D . Od té doby, co máme na zahradě velký zapuštěný bazén z https://www.albixon.cz/bazeny/ a v něm krásně čistou vodu, tak jsem na kvalitu vody a výběr koupání hodně náročná :-) .

 
Vyhledávač tras
 
 

V okolí najdete

chaty Alpenverein (63.42km)
chaty Alpenverein (81.93km)
chaty Alpenverein (83.08km)
chaty Alpenverein (83.85km)
chaty Alpenverein (84.95km)
Více míst z této oblasti najdete na naší mapě
 

Webkamery v okolí

Webkamery zajišťuje webcams.travel
 
 


© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK